Rodák z Želetic u Kyjova vystudoval gymnázium v Kyjově a ruštinu na pedagogické fakultě ve Volgogradu, kam odešel studovat na doporučení po neúspěšných přijímacích zkouškách na fakultě v Brně. Jako hráč působil v Následovicích, Kyjově, Nefťaniku Volgograd (SSSR) a Drnovicích. S trenérskou prací začal v roce 1978 v Kyjově, profesionálním trenérem je až od roku 1993.

Začínal jako asistent v Drnovicích, později působil třeba v Poštorné, Starém Městě, Zlíně či Žilině. Prvním úspěchem byl zisk slovenského poháru s týmem Matador Púchov (2003/04). Pak vyhrál s Baníkem Ostrava ligu 2003/04, v sezóně 2005/06 získal slovenský double, když s týmem MFK Ružomberok zvítězil v poháru i lize. Po krátkém působení v ruském Rostovu přišel v říjnu 2007 do Jablonce.

V předloňské sezóně dovedl mužstvo na druhé místo v lize a také do finále Ondrášovka Cupu, kde Severočeši podlehli Plzni. V loňské sezóně vybojoval v Jabloncem třetí příčku v lize a účast v předkole Evropské ligy. V něm ale Jablonec vypadl s nizozemským Alkmaarem. Komňacký, který je zároveň i asistentem Michala Bílka u české reprezentace, prodloužil letos v květnu o rok kontrakt v Jablonci do června 2012.

Autor: ČTK