Nesyt Hodonín přezimuje na třetím místě tabulky se ztrátou osmi bodů na vedoucí Hlučín. „Postavení je vzhledem k problémům, které u nás máme, velmi dobré. Soutěž je ale velmi vyrovnaná. Myslím, že druhou příčku můžeme na jaře atakovat,“ říká trenér Nesytu Richard Dobeš.

O jakých problémech začínající kouč vlastně mluví? „V přípravě jsme odehráli pouze jedno utkání, měli jsme zraněné některé hráčky. Navíc máme hodně úzký kádr. Pokud se nám zraní dvě hráčky, tak je to na naší hře poznat,“ sdělil Dobeš, který měl nejvíce starostí s přípravou na jednotlivé zápasy. „Za celý podzim jsme trénovali na hřišti snad pětkrát. To mělo na naši výkonnost negativní vliv,“ posteskl si Dobeš.

I pře všechny nepříjemnosti se však Hodonínu vstup do sezony povedl. „Začátek byl dobrý. Podařilo se nám uhrát tři body s těžkým soupeřem z Jihlavy. Pak jsme dvakrát vyhráli v Holešově, což nás nakoplo,“ uvedl bývalý hráč Ratíškovic a Milotic.

Série Nesytu se zastavila na čísle osm. Pak přišly tři porážky a pád z čela tabulky na třetí místo. „S Hlučínem jsme odehráli vyrovnanou partii, kterou rozhodla jedna individuální chyba. Pak přišel nešťastný debakl v Olomouci, kde nám jedna hráčka vstřelila čtyři góly. A dohrávka v Dobraticích se nám vůbec nepovedla,“ popsal značně nevyvedený závěr Dobeš.

Ten se mohl během podzimní části spolehnout na tradiční opory. „Každý tým má tři hráčky, které rozhodují zápasy. Za nás střílela branky Blahová, Fritová zase góly připravovala. V dalších zápasech na sebe vzaly zodpovědnost Koplíková s Podrazilovou. Vždycky nám to nějak vyšlo,“ pronesl Dobeš.

Nesytu výrazně pomohla i brankářka Němcová, která přišla do Hodonína na hostování z Vlkoše. „I když předchozí brankářka nebyla špatná, tak s Němcovou se hra naší obrany zvedla. Několikrát nás podržela,“ pochválil svěřenkyni začínající kouč.

Dobeš se hodonínským děvčatům věnuje od února. „Byl jsem oslovený Lamáčkovou, jestli bych jim nepomohl s tréninky v hale. Ze začátku jsem se tomu bránil, ale pár zápasů jsem na jaře odkoučoval. V létě jsme se pak domluvili na spolupráci,“ pronesl Dobeš, který pořád nastupuje za rezervu Milotic.

O ženském fotbale toho devětatřicetiletý fotbalista příliš nevěděl. „Byl jsem hodně překvapený. Holky jsou technicky opravdu na výši. Jsou velmi šikovné, trénují naplno. Snaží se,“ pravil Dobeš.

Nesyt nyní čeká stejně jako mužské kolegy zimní přestávka. „Loni byly holky na Vápenkách. Myslím, že pro děvčata není soustředění zase až tolik vhodné. Děvčata nedokáží naběhat tolik, jako chlapci.Určitě je pro ně lepší pravidelný trénink. Jednou týdně budeme chodit do haly a pokud počasí dovolí, budeme trénovat i venku,“ uzavřel povídání Dobeš.