Fotbalistům Sokola Podluží se podzimní část sezony nebývale vydařila. Čtvrtý celek tabulky by měl mít vcelku poklidné jaro. Trenér Karel Bečka však bude muset sestavovat zbrusu nový útok. Pristaš i Maška odešli a Podluží nyní musí hledat náhradu.

Jak probíhá vaše zimní příprava. Jste s ní spokojen?

Musím přiznat, že neprobíhá ideálně vzhledem k našim tréninkovým podmínkám. Sehráli jsme celou řadu přípravných utkání. Některá s lepším, jiná se špatným výsledkem. Rozhodovat samozřejmě bude až první soutěžní zápas.

Co bylo důvodem vašich nevyrovnaných výsledků v zimních přípravných zápasech? Například od Šardic jste dostali jedenáct branek.

My v přípravných zápasech zkoušíme všechny hráče. Někteří hráči byli zranění, jiní omluvení.

Takže vás znovu trápila zranění?

Ano, trápí nás zranění, nebo pracovní problémy. My jsme klub výkonnostní kopané a všechny ty problémy jsou s tím spojené. Nicméně mužstvo je stabilizované, jsou to naši vlastní hráči, a na tom bychom chtěli i nadále stavět.

Kdo z podzimního kádru mužstvo opustil a kdo jej naopak posílil?

Odešel Honza Pristaš, který ukončil hostování a je zpátky v Havířově. Podle posledních zpráv u nás nebude pokračovat ani Honza Maška. Ten byl na podzim dlouhodobě zraněný, a rozhodl se, že odehraje jaro v Medlánkách a v létě uvidí. A z příchodů zatím máme podepsaného Ondru Malára z MSK Břeclav (na podzim hostoval v Kosticích – pozn. red.)

Chystáte ještě další útočné posily, nebo bude mužstvo dostatečně kvalitní? Přeci jen, odešli dva kvalitní útočníci…

Jestli bude dostačující, to nevím. Odešli hráči, kteří dokázali dát gól. Ještě jednáme o příchodu jednoho ofenzivnějšího hráče. Buď do útoku, nebo do zálohy.

Jak podle vás dopadne letošní ročník krajského přeboru? Které mužstvo postoupí?

Myslím, že první tři mužstva mají dostatečný odstup, a pokud budou chtít postoupit, tak se to jednomu z nich podaří. To znamená buď Ráječko, Rosice, nebo Tasovice.

A co Mikulov? Ten je zatím v tabulce poslední. Dokáže se podle vás zachránit?

Mikulov už se zachraňuje několik let po sobě a myslím, že to zvládnou i tentokrát. Bylo by škoda, kdyby mužstvo z našeho okresu spadlo. Navíc mají se záchranou zkušenosti. Rozhodně v současné době nemají mužstvo v takovém stavu, aby sestoupili.