Oslabený Baník si utrhl ostudu hlavně proti sousedním Vacenovicím. Poslední vítěz první A třídy byl sice v prvním poločase o něco fotbalovější než Mogul, ale žádnou vážnější šanci neměl. Olejáři, kteří rovněž nastoupili v silně okleštěné sestavě, hlavně zásluhou výtečného Reného Bábíčka dobře bránili a ve druhém poločase nečekaně udeřili. Únik Nastasy ještě brankář Doležal zneškodnil, ale proti kličce a následné dorážce Knotka už byl mladý gólman bezmocný.

Trápící se Ratíškovice ve vedru na zvrat neměly, a tak se sousedem prohrály 0:1. „Z výkonu i přístupu hráčů jsem nesmírně zklamaný. Můžeme prohrát s týmem z nižší soutěže, ale hra musí mít určitou úroveň. Náš výkon však žádnou kvalitu neměl," uvedl kouč Baníku Petr Kopl.

Stejným výsledkem skončil i úvodní duel mezi Svatobořicemi a Miloticemi. Vyrovnané střetnutí rozhodla chyba domácího brankáře Nedvědického. Jeho nedůrazný odkop potrestal útočník Spartaku Zdeněk Koch.

Agru nevyšel ani souboj o bronz, ve kterém podlehl Ratíškovicím 1:4. Hráči Baníku se po kritice kouče Kopla zvedli a po zlepšeném výkonu okresního rivala jasně přehráli. „Více jsme běhali a lépe kombinovali," správně si všiml Kopl.

Tomu stejně jako domácímu kormidelníkovi Petru Vybíralovi scházelo hned několik opor. „Před turnajem jsme měli pět zraněných, teď jich máme deset, takže mi turnaj nic neukázal ani nenaznačil. Hráli jsme v kombinované sestavě. Měl jsem hodně kluků z dorostu a z béčka, takže výsledky na začátku přípravy neřeším. Každopádně tento stav je na zamyšlení," prohlásil kouč Agra, který před vlastním publikem postrádal třeba sourozence Antošovi, kapitána Habáně, Slováka Gergela, Hroudného nebo Zajíce. Turnaj nedohráli Dobeš, Nikl či Kasan. „Nevím, čím to je, ale z přetrénovanosti to být nemůže, protože na tréninky někteří kluci vůbec nechodí," řekl Vybíral. „Chceme v sezoně pracovat s dvacetičlenným kádrem, zatím je ale počet asi poloviční. Takže největší posílení pro nás bude, když se všichni uzdraví a budeme kompletní," přidal.

Torzo do Milotic přivezl také nový kouč Vacenovic Petr Bezouška. Olejáři se ovšem v okleštěné sestavě semkli a v obou zápasech podali slušný výkon. „Mužstvo jsme dali dohromady jak s kluky z béčka, tak i z dorostu. Je doba dovolených a řada hráčů je mimo, takže v novém prostředí poznávám mančaft a vypadá, že někteří kluci budou mít novou motivaci," prohlásil trenér Mogulu, který se v novém prostředí teprve sžívá. „Beru to jako dobrou přípravu, protože s mužstvem se teprve seznamuji. Chceme být v klidu a hrát v horní polovině tabulky," říká Bezouška.

Toho stejně jako hráče a fanoušky potěšila především výhra nad Ratíškovicemi. „Je to skalp soupeře z vyšší soutěže, navíc souseda. Kluci se mohou odrazit k něčemu lepšímu," věří Bezouška.

Zatímco proti Ratíškovicím tým z nejnižší krajské soutěže neinkasoval, ve finále prohrál 0:2. V prvním poločase ovšem byl Mogul lepší a měl dvě vyložené šance. Brankář Dvořák však své spoluhráče podržel. Utkání nakonec rozhodla povedená rána Radka Žandovského, který chytrým obloučkem překonal špatně postaveného gólmana Jaštíka. Pojistku vzápětí přidal po hezké akci Pekárek.

„Z vítězství máme všichni velkou radost, ale v žádném případě ho nijak zvlášť nepřeceňujeme. Všechna mužstva jsou v letní přípravě, nikdo nehrál kompletní, takže rozdíly mezi týmy z různých soutěží se srovnaly. Dali jsme do toho víc než ostatní soupeři. Makali jsme, bojovali a nehleděli na to, jestli hrajeme s týmem z první A nebo první B třídy," pravil kouč Spartaku Marek Svozil.

Svatobořice vsadily na turnaji na kolektivní pojetí, což nakonec rozhodlo. „S Miloticemi bylo utkání náročnější, protože bylo velké vedro. Finále už se hrálo v lepším počasí. Bylo to o tom, kdo dá první branku. Nakonec jsme byli šťastnější. Vacenovice ale byly v prvním poločase lepší," řekl Svozil.

Ten může v nadcházející sezoně okresního přeboru počítat i s Huttou a Kačerem, kteří se vrátili do Svatobořic ze Slovenska. Ze žarošického dorostu přišel nadějný Vojtěch Hála. Mimo hru je naopak Petr Staňa, zdravotní problémy trápí i Luďka Tomana. „Věříme, že bude dál pokračovat a bude pro nás dál platný. Navíc toužíme po ještě jednom hráči," pronesl Svozil.

Sobotní klání zpestřil i vložený přátelský duel bývalých hráčů Vlkoše se zástupci družebních Miezgovců. Utkání hrané na zkráceném hřišti a malé branky skončilo výhrou hostů ze Slovenska 6:3.

„V rámci Mikroregionu Nový Dvůr jsme se rozhodli uspořádat turnaj pro okolní obce. Každý zápas byl derby, proto bylo klání zajímavé pro hráče i diváky. Sice nám nevyšlo počasí a řada fanoušků dala přednost koupališti před návštěvou akce. Ale i když podmínky byly pro všechny aktéry složité, mužstva se ve velkém vedru snažila. Byla vidět bojovnost i fotbalovost," prohlásil předseda pořádajících Milotic Richard Dobeš. Šéf Agra stejně jako trenér Vybíral výsledky domácího týmu nijak neřešil. „Máme mladé mužstvo. Někteřé opory nám chyběly, takže šanci dostali vycházející dorostenci. Brali jsme to opravdu jako přípravu," dodal Dobeš.

Turnaj Mikroregionu Nový Dvůr 2015, hráno v Miloticích

Semifinále: TJ Agro Milotice – Spartak Svatobořice-Mistřín 0:1 (0:1), Zdeněk Koch. SK Mogul Vacenovice – FK Baník Ratíškovice 1:0 (0:0), Tomáš Knotek.

O 3. místo: TJ Agro Milotice – FK Baník Ratíškovice 1:4 (1:3), Lukáš Hofr – Petr Kotásek 2 (1× z penalty), Jaromír Kotásek, Tomáš Vacenovský.

Finále: Spartak Svatobořice-Mistřín – SK Mogul Vacenovice 2:0 (0:0), Radek Žandovský, Stanislav Pekárek.