Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Trenér Liberce Trpišovský dostal v Hodoníně kromě postupu také láhev vína

Hodonín – I když Liberec s přibývajícími minutami ztrácel půdu pod nohama a čekání na gól se nepříjemně protahovalo, jeho kouč Jindřich Trpišovský postával trpělivě ve vymezeném prostoru u postranní čáry a v klidu usměrňoval svěřence. Po čtyřech brankách v prodloužení si spokojeně plácl s kolegy z trenérského štábu, výhru 4:0 ale nijak neslavil.

21.9.2017

Liberecký trenér Jindřich Trpišovský (na snímku vlevo) se před zápasem v Hodoníně pozdravil se zkušenějším kolegou Františkem Komňackým.Foto: Deník / Kopl Libor

„Máme postup, pro kterým jsme sem přijeli, ale samozřejmě jsme nechtěli hrát sto dvacet minut. Podobné zápasy jsou o první brance a my jsme ji prostě nedali,“ prohlásil hostující trenér Jindřich Trpišovský.

Jednačtyřicetiletý odborník na hřišti třetiligového Hodonína pošetřil několik opor a dal příležitost hráčům ze širšího kádru. Oproti víkendovému zápasu v Brně udělal liberecký kouč sedm změn. Od první minuty vedle brankáře Hladkého, kapitána Kúdely, dalšího zadáka Karafiáta a útočníka Voltra nastoupili třeba Bartl, Malinský, Hybš, Kulhánek nebo Vácha. „Hlavně v naší ofenzivě byly změny znát,“ potvrdil Trpišovský.

I když favorizovaní Severočeši soupeře z nižší soutěže chvílemi pořádně zmáčkli, v koncovce překvapivě až tolik nebezpeční nebyli. „Od šedesáté minuty jsme měli velký tlak. Domácí stopeři však v pokutovém území dobře bránili. Spoustu centrů společně s gólmanem odvrátili,“ uvedl známý kouč, jehož hlavu znovu pokrývala tradiční kšiltovka.

Trojnásobný mistr nakonec defenzivu Hodonína zlomil a čtyřmi góly v prodloužení slavil zasloužený triumf. Na výhru se čtvrtý tým HET ligy nadřel rozhodně více, než čekal. „Pohárové zápasy někdy takové jsou,“ připomíná Trpišovský, který ocenil výkon srdnatě bojujícího protivníka. „Hodonínští mě velmi mile překvapili. Hráli s velkým nasazením, opravdu dobře. Na to, že jsou nováčkem třetí ligy, tak byli také fotbaloví, a dokud měli síly, bylo to velmi vyrovnané utkání,“ pronesl šéf liberecké střídačky.

Kouč Slovanu vyzdvihl fyzickou připravenost Komňackého party a také zákroky domácího brankáře Petráše. „Chytal opravdu dobře,“ řekl Trpišovský.

Úspěšný trenér ale těžký duel očekával, proto nic nepodcenil a s mužstvem vyrazil na jih Moravy už v předstihu. „Cesta do Hodonína je dlouhá, proto jsme přijeli o den dřív,“ vysvětlil trenér Severočechů.

Ligoví fotbalisté se ubytovali v hotelu Panon. V úterý si zatrénovali na hřišti rohateckého Slavoje. Mimofotbalovým věcem na ale na Slovácku nevěnovali. „Obviňovali mě, že jsme šli na burčák, ale my jsme byli pouze na hotelu. Volný čas jsme využili k přípravě. Věnovali jsme se hráčům a debatě s nimi,“ usmíval se Trpišovský.

Dobrá nálada mu vydržela po celý pobyt na jihu Moravy. „Od jednoho pána jsem dostal láhev vína, takže si kromě postupu odvezu ještě něco navíc,“ vtipkoval známý odborník, který kvůli náročnému programu a únavě z cestování zrušil čtvrteční dopolední trénink. „Klukům jsem dal volno. Sejdeme se až v pátek,“ prozradil Trpišovský.

Podle něj se únava hráčů kumuluje. „V sobotu jsme jeli do Brna, v úterý zase do Hodonína a teď nás čeká zase cesta zpět domů,“ řekl.

Zatímco ale ligový Liberec čeká další soutěžní zápas až v pondělí se Slováckem, Hodonín se představí v Kroměříži už o dva dny dříve. „Soupeře upřímně lituji, protože dva dny na odpočinek je hrozně málo. Známe to z Evropské ligy. Tělo není schopné se dát za tuto krátkou dobu do kupy. Naši hráči jsou ještě profesionálové, kdežto domácí pouze amatéři,“ dodal Trpišovský.

21.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
Celníci objevili na Boskovicku nelegální herny.
7

Celníci objevili dvě nelegální herny. Od začátku roku zabavili přes sto automatů

Více než dvě promile alkoholu nadýchal mladý řidič, který se v noci na pátek vyboural v Blatnici. Najel do úseku, kde se právě opravuje silnice.
4

Opilý řidič vjel na staveniště a narazil do středového silničního ostrůvku

V kůži archeologů. Lidé si vyzkouší práci s detektorem kovů

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ - Prohlédnout si naleziště i historické předměty mohou v sobotu lidé na jižní Moravě. Instituce v celém kraji oslaví Mezinárodní den archeologie.

Bardotka i bubny tajgy. Historické vlaky projedou v sobotu po Vlárské dráze

Brno /FOTOGALERIE/ - Šlechtična, Bardotka nebo Sergej v sobotu ovládnou železniční trať z Brna do Veselí nad Moravou. Historické lokomotivy s těmito jmény vyjedou u příležitosti výročí sto třiceti let existence Vlárské dráhy, tratě z Brna do Trenčianské Teplé.

Svatby v novém. Bývalý rajský dvůr ve Veselí ozdobí fontána i květinová stěna

Veselí nad Moravou – Své ano si zamilované páry ve Veselí nad Moravou řeknou v reprezentativně upraveném prostředí nádvoří tamního městského úřadu. Někdejší rajský dvůr kláštera servitů, v jehož části úřad sídlí, prodělává proměnu. „Prostor poslouží například pro svatby, komorní koncerty či menší kulturní akce,“ uvedl místostarosta Petr Kolář.

Teplý říjen na jihu Moravy. Na třech místech padnul více než padesátiletý rekord

Jižní Morava - Skutečně teplý podzim si v aktuálních dnech užívají Jihomoravané. Maximální denní teploty se budou až do neděle šplhat ke dvaceti stupňům Celsia. Meteorologové na jižní Moravě ve čtvrtek naměřili na třech místech nejvyšší teploty za posledních šestapadesát let.