FC Vracov – Svatobořice 2:5 (2:0)

Branky: 38. Stanislav Kadleček, 43. Ivo Mezihorák – 46. a 50. Pavel Šalša, 51. Zdeněk Koch, 56. Jan Žandovský, 82. Ladislav Lunga. Rozhodčí: Volf. Diváci: 120.

Hosté byli v prvním poločase fotbalovější a měli mírnou převahu. V úvodu utkání však nejprve zahrozili domácí, Otepkovu slabou střelu z osmi metrů ovšem pozorný gólman Dvořák kryl. O několik minut později střílel navrátilec Říha levačkou z osmnácti metrů nad. Na druhé straně tečovaný Šalšův trestný kop skončil také nad bránou. Hosté se v první půli dostali do několika slibných příležitostí, ale v zakončení se trápili. Domácí byli v koncovce mnohem efektivnější. Vracov poprvé udeřil ve 37. minutě. Šanci Mezihoráka ještě svatobořický obránce zblokoval na roh. Po něm ale Tomáš Kudlík přesně našel dlouhána Kadlečka, který hlavičkou zajistil domácím vedení. Vzápětí Šimon Loprais po rychlém protiútoku přihrál Mezihorákovi a ten podél bezmocného gólmana Dvořáka zvýšil na 2:0.

„Z toho co se událo na začátku druhého poločasu, byli v šoku všichni. Domácí proto, jak se lehce ztratí po chybách dvoubrankový náskok a hosté kvůli tomu, jak lehce vstřelili soupeři během deseti minut čtyři branky," uvedl vracovský předseda Jiří Kudlík starší.

Ihned po rozehrávce prošel mazák Šalša domácí obranou a zblízka snížil na 2:1. V 51. minutě bylo srovnáno. Z pětadvaceti metrů se přesně k pravé tyči trefil znovu Šalša. Další tvrdé údery přišly téměř okamžitě. Nejprve nikým nekrytý útočník Koch dostal míč za obranu a ze šesti metrů poslal hosty poprvé v utkání do vedení. Parádní desetiminutovku po centru a přiťuknutí spoluhráče završil nekrytý Žandovský, jenž zblízka hlavou zvýšil 4:2.

Domácí se po těžkém direktu složitě vraceli do hry. „Až po této nakládačce projevili domácí hráči trochu snahy hrát fotbal," řekl Kudlík starší. Výsledkem bylo několik domácích šancí a střel. Většinu však zneškodnil pozorný brankář Dvořák. Další rány šly mimo. Svatobořice už vedení nepustily. V 83. minutě navíc po rohovém kopu Jaroslav Lunga upravil na konečných 5:2. „Vracov v utkání totálně propadl jak v obraně tak předvedenou hrou. Omluvou nemůže být ani absence několika hráčů," prohlásil Kudlík.

Domácím citelně scházeli především Marek Herzán s Martinem Chytkou, kteří se v letní přestávce do Vracova vrátili společně s obráncem Lukášem Říhou. Svatobořice před sezonou získaly útočníky Pavla Šalšu s Luďkem Baťou, kariéru si prodloužil zkušený útočník Zdeněk Koch. „Zrušili jsme béčko, takže máme celkem široký kádr. Nový trenér Petr Staňa má k dispozici třiadvacet hráčů, včetně několika šikovných dorostenců," řekl jednatel Spartaku Kamil Maršálek. Ve Svatobořicích skončil pouze Jaroslav Lunga, který si dal půlroční pauzu.

SK Kozojídky – TJ Starý Poddvorov 6:1 (3:0)

Branky: 10. a 50. Ondřej Březina, 13. Robert Nekarda, 34. Tomáš Hanzelka, 48. Milan Fury, 83. Vít Janíček – 89. Dušan Krupica z penalty. Rozhodčí: Horňáček. Diváci: 200.

Kozojídky se po vydařeném vstupu do sezony opíjejí euforií. Ambiciózní a čtyřmi hráči posílený tým z Veselska v domácím prostředí potvrdil venkovní výhru z Mikulčic, když deklasoval oslabený Starý Poddvorov 6:1. Hosté zaznamenali čestný úspěch až v předposlední minutě. „Podali jsme kolektivní výkon. Některé akce byly úžasné. Na tři doteky jsme se dostali před branku soupeře a dali gól. Lidé opravdu odcházeli spokojení," pochvaloval si předseda SK Kozojídky Viktor Kolůch.

Rozjeté domácí nezastavil soupeř ani netradiční termín. Duel druhého kola okresního přeboru se totiž hrál kvůli víkendovému vyhlášení Vesnice roku až v neděli odpoledne. „Nakonec přišlo dvě stě diváků," řekl Kolůch. Šéf celku z Veselska hráče po druhé výhře chválil. „Po tom, jak jsme se v létě posílili, jsem si to ani nijak jinak nepředstavoval. Nekarda hrával v Rakousku prim, taktéž Nikola Hrbek patřil v Blatnici k nejlepším. Fury s Kurečkou jsou taktéž oba velmi dobří fotbalisté. Navíc se nám uzdravil Bančák. S ním budeme o hodně silnější," varuje soupeře Kolůch.

Sílu Kozojídek o víkendu poznal Starý Poddvorov, který bez opor Radka Žurovce, Lukáše Kašíka, Tomáše Cupala a Petra Štipského neměl proti rivalovi šanci na úspěch. „I soupeř uznal, že jsme byli jednoznačně lepší. Naše výhra byla zcela zasloužená," pronesl Kolůch.

Domácí stejně jako před týdnem v Mikulčicích rozhodli duel už v úvodní části. „První poločasy nám vycházejí. Snad to takto bude pokračovat i nadále," přeje si známý činovník.

Protivníka načal v 10. minutě útočník Březina, druhý gól vzápětí přidal Nekarda a na 3:0 zvyšoval po půlhodině hry Hanzelka. „Hosté byli v první půli úplně bezzubí. Po přestávce se sice trochu zlepšili, i když to možná bylo tím, že jsme za rozhodnutého stavu 4:0 přestali hrát," přemítal Kolůch.

Kozojídky na trávníku kralovaly i po změně strany. Hostujícího gólmana překonali Fury, Březina a Janíček. Zdecimovaní hosté už stačili debakl pouze zmírnit, když v 89. minutě proměnil penaltu Dušan Krupica.

Agro Vnorovy – Sokol Dambořice 3:2 (3:0)

Branky: 14. a 24. Marek Janoušek, 17. Filip Žák – 75. Tomáš Maleňák z penalty, 77. Václav Bukovský. Rozhodčí: Volf. Diváci: 100.

Souboj dvou staronových účastníků okresního přeboru vyzněl lépe pro Vnorovy, které doma zdolaly Dambořice 3:2. Agro nedělní duel rozhodlo třemi brankami v prvním poločase. Po přestávce se však strachovalo o náskok. Hosté i bez zraněného kanonýra Václava Matuly o body bojovali až do konce.

Vnorovům jednoznačně patřila úvodní část. Domácí prvních třicet minut hráli pohledný fotbal. Za svoji aktivitu byl celek z Veselska odměněn hned třikrát. Nejprve se ve 14. minutě prosadil Marek Janoušek, kterému přihrával Dominik Zachar. O chvíli později Vnorovy předvedly ukázkovou křídelní akci. Po spolupráci kapitána Bittnera s Vyskočilem se trefil nekrytý Filip Žák. Parádní půlhodinu završil svým druhým gólem v zápase Janoušek. Ten nachytal hostujícího gólmana Hanáka dalekonosnou ranou z třiceti metrů. Zaskočené Dambořice v prvním poločase příliš nebezpečné nebyly. Po přestávce se ovšem hosté zlepšili a hru vyrovnali. Šanci naftařů na zvrat a bodový zisk v krátkém sledu oživili Tomáš Maleňák s Václavem Bukovským, kteří svými góly duel pořádně zdramatizovali. Vnorovy za stavu 3:2 znervózněly a začaly se strachovat o výsledek. Domácí nakonec těsný náskok uhájili, Sokol ale bojoval až do závěrečného hvizdu sudího Volfa. „Jsme spokojení. Jsme rádi, že jsme těžké domácí utkání zvládli. První poločas byl z naší strany dobrý. Po přestávce však přišlo uspokojení. Přestali jsme běhat, kombinovat. Přibylo nepřesností," řekl zkušený záložník Vnorov Marek Janoušek, který se domů vrátil společně s Dominikem Zacharem z Rakouska. V závěrečné čtvrthodině se na trávníku objevil i zkušený útočník Libor Janulík, který se po několika měsících znovu vrátil k fotbalu. Domácím proti Dambořicím naopak scházeli Motyčka s Tomečkem.

Sokol Sobůlky – SK Dolní Bojanovice 0:0

Rozhodčí: Rybecký. Diváci: 120.

Sobůlky získaly po návratu do okresního přeboru druhý bod. Celek z Kyjovska před týdnem remizoval ve Starém Poddvorově, v neděli se rozešel smírně s Dolními Bojanovice. Výsledek odpovídal dění na trávníku.

Ani jeden z týmů si totiž žádné vyložené šance nevypracoval. „Byl to průměrný zápas. Soupeř byl o něco fotbalovější, ale jinak se diváci spíše nudili. Remíza byla spravedlivá," uvedl předseda Sobůlek Jiří Pospíšil. Stejně to viděli i hosté. „S kluky jsme se v kabině shodli na tom, že to byl vyrovnaný zápas, ve kterém se jen čekalo na to, kdo dá první a vítěznou branku. Více vyloženějších příležitostí jsme asi měli my. Největší někdy kolem sedmdesáté minuty, kdy jsme kopali standardku. Střelu Jakuba Siwiece i následnou dorážku Martina Bohuna domácí brankář zlikvidoval," říká gólman Dolních Bojanovic Jan Bílík. „Byl to takový nepěkný zápas s minimem šanci a spoustou osobních soubojů," přidala hostující jednička.

Bílík měl pravdu. Sto dvacet diváků opravdu vidělo spíše boj ve středu hřiště než ofenzivní manévry s šancemi a útočnými akcemi. Menší vzruch přinesly pouze standardní situace a pár střel.

Sobůlky se musely vypořádat s absencí útočníka Jakuba Fridricha, který se zranil hned v prvním kole ve Starém Poddvorově. Mimo hru je i Michal Drápal, který se domů vrátil z Lovčic. „Chceme hrát ve středu tabulky a nemít problémy se záchranou," říká Pospíšil. Podobné ambice mají i Dolní Bojanovice, které v úvodních dvou zápasech získaly čtyři body.

SK Kostelec – Mikulčice 1:1 (0:1)

Branky: 78. Gabriel David – 42. Filip Pochylý. Rozhodčí: Knotek. Červená karta: 62. David Horák (Kostelec). Diváci: 85.

Souboj Kostelce a Mikulčic skončil remízou 1:1. S bodem byli více spokojenější domácí, kteří od 42. minutě prohrávali a závěrečnou půlhodinu hráli bez vyloučeného Davida Horáka. I v oslabení ale dokázal celek z Kyjovska srovnat, když porážku odvrátil kanonýr Gabriel David.

První poločas jednoznačně ovládli hosté, jejichž hru dirigovali středopolaři Pochylý s Polákem. „S trochou nadsázky mohu říct, že jsme se nedostali přes polovinu hřiště. Byli jsme zalezlí, báli jsme se hrát. Ze soupeře, který má velkou kvalitu, jsme měli velký respekt. Na druhé straně jsme Mikulčice do velkých šancí nepouštěli," uvedl předseda SK Kostelec Břetislav Junášek. Baník hrál pouze po šestnáctku, dál ho dobře bránící protivník nepouštěl. Hosté byli za svoji snahu odměněni až ve 42. minutě, kdy se trefil Filip Pochylý. Domácí trenér Svatopluk Macek na nepříznivý vývoj i výsledek reagoval o poločasové přestávce dvěma změnami. Do hry šli Gabriel David s Ondřejem Lochmanem, dolů zase Kotásek s Křižkou. Kostelec se po přestávce probral a hned v úvodu druhé půle si vypracoval tři obrovské šance. Vyrovnání měl na hlavě Kučera. Ten však po centru ze strany hlavičkoval mimo. Samostatný únik na hostujícího brankáře Novotného neproměnil střídající David, který podobnou příležitost zazdil i o chvíli později. V 62. minutě navíc Kostelec přišel o vyloučeného Davida Horáka. Domácí nechápali, neboť podle jejich mínění se mladý vacenovický sudí Knotek spletl. „Rozhodčí dal v prvním poločase kartu jeho bratrovi Dušanovi Horákovi, ale spletl se a napsal ji Davidovi. Po hodině hry pak napomínal právě Davida, kterého i vyloučil," kroutil hlavou Junášek. Protesty byly marné, Kostelečtí stejně jako před týdnem dohrávali v deseti. I v oslabení ale dokázali bojující domácí urvat alespoň bod. Na konečných 1:1 v 82. minutě upravil s pomocí teče Gabriel David. „V tomto rozpoložení jsme bod brali. Druhý poločas z naší strany vypadal už jinak. Hráli jsme mnohem odvážněji. I v deseti jsme byli velmi aktivní," uvedl Junášek.

Mikulčice v hektickém závěru sahaly po výhře, ale nevyužily několik šancí. Jednou soupeře zachránilo břevno.

Nenkovice – Moravany 3:3 (1:1)

Branky: 42. Josef Kopčil, 52. David Pospíšil z penalty, 81. Tomáš Hrabal – 36. a 63. Štěpán Novák, 54. Martin Kalinec
Rozhodčí
: Janík. Červená karta: 90. Štěpán Novák (Moravany). Diváci: 60.

Neuvěřitelnou zápletku měl nedělní duel v Nenkovicích, kam přijely Moravany. O remíze 3:3 a dělbě bodů nakonec rozhodl až samotný závěr dramatického střetnutí.

Nenkovice cítily po utkání velkou křivdu, neboť v poslední minutě vstřelily čtvrtý gól. Dvacetiletý sudí Janík branku Frelicha nejprve uznal, ale vzápětí ho na pokyn asistenta Vančíka neuznal. Důvod? Vyloučený moravanský útočník Štěpán Novák v inkriminovaném momentu neopustil hrací dobu. „Rozhodčí chvíli čekal, než hostující hráč odejde ze hřiště, pak dal pokyn ke hře. Po následujícím trestném kopu jsme dali hlavou gól. Radost ale byla zbytečná, neboť asistent rozhodčího Vančík svému kolegovi oznámil, že Novák stál půl metru za lajnou," popsal rozhodující moment nenkovický předseda Zdeněk Kotas. Domácím protesty nepomohly. „Bylo to hodně divoké," přiznal Kotas.

V prvním poločase bylo přitom utkání poměrně klidné a vyrovnané. Hosty poslal do vedení ve 36. minutě Novák, který se uvolnil přes obránce a střelou na vzdálenější tyč překonal gólmana Schöfra. Ten si sice na míč sáhl, ale balon zapadl do sítě. Vyrovnání ještě do přestávky obstaral Josef Kopčil, který do Nenkovic přišel v letní přestávce z Bohuslavic. Hostující gólman Strmiska sice ránu domácího útočníka ztlumil, ale vyražený balon se pomalu dokutálel za brankovou čáru.

Druhá půle přinesla více vzruchu i branek. Vedení na stranu Nenkovic vrátil David Pospíšil, jenž proměnil pokutový kop nařízený za faul na Matěje Zálešáka. Sokol se ale dlouho neradoval. Slavoj totiž téměř okamžitě srovnal. Po standardní situaci se prosadil Kalinec. Obrat Moravan završil velmi dobře hrající Novák. Posila z Milotic po chybě v soupeřově defenzivě doklepla balon do sítě. Vyrovnání zařídil Hrabal. Ten po autovém vhazování z voleje napálil odražený míč za bezmocného Strmisku. V bláznivém závěru byl po druhé žluté kartě vyloučený hostující Novák. Pak přišel gól, který ale sudí na pokyn zkušenějšího asistenta neuznal. „Byl to takový divný zápas," poznamenal Kotas. „Jsme samozřejmě zklamaní. Měli jsme dost šancí na to, abychom zápas zvládli," dodal nenkovický šéf.

Sokol Lipov – KOVO Ždánice 3:3 (2:2)

Branky: 11., 36. a 49. Michal Tobiáš – 3. a 87. Lukáš Marčík, 31. František Snášel. Rozhodčí: Hýbl. Diváci: 100.

Ani hattrick útočníka Michala Tobiáše fotbalistům Lipova ke druhé výhře v okresním přeboru nestačil. Nováček soutěže doma remizoval se Ždánicemi 3:3. O dělbě bodů rozhodla trefa hostujícího Lukáše Marčíka z 87. minuty.

„Divákům se utkání muselo líbit. Padlo šest branek, hrál se celkem slušný fotbal," uvedl lipovský předseda Pavel Kučera.

První poločas byl vyrovnaný. Hosté byli herně o něco lepší, ale šance měly oba týmy. Kovo zaskočilo protivníka hned ve 3. minutě, kdy otevřel skóre Lukáš Marčík, jenž se do Ždánic vrátil ze sousedních Lovčic. Vyrovnání zařídil Michal Tobiáš. Známý útočník přišel do Lipova z KENu Veselí nad Moravou. Vedení Ždánicím po půlhodině hry vrátil zkušený forvard Snášel. Hosté se ovšem z těsného náskoku dlouho neradovali. Ve 36. minutě bylo opět srovnáno. Podruhé v zápase se prosadil Tobiáš.

Výborně hrající fotbalista korunoval svůj výkon krátce po změně stran, když završil hattrick a dokonal obrat. Lipov měl po přestávce navrch. Domácí mohli duel definitivně rozhodnout, ale vyložené šance neproměnili. Na ždánického brankáře si nepřišli Pravda, Tobiáš a střídající Nikel. „Kdybychom dali na 4:2, určitě bychom vyhráli," míní Kučera. Kovo nepříjemné chvíle přečkalo a v 87. minutě srovnalo. Na konečných 3:3 upravil parádní ranou do šibenice Marčík. „Celkem jsme zklamaní. Vzhledem k událostem ve druhém poločase jsme mohli tři body získat," řekl Kučera. Vedení Lipova po postupu do okresního přeboru mužstvo doplnilo o zmiňovaného zarazického útočníka Michala Tobiáše a Pavla Nikela z Blatnice. V neděli však celku z Veselska scházeli Tomáš Kučera a Marek Jagoš. „Chceme se v okresním přeboru udržet. Rádi bychom hráli ve středu tabulky. Podle výsledků to vypadá, že soutěž bude vyrovnaná," dodal Kučera.