Hroznová Lhota přijela do Krumvíře bez nových ofenzivních akvizic. Příchod Radka Polácha z Rakouska stále není administrativně dořešený, Michal Janík byl zase na dovolené. Ve 29. minutě navíc hosté přišli o Martina Chrenčíka, který si po jednom z ostrých zákroků soupeře poranil koleno a musel do nemocnice na vyšetření. „Má něco s vazy,“ informuje kouč Traubenu Jaroslav Bíla.

Začátek se přitom vyvíjel podle hostujícího scénáře. Červenka unikl po křídle, přesným centrem našel nekrytého Vaverku a ten s přehledem uklidil balon do sítě.

Následně mohla jít Hroznovka do dvoubrankového trháku. Petr Lipčík utekl domácí obraně, předložil míč Falešníkovi, jenž netrefil odkrytou branku. „Byl to rozhodující okamžik,“ míní Jaroslav Bíla. „Pokud bychom vedli 2:0, určitě bychom v Krumvíři neprohráli. V úvodu střetnutí jsme toho totiž domácím moc nedovolili,“ přidává zkušený trenér.

Hráči Sokola ale postupně přidali na důrazu, což technicky zdatným hostům nesedělo. Krumvíř nejprve srovnal s protivníkem krok, následně i skóre. Po centru a teči hostujícího obránce se trefil Ondroušek.

Bývalý útočník Hovoran a Osvětiman zamířil do Krumvíře před sezonou z Osvětiman. Obrat těsně před odchodem do šaten završil Hoša, I když hosté signalizovali zranění jednoho ze svých hráčů, domácí dál pokračovali v akci, kterou nakonec přesně zakončili. „Soupeř pokaždé využil naší nepozornosti. Nebyly to klasické vypracované tutovky,“ říká Bíla.

I ve druhé půli byl k vidění oboustranně zajímavý a svižný fotbal. Hroznová Lhota byla blízko bodu, své další příležitosti ale nevyužila. Falešník ze šestnáctky netrefil branku a Matyáš ve výhodné pozici rovněž přestřelil domácí branku.

Nový kouč Krumvíře Michal Škrabko po změně stran prostřídal sestavu, která už těsný náskok nepustila. Trauben tak odjel domů s prázdnou. „Za výkon jsme si zasloužili alespoň remízu,“ říká Bíla. Toho porážka mrzela. Někteří mladí hráči Hroznovky si ale odbyli slušnou premiéru v I. A třídě.

I. A třída skupina B, 2. kolo

Sokol Krumvíř – Sokol Hroznová Lhota 2:1 (2:1)

Branky: 13. Tomáš Ondroušek, 45. Pavel Hoša – 6. Michal Vaverka

Rozhodčí: Krbůšek – Knecht, Malík

Žluté karty: Michna, Zvonič – Červenka, Podrazil, L. Lipčík, P. Lipčík

Diváci: 200

Blatnice obdržela všechny branky po brejkových akcích

Krutou porážku hned na úvod nové sezony utrpěli fotbalisté Blatnice. Celek z Veselska ve 2. kole I. A třídy nestačil na Lednici, které podlehl vysoko 1:6. Hosté rozebrali protivníka po brejkových akcích. Polovinu z nich zakončil Tomáš Pálka. Útočník Moravanu se po krátké letní přestávce blýskl hattrickem. Čestný úspěch domácího týmu vstřelil hrající předseda David Vaněk.

Zkušený forvard má stejně jako blatnický trenér Jan Ondra o čem přemýšlet. „V tom, co chceme hrát, nejsme dostatečně dobří. Na týmu se navíc projevuje fakt, že mu chybí herní sebevědomí. Potřebovali bychom vyhrát dva tři zápasy, což se nám zatím nedaří,“ říká Ondra.

Blatnice se navíc dopustila spousty chyb a jednoduchých ztrát, které chytře hrající protivník tvrdě potrestal. „Celý zápas byl o tom, že jsme drželi balon, chvíli kombinovali, ale po lehkovážné ztrátě jsme o něj uprostřed hřiště pokaždé přišli. Lednice nám dala šest branek po brejkových situacích. Góly padly jako přes kopírák,“ tvrdí Ondra.

Kanonádu načal v 9. minutě Pálka. Na 2:0 po půlhodině hry zvýšil Tetur, pak se znovu trefil Pálka. Blatnice stačila výsledek do přestávky zkorigovat, když hostujícího brankáře Fibingra po vysunutí ve středu hřiště obstřelil Vaněk. Žádné jiné šance domácí už neměli. „Byli jsme nervózní, nepřesní. Nebyli jsme schopní se dostat do šestnáctky soupeře,“ uvedl Ondra.

Moravan i po přestávce dobře bránil vlastní polovinu hřiště a po zisku míče chodil do rychlých brejků, které měl výborně secvičené. Krátce po změně stran skóroval Janulík. V 65. minutě završil Pálka hattrick a triumf Lednice dokončil kanonýr Fóbl. „Soupeři gratuluji k zaslouženému vítězství. Přehrál nás taktickým a vyspělým výkonem. Mohli jsme prohrát ještě větším rozdílem,“ přiznal domácí kouč, který po nedělním zápase upozornil na viditelnou výškovou převahu hostí. „Proti našim prckům to bylo zajímavé,“ poznamenal Ondra.

Ten v prvním mistrovském zápase postrádal Straku a Janíka, příchod stopera stopla rakouská strana, bývalý hráč Zlína dál zůstává v zahraničí. Blatnice si tak musí v dalších zápasech pomoct z vlastních zdrojů.

FK Blatnice – Moravan Lednice 1:6 (1:3)

Branky: 39. David Vaněk – 9., 37. a 65. Tomáš Pálka, 30. Ivo Tetur, 48. Tomáš Janulík, 88. Miroslav Fóbl

Rozhodčí: Knecht – Krbůšek, Dohnal

Žlutá karta: Tetur (Lednice)