Tomu bude u prvního mužstva pomáhat předseda oddílu Richard Dobeš. „Petr Vybíral dostal zajímavou trenérskou nabídku, kterou přijal, a po vzájemné dohodě ukončil působení u prvního mužstva. Tímto mu chci poděkovat za odvedenou práci a v novém působišti popřát hodně sportovních úspěchů," uvedl na klubovém webu milotický šéf.

Bývalý ligový záložník Olomouce, Dukly Praha, Vítkovic či Prešova přišel do Milotic před minulou sezonou. 
S Agrem skončil v první B třídě devátý. Podobně si celek z Hodonínska vede i letos. Milotice vstoupí do druhé poloviny sezony ze sedmé příčky. Vybíral už u toho ale nebude.

Agro z názvu zmizelo, Milotice jsou FK
„Na tradiční výroční schůzi byl odhlasován nový název klubu, který musel být změněn na základě občanského zákoníku. Nový název klubu je FK Milotice z.s. Novým pokladníkem klubu byl místo odstupujícího Františka Dobeše zvolen Jiří Hroudný," informoval předseda milotického klubu Richard Dobeš.

Zdroj: www.fotbalmilotice.estranky.cz

Známý trenér totiž kývl na zajímavou nabídku třetiligové Břeclavi. V MSK bude působit jako asistent kamaráda a bývalého spoluhráče 
z Poštorné Ivana Dvořáka. „Dlouho jsem to zvažoval, nakonec jsem i se svolením milotických funkcionářů kývl," uvedl Petr Vybíral.

Jeho nástupcem se stal Ladislav Holub. Milotický rodák v minulosti trénoval dorost, na podzim ve třetí třídě vedl béčko Agra. „Po dlouhých letech, kdy jsme tady měli přespolního trenéra, jsme se rozhodli dát prostor domácímu trenérovi. Ladislav Holub je sice mladý, ale všechny hráče dobře zná. Měl úspěchy s dorostem, se kterým postoupil z okresního přeboru do krajské třídy. Navíc i rezerva pod jeho vedením hrála slušný fotbal a pohybovala se 
v horní polovině tabulky," připomíná Dobeš.

Milotický šéf bude novému hrajícímu kouči vypomáhat. „Hlavní slovo však bude mít Holub," říká Dobeš. Ten jinak žádné další převratné změny v dlouhé zimní přestávce řešit nemusí.

Tým sice na podzim trápila rozsáhlá marodka, mužstvo je však dlouhodobě pohromadě a s generační obměnou se milotičtí fotbalisté vypořádali se ctí. „Žádné posilování neplánujeme. Spíše čekáme, až se nám uzdraví dlouhodobí marodi a kluci, kteří jsou po operacích," pronesl Dobeš.

Balous do Moravan

Na marodce je útočník Kasan, bojovník Zajíc nebo mladík Šnajdr. Po vleklých zdravotních problémech se dává do kupy Hroudný, úplně připravený není ani Michal Antoš.

Nový trenér Holub nemůže počítat ani s Robinem Dobešem, který bude pokračovat ve Bzenci. Jmenovec Habáň zase bude hostovat v Osvětimanech. Moravany mají zájem o Balouse. „Bydlí tam, takže se asi domluvíme," uvedl Dobeš.

Milotičtí fotbalisté zahájili zimní přípravu v sobotu. Tým se bude připravovat v domácích podmínkách, v jednání je i oblíbené soustředění. Mužstvo se zúčastní tradičního klání v sousedních Dubňanech. Do turnaje vstoupí v sobotu 30. ledna soubojem s domácím Baníkem.