Celek z Vyškovska postavil neoprávněně záložníka Pavla Tichého, který podzim strávil na hostování ve Bzenci. Baníku tak zadarmo spadly do klína tři body a skóre 3:0.

„Dopřej mi, Pane, abych v boji, který jde životem, našel odvahu udeřit a riskovat a mám-li vyhrát dej, aby to bylo podle zákonů, a aby se pravda a čest přitom udržely vysoko,“ citace slavného francouzského pedagoga a historika Pierre de Coubertin vítá návštěvníky webových stránek bučovického klubu. Vedení FC Bučovice se však slovy zakladatele mezinárodního olympijského výboru neřídily.

„Nebyl to úmysl, ale rozhodnutí svazu respektujeme a odvolávat se nebudeme, protože z naší strany došlo k pochybení,“ řekl Hodonínskému deníku předseda FC Bučovic Radoslav Sokola. „Členové realizačního týmu se domnívali, že je všechno v pořádku,“ doplnil zkušený právník, který je zároveň členem výkonného výboru JMKFS. „Teď budu za blbce já, i když jsem nebyl do této situace zainteresovaný. Není to pro mě vůbec jednoduché, ve hře je i má rezignace,“ pravil Sokola.

Kromě kontumace byl klub potrestán pořádkovou pokutu ve výši 500 Kč. Na nejbližší zasedání disciplinární komise se navíc musí dostavit trenér Bučovic Alois Špičák, vedoucí družstva Josef Pospíchal, kapitán Tomáš Kachlík a hráč Pavel Tichý.

„Kvůli tomu můžeme i sestoupit. Kdo logicky uvažuje, musí mu být jasné, že by do toho úmyslně nikdo nešel,“ řekl Sokola.

Domácí sice v neděli vyhráli brankou Štrublíka 1:0, ale už v průběhu zápasu bylo jasné, že výsledek se bude řešit u zeleného stolu. „Zápas začal s dvacetiminutovým zpožděním, protože domácí hráči údajně neměli registrační průkazy a nastoupili na občanské průkazy. To podle mě ovlivnilo psychiku našich hráčů i celý zápas,“ uvedl krátce po utkání trenér Ratíškovic Pavel Vacula.

Hosté odjížděli z Bučovic rozladění a s pocitem křivdy. „Byli jsme rozcvičení a když se mělo začít hrát, tak domácí řekli, že nemají registrační průkazy,“ kroutil hlavou Vacula. Nikdo neví, jestli to byl úmysl či nějaký podivný tah," řekl v neděli večer Vacula.

Vedení Baníku nelenilo a ihned v pondělí podalo protest. STK dala funkcionářům ze Slovácka za pravdu. „Za domácí neoprávněně nastoupil hráč číslo šestnáct, Pavel Tichý, který nebyl po návratu z hostování včas zaregistrován,“ uvedl sekretář Ratíškovic Zdeněk Blaha.

Tichý je odchovancem Bučovic, na podzim působil ve Bzenci. Rychlonohý fotbalista v zimě kvůli pracovnímu vytížení vrátil domů. Vedení bučovického klubu však zapomnělo Tichého přeregistrovat.

„Výhra určitě potěší všechny fanoušky i hráče. Nikomu nebude vadit, že přišla až po rozhodnutí na svazu. Myslím si, že Bučovice tato hrubka bude velmi mrzet,“ uvedl obránce Ratíškovic Lukáš Koplík, který s Tichým nastupoval v jednom týdnu během Kyjovské halové ligy. „Nechci Pavla obhajovat, ale myslím si, že toto určitě není jeho vina, ale vedení klubu,“ nabídl svůj pohled Koplík.

Bučovice přišly o tři cenné body, Ratíškovice se posunuly z osmé příčky na pátou. Po patnácti kolech mají jednadvacet bodů.