Nováček první B třídy otočil na půdě Ježova duel prvního předkola krajského poháru a domů si odvezl zasloužený postup, který brankami zařídili Melounek s Davidem Lungou.

Tak hektický začátek hostující kouč ještě nezažil. „Hrát ve všední den není nic dobrého. Čekali jsme na kluky. Melounek nám slíbil, že do začátku utkání přijede. Nakonec jsme museli začít i bez něj,“ řekl kouč Svatobořic Ivan Šerfözö.

To však nebylo zdaleka vše. V době, kdy se bývalý hráč RSM dostal na hřiště, ležel za postranní čarou zraněný Luděk Toman. Ten musel po nezaviněném střetu střídat. Další náhradník Kulheim teprve vycházel z kabin…

„Na zranění máme smůlu,“ posteskl si Šerfözö. „Mimo hru je Staňa, Kyněra a Hučko. Další kluci jsou na dovolené,“ doplnil. Šanci tak dostali náhradníci a hráči z béčka. Pozvaní dorostenci se na sraz nedostavili. „Dva kluci se vůbec neomluvili. Tito hráči by měli být exemplárně potrestáni. Přece není možné, aby si toto dorostenci dovolovali. Považuji to za těžký podraz na celý mančaft,“ zlobil se Šerfözö.

Jeho týmu se úvod utkání, které začalo s osmnáctiminutovým zpožděním, příliš nevyšel. Po vzájemném oťukávání zasadil hostům tvrdý direkt David, který zblízka překonal bezmocného gólmana Ivičiče.

Hosté mohli vzápětí vyrovnat, ale mladík David Lunga ve vyložené šanci selhal. „Zkušenější hráč by to proměnil,“ řekl Šerfözö. Ten se branky dočkal ve 33. minutě, kdy se po rohu Kulheima trefil další opozdilec Melounek.

Zatímco v prvním poločase držel Ježov s favorizovanými hosty krok, po změně stran si šance vytvářely pouze Svatobořice. Po centru zadáka Šedy hlavičkoval kapitán Spartaku Pekárek vedle. Další příležitost se zrodila po dlouhém nákopu Bradáče, aktivní David Lunga však vyběhnutého brankáře Habáně nepřehodil.

Oba aktéři si situaci zopakovali v 75. minutě. Hostující stoper našel dalším dalekonosným pasem Davida Lungu, který vstřelil druhý gól Spartaku.

Hosté mohli přidat ve zbytku utkání další branky, ale střelec vítězné branky pálil po rohu Kulheima nad a Ladislav Lunga netrefil v ideální pozici míč.

Domácí zase ožili až v závěru. Ránu Exela vyrazil pozorný Ivičič, který si poradil i s dorážkou Ryšky. Vyrovnat mohl v poslední minutě Exel, jeho rána z trestného kopu šla nad.

„Kluci mě nezklamali. Vyzkoušeli jsme dva dorostence. Bylo vidět, že to nejsou hotoví hráči. Soupeř byl směrem dopředu lepší, dal dvě branky a se štěstím vyhrál,“ pravil domácí trenér Pavel Gebhard. Ten se musel obejít bez Zelinky a dlouhodobě zraněného Davida Ingra.

V létě Ježov opustili Úradník s Pavlem Koplíkem. „Před sezonou jsme oslabili. Pokud během soutěže doplníme kádru, střed tabulky bychom měli uhrát,“ míní Gebhard.

Ani ve Svatobořicích k mnoha změnám v letní přestávce nedošlo. Jedinou výraznou posilou je bývalý brankář Hovoran Josef Ivičič, který přišel do Spartaku z Čejče. „Máme jednu z nejlepších brankářských dvojic na Hodonínsku,“ chlubí se Šerfözö.

Jeho tým se v neděli utká o postup do prvního kola s Miloticemi.

1. předkolo krajského poháru

Vlast Ježov – Spartak Svatobořice 1:2 (1:1)

Branky: 23. Exel – 33. Melounek, 75. David Lunga

Rozhodčí: Dohnálek – Volf, Monček

Žluté karty: Ryška – Synek, J. Lunga

Diváci: 100

Ježov: Habáň – Otrusina (83. Milde), Budík, Jung, Šrůtka – Vajdík, Ryška, Bystřický (54. L. Janča), Kůřil – Exel, Hlavinka.

Svatobořice: Ivičič – Pekárek, Bradáč, J. Lunga, Šeda – L. Lunga (69. Šumbera), Synek, Toman (13. Kulheim), D. Lunga – Melounek, Michna.

Další výsledky: Starý Poddvorov – Rohatec 1:1 (0:1), 2:4 na penalty, Pozořice – Ochoz 0:4, Cvrčovice – Rakvice 1:5, Kohoutovice – Čebín 5:0, Křenovice – Modřice 3:1, Medlánky – Soběšice 5:3.