Lepší partu na Hodonínsku snad nenajdete. Pod Búdama se na podzim slavilo vše. Senzační vítězství, zbytečné ztráty i spravedlivé remízy. „Proto jsem do Mutěnic taky přišla. Lepší tým jsem si opravdu nemohla vybrat,“ smála se středopolařka Radana Menyhartová. Bývalá hráčka Bukovan a Klobouček u Brna do týmu skvěle zapadla a dobrými výkony pomohla Mutěnicím k historickému bronzu. „Se třetím místem jsme spokojení. I když naše postavení mohlo být i lepší,“ uvedl kouč Stanislav Brablc. Ten družstvo vedl společně s Petrem Čepilem. Mladé trenéry trápila hlavně nevyrovnanost výkonů. „Paradoxně jsme porazily týmy, které jsou v tabulce před námi a body jsme poztrácely se soupeři, kteří jsou za námi,“ kroutil hlavou Brablc. „Mrzí nás hlavně ztráty s posledním Podivínem, Vlkošem a remíza v Holešově. Tam jsme po prvním poločase vedly už 3:0 a nakonec jsme tam dva body po remíze 3:3 ztratili,“ doplnil.

Mutěnicím se naopak dařilo proti silným týmům. Celek z Hodonínska si ve čtvrtém kole poradil s do té doby neporaženými Velkými Pavlovicemi, o měsíc později pak dokázal otočit duel v Hovoranech. Mutěnice atraktivní zápas vyhrály 4:2. „Derby nám vyšlo parádně. I když jsme po prvním poločase prohrávaly 0:2, ve druhé půli jsme se zvedly a podařilo se nám utkání otočit,“ vzpomíná na podzimní šlágr Brablc.

„Dařilo se nám se soupeřem, který chtěl hrát fotbal. Naopak týmy, které pouze bránily a nakopávaly dlouhé míče, nám dělaly obrovské problémy,“ míní začínající kouč.

Jeho tým tvrdě narazil až v posledním podzimním kole, kdy Pod Búdy přijela Březnice. Celek ze Zlínska si ze Slovácka odvezl tři body za výhru 2:0. „Byl to nejlepší soupeř, se kterým jsme letos utkali,“ řekl Brablc, který obléká dres mutěnického áčka.

Mezi hlavní opory týmu patřila kapitánka Yvonne Chromečková. Rychlonohá útočnice těžila ze hry záložnic Menyhartové a Čepilové. V devíti zápasech se šikovná útočnice blýskla jedenácti góly. „Pochválit ale musím všechny holky. I náhradnice se snažily. S přístupem děvčat jsem spokojený,“ řekl Brablc.

Ten má v týmu i legendární brankářku Bronislavu Doksanskou. Nejstarší české gólmance bylo letos třiašedesát let! „Někdy je to s ní horší než s mladými holkami. Na druhé straně jsme moc rádi, že ji v kabině máme. Předává nám životní zkušenosti nejen z fotbalového prostředí,“ směje se o dvě generace mladší lodivod.

Společně s Doksanskou obývají stejnou kabinu i vnučky Michaela s Andreou. „Je to trochu zvláštní. Když se bavím s holkami, tak jsou rády, když babička v kabině není,“ uvedl Brablc.

Velezkušená gólmanka nastoupila na podzim pouze jednou. Doksanská vychytala Mutěnicím bod v Napajedlech. V ostatních zápasech nastoupila opora Lucie Pavková.

Mutěnické fotbalistky trénují i po skončení první poloviny sezony. „Připravovat se budeme do Vánoc. Pak to ukončíme a zase začneme až kolem dvacátého ledna,“ řekl Brablc. Hráčky Mutěnic rozhodně nečeká příjemná zima. „Trénovat budeme dvakrát týdně. Jednou půjdeme do haly, podruhé budeme venku na umělé trávě nebo se proběhneme po mutěnických vinohradech,“ informoval Brablc.

Ten má v plánu i stmelení kolektivu. „Chceme uspořádat v domácích podmínkách soustředění. Snad se nám podaří sehnat finanční prostředky,“ říká Brablc.

Mutěnice opět po roce organizují i halový turnaj, který se ve školní tělocvičně uskuteční 17. prosince. „Oslovili jsme Podivín, Hovorany a Velké Pavlovice. My postavíme dva týmy,“ informoval kouč, který by měl mít na jaře k dispozici stejný tým. „Vrací se pouze dlouhodobě nemocná Lucie Lysáková,“ hlásí Brablc.

Mutěnice pomýšlí v letošní sezoně na stupně vítězů. „Máme vyšší ambice než v předchozích sezonách. Pokud uhrajeme body se slabšími týmy, historické třetí místo bychom mohli uhrát,“ dodal Brablc.