Hřiště v Kozojídkách se v sobotu obarvilo do žluté. Právě trika v této barvě s podobiznou zemřelého Jaroslava Šrahůlka po celý den nosili hráči i fanoušci letošních finalistů, aby se spojili na večerní zábavě, kde oslavili nejen první a druhé místo, ale i deset let oblíbeného turnaje, který se v obci na Veselsku koná na počest bývalého hráče Kozojídek a Hroznové Lhoty.

„Mám velkou radost z toho, že se do finále dostaly domácí týmy, které nám před deseti lety pomáhaly memoriál zakládat," uvedl jeden z hlavních organizátorů populárního klání Jan Smištík.

Rozhodující duel se až na výjimky odehrál v uvolněné atmosféře. „Je jedno kdo vyhrál," řekl těsně po finále Lukáš Lipčík. Podobně na tom byli i další poražení. „Po deseti letech se konečně do finále dostaly dva nejlepší týmy. Zbožné přání bylo vyslyšeno," prohlásil kapitán Půllitrů Tomáš Podolan.

Ani jemu nevadilo, že putovní pohár a pěti tisíc korun obdrželi Hyppíci. Tým převážně složený z hráčů Hroznové Lhoty B doplněný o veselského útočníka Adama Polláka a bývalého stopera Zlína

Jakuba Linka ve čtvrtfinále vyřadil silné Promile a v semifinále si pak poradil i s přemožitelem Rohatce, celkem Banditi Bráško.

Triumf pak domácí borci završili proti spřáteleným Půllitrům, které díky dvěma brankám Tomáše Durny a proměněné penaltě Náhlíka zaslouženě zdolal 3:1. „Pocity jsou nádherné. Bojovali jsme za kamaráda a po deseti letech snažení nám to konečně vyšlo," radoval se člen vítězné party Tomáš Bartošek.

Ten s parťáky devětkrát v řadě skončil ve čtvrtfinále, letos však prolomil prokletí a se štěstím dokráčel až na vrchol. „Vybojovali jsme to srdcem. Kvalitních týmů tady bylo hodně," řekl Bartošek, který si první místo náramně užíval. „Mockrát jsme byli outsideři, ceníme si toho, jak jsme to zvládli. Budeme slavit do rána," pravil.

Stejně na tom byli i Půllitři. Pětinásobní vítězové Šrahůlkova memoriálu další spanilou jízdu Kozojídkami nedokončili, zklamaní ovšem nebyli. „Jsme spokojení. Turnaj byl méně alkoholový a více našlapaný," trefně poznamenal Podolan.

Podle něj turnaj v malé kopané s přibývajícími ročníky nabírá grády a je čím dál kvalitnější. „Atmosféra už není tak uvolněná jako dřív. Je to hlavně věcí fotbalu. Mně se to ale netýká," směje se Podolan. „Dřív tady bylo pět týmů na výhru, teď může dojít do finále úplně každý," přidal.

Na večerní zábavě už se ale výsledky neřešily. „Bude to divoké. Asi se tady zase ráno podíváme na sluníčko," plánoval.

Bronz braly Kapacity. Obhájce trofeje znovu ukázal, že se mu v Kozojídkách náramně daří. Parta Miroslava Čada prohrála na turnaji za poslední čtyři roky pouze jednou, přesto po nezvládnuté penaltové loterii v semifinále brala pouze třetí místo. „Nechci být neskromný, ale lepší mančaft než my tady nebyl. Memoriál jsme si zasloužili vyhrát, bohužel chybou rozhodčího se to nestalo," uvedl zklamaný Čada, který cítil po chybném verdiktu sudích křivdu. „V závěru semifinále si rozhodčí vymysleli roh, po kterém soupeř srovnal," připomněl Čada.

Jeho tým vedl v boji o finále s Půllitry už 2:0, ale pak dvakrát smolně inkasoval a zápas dospěl až do penalt. Zatímco borci ve žlutých dresech byli stoprocentní, Reška pálil nad a rána Zůbka skončila na tyči. „ Turnaj byl po organizační stránce na výborné úrovni. Zase jsme neprohráli jediný zápas, skončili jsme až třetí," uvedl Čada.

Nejlepším hráčem byl zvolen bývalý záložník Šardic Ondřej Crla, který hájil barvy Půllitrů. Cenu pro nejlepšího brankáře obdržela opora Hyppíků Michal Blaško. Nejlepším střelcem se stal Ondřej Březina z týmu Promile.

„Byl to nejlepší ročník ze všech. Posledních pět let k nám jezdí kluci, kteří fotbal hrají na nějaké úrovni," prohlásil jeden z pořadatelů a předseda SK Kozojídky Viktor Kolůch.

O vítězství si to na hřišti účastníka okresního přeboru rozdalo dvaadvacet týmů. „Neříkám, že jsme zklamaní, ale čekali jsme víc mužstev. Škoda, že se dva týmy odhlásily. Narušilo nám to rozdělení do skupin," přiznal Kolůch.

Kromě tradičních týmů se v Kozojídkách představily i dva celky z Kroměřížska. Nováčci se na turnaji stejně jako další týmy skvěle bavili. „Musím poděkovat všem organizátorům. Spousta lidí udělala obrovský kus práce. Turnaj je vizitka celé vesnice, protože se do něj pokaždé zapojí všichni. I ti, co se třeba neangažují ve fotbalovém klubu. Vyzdvihnout pak musím Jana Smištíka," pronesl Kolůch.

Součástí pak byl bohatý doprovodný program. Součástí memoriálu bylo vystoupení známého freestyle fotbalisty Petra Karáska či aerobik show. Pořadatelé rovněž připravili soutěže o ceny i zábavu pro děti. Akci svým vystoupením zpestřily mažoretky, fanoušky i hráče potěšil také ohňostroj či tombola. Jednodenní klání završila taneční zábava se skupinami Lord, Darkil, Street 69 a dýdžejem Qbassem. „Memoriál není pouze věcí fotbalu. Chceme, aby se lidé u nás pobavili," řekl Kolůch.

Zkušený funkcionář věří, že se Memoriál Páji Šrahůlka bude v Kozojídkách hrát i za rok. „Debatovali jsme o tom, že bychom to desátým ročníkem ukončili. Nevěřím však tomu, že příští rok v březnu někdo řekne, že to turnaj neuděláme," dodal s úsměvem.

Memoriál Páji Šrahůlka, 10. ročník

Finále: Hyppíci – Půllitři 3:1

O 3. místo: Kapacity – Banditi Bráško 4:1

Semifinále: Banditi Bráško – Hyppíci 1:2, Půllitři – Kapacity 2:2, 2:0 na penalty

Čtvrtfinále: Rohatec – Banditi Bráško 4:4, 4:5 na penalty. Hyppíci – Promile 3:3, 4:3 na penalty. Flamengo – Půllitři 4:4, 2:3 na penalty. Kapacity – Young Boys 3:3, 3:2 na penalty.

Osmifinále: Rohatec – HO-WA-DA 2:1, Banditi Bráško – The Youngs 2:1, Hyppíci – MOKO Team 2:0, Koloušci – Promile 0:4, Flamengo – MM Team 1:1, 7:6 na penalty. Půllitři – Hanební Pancharti 3:0, Kapacity – Oversized 4:1, Benfika – Young Boys 1:2.

Nejlepší hráč: Ondřej Crla (Půllitři)

Nejlepší brankář: Michal Blaško (Hyppíci)

Nejlepší střelec: Ondřej Březina (Promile)