Hlavní důvod dosazení Rossiho je jednoduchý. Vedení RSM Hodonín chce pět kol před koncem oživit trápící se mladý tým, který stále nemá jistotu záchrany.

„Bylo to nejtěžší rozhodnutí za dobu, co jsem v Hodoníně. Velmi mě to překvapilo. Vůbec jsem s tím nepočítal a navíc jsem nechtěl střídat kolegu Zlámala," pronesl ve středu dopoledne Mario Rossi.

Ten znovu povede záchranářskou misi se svými parťáky Fojtíkem a Bekerem. „Kluci mně hodně pomáhají, hlavně psychicky. Opravdu nejsme v lehké situaci. Jejich rady a postřehy se nám budou hodit," řekl Rossi.

Podle něj ale nenesou odpovědnost za výkony a výsledky prvního týmu pouze odvolaní trenéři. „Měli to hodně těžké, protože kádr je hodně mladý. Navíc spousta hráčů je zraněná.

Roky předtím jsem záchraně hodně věřil, letos se ale hodně věcí změnilo. Jsou tady jiní hráči, než byli třeba před dvěma lety. Uvidíme, jak to nakonec dopadne," pravil Rossi.

Slovácký celek je momentálně třináctý. Před Bohunicemi, které jsou na patnácté sestupové příčce, má pětibodový náskok.

I když letos sestupují ze čtvrté nejvyšší soutěže pouze dva týmy, nemá Hodonín zdaleka vyhráno, neboť ho v posledních kolech čekají týmy z popředí tabulky. A bodovat proti Líšni, Vyškovu nebo Rosicím bude hodně obtížné.

„Všechno je to proti nám. Čekají nás velmi těžké zápasy. Ale na druhé straně divize je tak zamotaná, že poslední tým klidně může porazit prvního. Mužstva jsou vyrovnaná a záleží na tom, jak se kluci vyspí, naladí a jak budou na hřišti bojovat. Klidně můžeme získat sedm, devět bodů, ale na druhé straně můžeme taky všechno prohrát," prohlásil Rossi.

Ten žádné razantní změny nechystá. „Šanci dostanou hráči současného kádru, žádné dorostence vytahovat nebudu. Chceme pouze rozšířit kádr a zvýšit konkurenci," řekl Rossi, který s vedením klubu řešil na pravidelné pondělní schůzi výkonného výboru i nadcházející ročník. „Bavili jsme se i další sezoně, ale zatím bych to nechtěl rozebírat," pravil známý odborník.

Zatímco Zlámalovi předchůdci Jozef Banetka, František Ondrůšek a David Kříž v klubu definitivně skončili, bývalý kouč Slovácka, Brna nebo Břeclavi se i s asistentem Malárem přesunul ke staršímu dorostu.

Známý mládežnický kouč si svoji letošní premiéru na lavičce prvního týmu RSM odbude už v pátek, kdy se na tréninkovém hřišti U Červených domků předehrává divizní utkání 26. kola s Velkým Meziříčím. „Na žádost soupeře jsme zápas přesunuli ze soboty na pátek," vysvětlil sportovní ředitel Hodonína Josef Foltýn.