Pak ale přišel rohový kop Svatobořic, nedůsledná obrana nepokryla Zbyňka Tomana, který svým druhým gólem v zápase zajistil favoritovi alespoň bod.

„Byl to bojovný zápas. Šance byly na obou stranách. Remíza je asi spravedlivá, ale kdybychom ubránili roh, tak jsme vyhráli. V poslední minutě jsme inkasovali ze standardní situace hloupý gól. Měli jsme si to pohlídat,“ uvědomovala si posila Beastie Boys Lukáš Bodeček.

Jednadvacetiletý fotbalista se nečakaně objevil na soupisce tradičního týmu. Odchovanec Bučovic přestoupil jedenácti letech do Drnovic. V červenci 2006 byl zařazen na soupisku olomoucké rezervy, v lednu 2007 si ho pak uznávaný trenér Vlastimil Petržela vzal do áčka. V lednu 2008 odešel na hostování do Jihlavy. Momentálně obléká Bodeček dres Dunajské Stredy. „Jsem tady poprvé. Kluky teprve poznávám. Mančaft ale není špatný. Přišel jsem se dostat alespoň do finále, tak uvidíme,“ pronesl Helískův spoluhráč.

Samotný zápas přinesl vyrovnaný duel s řadou neproměněných šancí. Beastie Boys po brance Kučery dlouho vedli. Svatobořice se hlavně v prvním poločase střelecky neuvěřitelně trápily. Ve vyložených šancích postupně selhali Kyněra, Zbyněk Toman, Příkazský a Měsíček. Vyrovnání nakonec zařídil přesnou ranou Kyněra.

I po změně stran byl ve sklářské hale k vidění zajímavý fotbal s mnoha šancemi. Za stavu 1:1 vychytal v jasné šanci Davida brankář Holub. Gólově nakonec udeřilo na druhé straně. Obrat zařídil pohotovu dorážkou Zbyněk Toman.

Kučera a spol. se ale nevzdali a dvěma brankami naklonily misky vah na svoji stranu. Nejprve se trefil Otruba, na 3:2 upravil David. V závěru chytře hrající Boys mohli své vedení několikrát pojistit, ale gólman Holub již neinkasoval. Cennou remízu nakonec zajistil Ocelitu v poslední minutě Zbyněk Toman. „Je to škoda. Za stavu 3:2 jsme mohli jsme svůj náskok několikrát zvýšit. Bohužel jsme gól už nedali a v závěru jsme za to pikali,“ pravil Bodeček.

Svatobořice remízu braly všema deseti. „Myslím, že bod je pro nás dobrý. Soupeř měl ve svém středu dobré a běhavé hráče. My už toho tolik nenaběháme,“ sdělil Roman Neduchal.

Ocelit se úvod ligy povedl. Po dvou kolech má čtyři body. „Je to pro nás takové zpestření. Hrajeme spolu dlouho, baví nás to. Určitě bychom chtěli postoupit do vyřazovacích bojů a dojít co nejdál. Uvidíme, kam to dotáhneme,“ uvedl Neduchal.

Beastie Boys – Ocelit Svatobořice 3:3 (1:1)

Branky:
Kučera, David, Otruba – 2× Z. Toman, Kyněra
Rozhodčí: Štěpánek
Diváci: 50

Beastie Boys: David, Dobeš, Doležal, Kotuč, Koutný, Kučera, J. Otruba, Navrátil, Tichý, R. Žandovský, M. Žandovský, H. Žandovský, Novák, Svoboda, Bodeček.
Ocelit: Holub – Chlustina, Kyněra, Koch, Příkazský, Měsíček, Z. Toman, L. Toman, Neduchal, R. Neduchal, Vaněk, Knecht.
Další výsledky: Zweigeltrebe – Kuci vopálený 5:3
Branky:
3× P. Zbořil, Ingr, Stašek – Kundrata, Zýbal, Bátora

Kapacity – Nový svět 5:2
Branky: 2× Kasala, Ingr, Eliáš, Paták – Luža, Janouškovec

Parma – Admira 12:2
Branky:
4× Šťastný, 3× Balus, 2× Minčík, 2× R. Jelínek, Hudeček – Měsíček, Budík