Od září minulého roku byl mimo hru. Mutěnický záložník Rudolf Obal dlouho zápolil se zraněnou nohou. V jednom z podzimních zápasů mu ji soupeř nadvakrát zlomil. Obal se k dalšímu mistrovskému duelu dostal po půlroční pauze. A hned skóroval.


V úvodním jarním utkání proti Znojmu jste se na trávník dostal po dlouhé době zaviněné zraněním. Jak jste se na hřišti cítil?


Cítil jsem se vcelku dobře. Od ledna jsem vlastně začal normálně trénovat s mužstvem. Měl jsem samozřejmě nějaké úlevy. Co jsem měl odběhat, mám ale odběhané. Postupně jsem chodil na hřiště sžít se s balónem a pomalu se do toho opět dostat. Při zápase jsem se cítil v celku dobře.

Jaké jste měl od trenéra Hrušky instrukce? Co od vás vyžadoval?


Abych hru oživil. Rozhýbal ji. Prohrávali jsme 0:2 a chtěli jsme stav zvrátit v náš prospěch. To se nestalo. Už se ale nedá nic dělat.

Po pár minutách jste dal dokonce gól. Ten vás jistě těší o to víc?

To víte, že jsem byl spokojený. Vzápětí jsem měl pak ještě jednu větší šanci. Mohl jsem i vyrovnat. Utkání by potom asi vypadalo jinak. Možná bychom ho otočili. Na to, že sem naskočil na posledních dvacet minut, tak jsem spokojený.

Gól, kterým jste snižoval, jste dal už uzdravenou nohou?

Ano. Tou uzdravenou. (smích)

Měl jste nadvakrát zlomenou nohu. Pamatujete si, jak se vám to stalo?


Stalo se to tehdy, tuším, při utkání s Dolním Benešovem. Normálně jsem vystřelil a soupeř do toho skočil. Trefil mě do nohy a už to bylo.

Zažil jste někdy podobné zranění?

Ještě ne. Nikdy se mi nic takového nepřihodilo. Bylo to pro mě něco nového. Bohužel celkem nepříjemného.

Jaké byly první odhady doktorů ohledně herní pauzy?

Léčba u takového zranění trvá asi šest měsíců. Byl jsem na to připravený i psychicky. Je pravda, že jsme to snažili urychlit. Přeci jen u sportovců je to trochu o něčem jiném. Svaly jsou o něco víc vyvinuté. Všechno závisí na tom, jak se s tím člověk vyrovná a co všechno pro to dělá.

Čemu jste se věnoval, když jste nemohl hrát?

Poté, co se mi to stalo, tak jsem tři měsíce chodil o berlích. Když jsem je potom odložil, tak už jsem začal pomalu cvičit a posilovat ten zanedbaný sval. Trochu jsem se dal do kupy. Jakmile začala příprava, tak jsem začal vyklusávat. Zkrátka jsem se chtěl vrátit do formy, ve které jsem byl předtím.

Další zápas hrajete s Kroměříží. Jak se na něj připravujete?

Před prvním zápasem jsem trenérovi říkal, že se cítím tak na dvacet až pětadvacet minut. Uvidíme jak bude vypadat příprava ještě po zbytek týdne. Kdyby to šlo, tak bych chtěl naskočit asi na padesát minut. Uvidíme, jak to nakonec dopadne.