O výsledek pátečního přátelského duelu, který se uskutečnil na počest třicátých narozenin hráče a trenéra Petra Vlachovského, ovšem v žádném případě nešlo. Hlavním cílem byla zábava a oslava významného životního jubilea.

„Chtěl bych Petru Vlachovskému poděkovat za skvělou organizaci tohoto zápasu a k narozeninám mu přeji všechno nejlepší. Ať se mu ve Slovácku daří i nadále," pravil šéftrenér ligového celku Zdeněk Botek, který hraje na Zlínsku za Hluk první A třídu.

Botek se stejně jako další trenéři Slovácka v obci na Kyjovsku náramně bavil. „Je to vynikající akce," řekl.

Známého mládežnického kouče čekají o prázdninách další podobné střetnutí. „S podobnými akcemi se roztrhl pytel. Jedu hrát na oslavy do Blatnice, na programu máme i zápasy v Sadech a v Boršicích," pravil Botek.

Ten poslal tým složený z trenérů a hráček Slovácka v prvním poločase do zaslouženého vedení. Hostující celek byl po většinu času fotbalovějším týmem a díky čtyřem proměněným šancím si vytvořil dostatečný náskok.

Moravany si nechtěly trhnout ostudu a v závěru zápasu výsledek brankami Lupače a Měsíčka zkorigovaly na přijatelných 2:4. „Nechali jsme jim to," vtipkoval po utkání domácí záložník Petr Zbořil.

Dobrá nálada mu vydržela až do pozdních ranních hodin. Zápas se totiž hodně protáhl. Oslavenec Petr Vlachovský totiž připravil pro kamarády bohaté občerstvení. „Slavit narozeniny je normální. Jelikož hraji za Moravany a navíc působím jako trenér ve Slovácku, spojil jsem oslavu s fotbalem," uvedl asistent ženského reprezentační­ho kouče.

Vlachovský se v pátek postavil proti svým Moravanům. Své spoluhráče nijak nešetřil. I když gól Slavoji nedal, výhru kamarádům nenechal. „Oba týmy by klidně mohly hrát první B třídu," uvedl Vlachovský.

Hru Slovácka dirigovali především zmiňovaný Botek s Michalem Vojtíškem, proti mužům se neztratili ani ligové fotbalistky. „Na některých klucích bylo vidět, že hrávali vyšší soutěž. I děvčata se snažila. Byl to mix zkušeností a dravého mládí," uvedl Vlachovský.

Ten se s protihráči nijak neštengroval. „Žádné hecování nebylo, Ale Slovácko muselo vyhrát," dodal Vlachovský.