V rozmezí tří minut udeřil nejprve Jaroslav Oprchal a po něm Pavel Šustr. Rosice si tak po výhře 2:0 připsaly do tabulky všechny tři body. „Zápas se mi hodnotí dobře. Porazili jsme silného soupeře, který hraje kvalitní kombinační fotbal,“ usmíval se rosický kouč Libor Zelníček.

Domácí Slovan v sobotu odpoledne odolal půlhodinovému tlaku natěšeného Hodonína, který hrozil především po centrech ze stran. Viditelnou převahu ovšem hosté gólově nepodtrhli a Rosice hru vyrovnaly. „Soupeř nás v první půlhodině drtil. Několik střel letělo těsně kolem tyče naší brány, ale nápor jsme přežili,“ oddechl si Zelníček.

Zápas rozhodla čtyřiapadesátá minuta, kdy si na Šustrův roh naběhl Oprchal a domácí vedli 1:0.
Za necelé tři minuty si postavil míč na rozehrání přímého kopu aktivní Šustr a ze třiceti metrů pálil směrem na hodonínskou branku. Gólman Krajíček střelu podcenil a Rosice se radovaly podruhé. „Takový gól zamává s každým. Přišel hodně rychle a podepsal se pod něj brankář. Zápas jsme potom kontrolovali a až na jeden okamžik dohráli v klidu,“ uzavřel Zelníček.

Rosice se se šesti body usadily na průběžné druhé příčce tabulky. Hodonín je pátý.
Dosta Bystrc ani ve třetím kole soutěže naplno nebodovala. S Třebíčí se rozešla po výsledku 1:1. „S remízou nejsme spokojení. Podle průběhu zápasu jsme si zasloužili tři body,“ uvedl pro klubový web bystrcký kouč Libor Danihelka.

Na hřišti Sokola Konice se v sobotu odpoledne nedařilo brněnské Spartě, která si odvezla porážku 0:1.

FC Slovan Rosice – RSM Hodonín- Šardice 2:0