„Ano je to pravda. S panem Foltýnem jsme mluvili. Dostal jsem od něj zelenou, mohu si hledat nový klub,“ řekl ve středu odpoledne Ondrůšek, který opouští mladý hodonínský tým kvůli penězům. „Potřebuji mít nějakou finanční jistotu. V Hodoníně ji nemám,“ pravil Ondrůšek, který v posledních třech a půl sezonách odkoučoval v Moravskoslezské divizi D sto dva zápasů. Ondrůškův tým ve čtvrté nejvyšší soutěži osmapadesát zápasů vyhrál, třiadvacet duelů remizoval a pouze jednadvacet prohrál.

Ve kterém klubu se čtyřiačtyřicetiletý trenér objeví, je zatím nejisté. „Je předčasné o novém angažmá hovořit. Příprava na jarní část sezony začíná na začátku ledna. Do té doby se může hodně věcí stát. Musím ale přuznat, že zástupci klubů telefonují pořád,“ uvedl Ondrůšek, který se ve volném čase věnuje práce kolem domu. „Teď mám čas, abych udělal výkop u baráku a našel si nové angažmá,“ vtipně poznamenal Ondrůšek.

O úspěšného kouče je zájem na Hodonínsku i na Zlínsku. „Je toho celkem dost. Lákají mě i kluby z vyšších soutěží. Třeba teď jsem byl pozvaný na zápas jednoho týmu,“ řekl Ondrůšek.

Zatímco bývalý lodivod Šardic a Slovácko se nemusí o trenérskou práci bát, Ondrůškův nástupce zatím není znám. „Do konce roku jsem domluvený s Mariem Rossim a Lukášem Fojtíkem, kteří vedou společné tréninky prvního mužstva a staršího dorostu. Nový kouč by měl být znám do zahájení zimní přípravy,“ dodal šéf RSM Josef Foltýn.