Odchovanec Slovácka je v Hodoníně na zkoušce. Jednadvacetiletý fotbalista hostoval na podzim v třetiligové Břeclavi. Za RSM odehrál už druhé utkání. „Pokud se dořeší jeho příchod, tak bude posilou,“ řekl hodonínský kouč František Ondrůšek.

Naopak příchod Bronislava Šálka je vyloučen. „V Rakousku má ještě půl roku smlouvu,“ vysvětlil Ondrůšek, který v sobotu dopoledne opět potvrdil pověst náročného trenéra. Bývalý ligový gólman totiž už v páté minutě stáhl ze hry útočníka Petra Šturmu, který zbytek první půle běhal podél hrací plochy. „Hrč nebyl připravený na utkání. Na začátku ztratil tři míče po sobě. To si žádný fotbalista nemůže dovolit,“ vysvětlil své rozhodnutí Ondrůšek. „To je nedisciplinovanost. A pokud hráč není připravený, tak na tom hřišti nemá co dělat. Hráči si musí uvědomit, e v každém utkání chceme něco předvést,“ pokračoval.

Na umělé trávě v Dubňanech byl jinak k vidění vyrovnaný fotbal s minimem vyložených šancí a jen s několika střeleckými pokusy. Jediný gól padl ve 34. minutě, kdy míč po Válkově centru dopravil do sítě Polák. V závěru první půle mohl navýšit náskok Hodonína Lorenc. Středopolař RSM však hlavičkoval v dobré pozici nad branku.

Ani ve druhé půli se mnoho brankových příležitostí neurodilo. Hříšník Šturma nedokázal využít zaváhání bzenecké obrany a z hranice pokutového území mířil nad. Bzenec si kromě několika standardních situací a nedotažených akcí nic mimořádného nevytvořil. Slovan se přes nepropustnou hodonínskou hráz nedokázal prosadit.

„Byl to oboustranně velmi kvalitní zápas. Hlavně po kondiční stránce to kluci odmakali. Samozřejmě ve hře bylo i spoustu nedostatků, ale to je v této fázi přípravy naprosto v pořádku,“ pronesl Ondrůšek.

Zatímco Hodonínští mají za sebou již tři zápasy, Bzenec zahájil herní část až v sobotu. „Výsledek není špatný, ale rozdíl ve hře obou mužstev byl vidět. I když já jsem ani lepší projev neočekával, přece jenom jsme nastoupili po dvou měsících,“ uvedl trenér Bzence Libor Škodík.

V dresu Slovanu se už neobjevili Robert Šafář, který přerušil sportovní činnost a Pavel Tichý. Ten se kvůli pracovním povinnostem vrátil do Bučovic. Velký otazník visí nad Ondřejem Pyclíkem. „Pravděpodobně u nás skončí,“ připustil Škodík.

Ten už jednal o příchodu tvořivého záložníka. „Téměř jsme domluveni,“ řekl Škodík. Jméno zatím prozradit nechtěl. Oba týmy mají o příštím víkendu volno.

Slovan Bzenec – RSM Hodonín 0:1 (0:1)
Branka: 34. Vlastimil Polák
Rozhodčí: Hulcký
Diváci: 30
Bzenec: Pelíšek – Zbořil, M. Dulovecz, Valenta, T. Dulovecz – Šifel (46. Hrotek), Linhart, Škodík, Vajdík – Kasala (32. Ingr), Paták (32. Šik)
Hodonín: Krajíček (46. Novotný) – Grabec, Špaček, Spazier, Mírovský – V. Polák, Bulva, Lorenc, Válek – Ondryáš, Šturma (5. Macůrek, 51. Němeček)