Stovka diváků jen nevěřícně kroutila hlavami nad střeleckým trápením hostujících hráčů, kteří se ve druhém poločase předháněli v zahazování vyložených příležitostí. „Co na to mám říct?! Devadesát procent hry jsme měli ve své moci, ale pokud neproměníme takové šance, tak nemůžeme vyhrát. Všechno je to věcí gólů, které bohužel nedáváme," pronesl kouč Troubenu Josef Pavlica.

Měl pravdu. Hroznová Lhota na Kyjovsku potvrdila pověst technického a fotbalového mužstva, které se neuchyluje k bezhlavému nakopávaní a důrazné hře, ale snaží se fanoušky a diváky pobavit, což se sice cení, ale to hlavní věrným příznivcům na začátku letošní sezony schází. „Body jsou zase pryč. Musíme zapracovat na koncovce," ví Pavlica.

Jeho tým zahrozil v Žarošicích už v 5. minutě. Durnův lob nadělal domácímu brankáři Chromému nečekané problémy. Po čtvrt hodině hry měl tutovku Jan Jagoš. Zkušený forvard ale mířil z deseti metrů vedle. Pak dvakrát zahrozil Falešník, který nejprve pálil mimo, a pak nasměroval trestný kop do míst, kam dosáhl pozorný Chromý.

Žarošice, kterým citelně scházel potrestaný středopolař Vrána, zraněný Drmela i Frýbort, se rozjížděly pozvolna. Z první vážnější akce ovšem udeřily. Dominik Jankůj neohroženě vnikl do pokutového území protivníka a technickou střelu přes clonící protihráče poslal domácí do vedení. Pak mohl skórovat i Jakub Chromý. Ten mířil vedle.

V závěru úvodní půle zahrozila i Hroznovka. Po centru Vařechy z voleje střílel Falešník. „První poločas nám nevyšel. Soupeř byl lepší a z první vážnější akce nám dal gól," řekl Pavlica. „Nám bohužel nehrál klíčový hráč Jan Jagoš, který se jako střední útočník vůbec neprosadil. Na pravé záloze byl nevýrazný Marek Jagoš," přidal.

Hostující trenéři hru Trouben oživili střídáním a výkon celku z Veselska šel po změně stran i díky příchodu Jegly a Podrazila rapidně nahoru. „Po přestávce jsme měli jednoznačně navrch. Fyzicky i technicky jsme soupeře přehráli," řekl Pavlica.

Svoji převahu ovšem nedokázal Trouben vyjádřit brankami. Šancí přitom měli na dva zápasy. Falešník hlavičkoval po parádním Vařechově centru vedle, Jegla zase nasměroval svůj pokus do dobře postaveného gólmana Chromého.

Nejblíže vyrovnání byl Durna. Jeho hlavičku odvrátil na brankové čáře domácí kapitán Polášek. Plachtící balon se od břevna odrazil do bezpečí.

S přibývajícími minutami nápor Hroznovky gradoval. Žarošice ovšem všechny nepříjemnosti ve vlastním pokutovém území ustáli a v 84. minutě nečekaně udeřily. Střídající Bělohoubek po pár desítkách vteřin pobytu na trávníku uklidil balon do sítě a bylo to 2:0.

Hosté se nezlomili a dál dřeli. Petr Lipčík, který se vytáhl ze stopera na hrot, pálil bodlem mimo. Střelecké trápení ukončil až Kupčíkův brat Lukáš, který překonal Chromého parádní ranou do šibenice. Na vyrovnání už hosté nedosáhli. „Hroznová Lhota byla ve druhém poločase jasně lepší. Při nás stálo štěstí, navíc nás podržel brankář Chromý," uvedl žarošický kouč Jiří Maleňák. Ten si oddechl až po brance mladého žolíka Bělohoubka. „Těší mě, že jsme v největším tlaku soupeře přidali druhý gól. Ani po něm jsme ovšem neměli klid, protože Hroznovka se pořád snažila útočit. Branku naštěstí pro nás dala pozdě," pravil Maleňák.

1. B třída skupina C, 3. kolo –

SK Žarošice – Sokol Hroznová Lhota 2:1 (1:0)

Branky: 25. Dominik Jankůj, 86. Petr Bělohoubek – 88. Lukáš Lipčík

Rozhodčí: Ondrouch – Lenfeld, Jonáš

Žluté karty: Jankůj, Vágner – Laga, O. Bíla, M. Jagoš, Podrazil

Diváci: 100

Žarošice: Chromý – Maroši, Poláček, Ždánský, Žaroský – Strmiska, Sněhota, Jankůj, Konečný (33. Vágner) – J. Chromý (71. Luskač), Drmela (83. Bělohoubek).

Hroznová Lhota: Smetka – Vařecha, Laga, P. Lipčík, Matyáš (66. J. Lipčík) – M. Jagoš (36. Podrazil), O. Bíla, L. Lipčík, Falešník – Durna, J. Jagoš (46. Jegla).

Více informací k nedělnímu utkání najdete v úterním vydání týdeníku Slovácko.