Hostující trenér František Komňacký si výhry považoval, neboť jeho družině se postavil fyzicky velmi zdatný protivník. „Možná tyto body doceníme až časem, protože pokud Tasovice přistoupí ke každému zápasu tak jako k tomu s námi, budou to tady mít ostatní mančafty hodně složité," míní známý kouč, který ocenil houževnatý výkon urputného soka.

„Narazili jsme na bojovného soupeře, který dělal naší technické kombinační hře velké problémy. Domácí nás hodně napadali, v osobních soubojích byli důrazní, navíc využili i špatného hřiště. V Tasovicích měli vysokou trávu, na nerovném povrchu se složitě kombinovalo," řekl Komňacký.

Favoritovi v prvním poločase pomohly dvě standardní situace. Hosty poslal ve 21. minutě do vedení Zdeněk Šturma, druhý gól přidal těsně před odchodem do šatny Slovák Pavol Masaryk.

V té chvíli už na trávníku nebyl útočník Voříšek. Ratíškovický odchovanec si totiž poranil koleno a ve 34. minutě přenechal místo Bartošovi. „V této chvíli jsem spíše pesimista, protože Voříšek dost kulhal. V pondělí se však podrobí vyšetření. Rentgen ukáže, v jakém stavu noha je. Bojím se, že to bude vážnější," pronesl Komňacký.

Fanoušci musí parkovat mimo areál stadionu
Pořadatelé středečního utkání Hodonína se Bzencem upozorňují fanoušky na to, že vjezd do areálu stadionu U Červených domků bude kvůli možným komplikacím uzavřen. „Žádáme všechny příznivce, aby svá auta odstavili u sportovní haly TEZA na Lipové aleji nebo v okolních ulicích, a na stadion přišli pěšky," žádá příznivce hlavní pořadatel očekávaného duelu Petr Vyškovský. Divizní derby začíná v 17.30.

Tasovice i po přestávce favorita pořádně potrápily. Celku ze Znojemska zvýšila sebevědomí i kontaktní branka Blahoudka, který v 65. minutě přízemní střelou z pětadvaceti metrů snížil. „Byl to trochu laciný gól, který jde na vrub brankáře Petráše. Ten by takový pokus měl chytit," míní Komňacký.

Od té doby nabralo utkání jiný směr. Tasovice vycítily šanci, naopak hosté znervózněli a začali se strachovat o těsný náskok. „Věděli jsme, že soupeř ani ve druhém poločase nezmění způsob hry a bude hrát pořád naplno. Domácí nás sice nepřehráli, ale hra byla oboustranně vyrovnaná," uvedl hodonínský kouč.

Hosté se snažili držet balon a chodit do rychlých protiútoků, což se jim několikrát povedlo, ale žádné přečíslení nebo brejkovou akci nedotáhli do gólového konce. „Netrefili jsme odkrytou branku a nedali gól ani po vyšachování soupeřovy obrany, po kterém šel Bartoš sám na brankáře," uvedl Komňacký.

Jeho tým v hektickém a dramatickém závěru těsné vedení udržel a do tabulky si připsal další tři body. Dvě stovky diváků však potleskem odměnila i tasovické hráče. „Domácí byli spokojení s tím, jaký fotbal předvedli. Opravdu do toho dali všechno," ocenil soupeře Komňacký.

Hodonín kvůli horšímu skóre dál zůstává v tabulce druhý. Svoji pozici může ambiciózní tým vylepšit v týdnu, kdy ho čekají dva domácí duely. Už ve středu vyzvou Polách a spol. Bzenec, v sobotu si to pak rozdají s Velkou Bíteší „Atmosféru derby samozřejmě vnímáme. Zápas se Bzencem bude pro nás prestižní. Doma jsem schopní soupeře přehrát, ale trápíme se v koncovce. Musíme to brzy zlepšit," říká Komňacký.

Ten je před okresním rivalem na pozoru. „Oba nováčci si zatím vedou slušně. Bzenec venku neprohrál, naopak ze tří zápasů dovezl sedm bodů, což z něj dělá velmi nebezpečného soupeře," připomněl známý lodivod. „Uvědomujeme si, že proti nám nastoupí i bývalí hráči, kteří určitě budou chtít dokázat, že jsme udělali chybu, když jsme je nenechali v kádru," doplnil.

„Věřím, že utkání bude mít náboj i kvalitu a že přijde slušná divácká kulisa," dodal Komňacký.

Sokol Tasovice – FK Hodonín 1:2 (0:2)

Branky: 65. Marcel Blahoudek – 21. Zdeněk Šturma, 45. Pavol Masaryk. Rozhodčí: Hlubinka – Hovorka, Heger (Káňa). Žluté karty: Mička, Hrobař (oba Tasovice). Diváci: 215.

Tasovice: Pavliv – Lašák (78. Fukal), Švarc, Mička, Hrazdílek – Hrobař, Horáček, Blahoudek (80. Svatoš), Čermák (61. Landšperský), Veselý – Paul.

Hodonín: Petráš – Kyselka, Konečný, Červinek, Fojtík – Holešinský (90. Mareš), Paděra, Polách (88. Hesek), Šturma – Voříšek (34. Bartoš), Masaryk.