„Byla to deka se vším všudy," pronesl těsně po skončení nedělního duelu žarošický kouč Tibor Zmrzlík. Tomu se po dalším domácím střetnutí těžce mluvilo. „Klukům nemohu upřít snahu, ale kvalita nám chybí. Nejde nám to. Nedostáváme se do šancí, málo střílíme. Potom uděláme individuální chybu, kterou soupeř potrestá," řekl Zmrzlík.

1.B třída sk. C, 7. kolo:
SK Žarošice – Sokol Kněždub 0:2 (0:0)
• Branky: 59. Karel Paška,
  91. Marek Sasín
• Rozhodčí: Blažek – Martinec,
  Ševela
• Bez žlutých karet.
• Diváci: 130.
• Žarošice: Holub – Z. Žaroský,
  Poláček (81. Kolařík), Hořava
  (24. Frýbort, 62. Řičánek),
  S. Žaroský – Maroši, Ždánský,
  Strmiska, Konečný – Vrána
  (66. Hrabovský), J. Chromý.
• Kněždub: Galář – M. Durna,
  Lukáš, L. Grabec, P. Bíla – Pe.
  Chromeček, Káčerek, Klimek,
  Matyáš – Paška, nejedlík
  (87. Sasín).

Ten jen obtížně hledá světlo na konci tunelu. „Je to špatné. Marně přemýšlím,jak z té krize ven," přiznává zkušený kouč, který musel kvůli zdravotním problémů stáhnout ze hry hned čtveřice hráčů. Zápas nedohráli Hořava, Vrána, Frýbort ani Poláček. „Všechna střídání byla nucená," uvedl Zmrzlík.

Zatímco Žarošice zabředly do ještě větší krize, Kněždub ukončil nepříznivou sérii bez výhry a po čtyřech zápasech se konečně radoval ze zisku tří bodů. „Spokojení bychom byli i s bodem. Výhra je ale perfektní. Odpoutali jsme se od spodu tabulky a poskočili jsme před derby s Veselím do vyšších pater," radoval se hostující lodivod Libor Grabec, který přivezl do Žarošic jen dvanáct hráčů. „Roman Grabec má problémy s kolenem, zraněný je i syn David. Ondřej Bíla je nemocný a Eliáše nepustily do utkání pracovní povinnosti," vypočítal ztráty Grabec.

Kněždub paradoxně i v kombinované sestavě odehrál na hřišti okresního rivala lepší utkání než před týdnem s Krumvířem. „Minule jsme byli kompletní a hráli jsme špatně. Teď nám několik kluků chybělo a vyhráli jsme," usmíval se Grabec.

Ten své hráče chválil především za bojovnost a poctivou defenzivu. „Dozadu to bylo v pohodě, dobře jsme se vraceli. Nevybavuji si šanci soupeře. Žarošice hrozily pouze po standardních situacích a centrech ze strany," řekl hostující kouč.

Domácí tým si v prvním poločase vytvořil pouze jednu příležitost, ale Strmiska pálil po Chromého průniku nepřesně. Hosté byli v úvodní části o něco nebezpečnější. Chybu Zdeňka Žaroského ale mladý Matyáš nepotrestal. Gólman Holub ránu záložníka Sokola nohou vykopl.

Prudkou hlavičku Pašky zase opora Žarošic vyrazila konečky prstů na břevno. V závěru první půle přelstil hbitý Paška Stanislava Žaroského a předložil míč Chromečkovi, který zblízka mířil vedle. Gólem neskončil ani trestný kop Libora Grabec.

Hosty poslal do vedení až Paška. Ten po hodině oklamal domácího zadáka Poláčka a přesnou ranou nedal Holubovi žádnou šanci.

Žarošice se snažily urvat alespoň remízu, ale proti pozorné obraně soupeře se vůbec neprosadily. Jedinou možnost k vyrovnání měl Konečný. Jeho ána z trestného kopu šla těsně nad.

Naopak hosté mohli svůj náskok několikrát navýšit, ale žádný nadějný brejk nedokázali Kněždubští dotáhnout do gólového konce. „Pojišťovací gól jsme mohli dát dříve. Bohužel jsme špatně řešili finální fázi.. Několikrát jsme šli do přečíslení, ale poslední přihrávka byla vždy špatná," pronesl Grabec.

Tomu v závěru vyšlo střídání. Náhradník Sasín totiž v 87. minutě nahradil Nejedlíka a v nastaveném čase uklidil po Klimkově přihrávce míč do sítě.