V obou duelech Baníku skóroval vysoký forvard Josef Anovčin. Právě jeho hlavička po rohovém kopu Filipa Pochylého dala pečeť na celkový triumf. „Před zahájením přípravy to byla dobrá prověrka. Odehráli jsme dva slušné zápasy a nakonec celý turnaj i v kombinované sestavě vyhráli," prohlásil trenér Mikulčic Miroslav Bartyzal, který byl jsem pověřen vedením klubu, aby mužstvo na turnaji v Dolních Bojanovicích vedl. Podle Bartyzala by měl Baník v nadcházející sezoně vést Jan Ševela.

Nováčkem v mikulčickém dresu byl Filip Pochylý. Bývalý hráč Mutěnic a Sudoměřic dokonce převzal od jednatele Dolních Bojanovic Karla Turka pohár pro vítěze.

Posily o víkendu představily i Čejkovice. Nováček třetí třídy skupiny A získal na hostování z Lužic Lukáše Vacenovského a Lukáše Salajku.

Oba nováčci na turnaji předvedli slušný výkon a hlavně Vacenovský byl velmi platným hráčem. „Prosadil se i střelecky, takže by mohl výborně doplnit nebo nahradit Maňáka na hrotu útoku," uvedl trenér Čejkovic Jaroslav Flíček.

Známý gólman byl s výkony i výsledky svého mužstva na turnaji spokojený. „Druhé místo bereme. Hlavně úroveň úvodních dvou zápasů byla velmi dobrá. Vážím si toho, že jsme proti Dolním Bojanovicím dokázali otočit výsledek z 0:2 na 4:2. Naši převahu jsme dokázali v závěru zúročit brankami. Ve finále už nám došly síly," pravil Flíček, který postrádal pět hráčů ze širokého kádru. „Jednadvacet fotbalistů mnoho týmů ve třetí třídě nemá. V sezoně budu mít z čeho vybírat," těší Flíčka.

Zkušený gólman toužil po ještě jednom hráči, ale jeho příchod se vedení Čejkovic asi nepovede dotáhnout do konce.

Dolní Bojanovice se na domácím klání představily bez posil i šesti stabilních hráčů. Přesto hlavně proti Čejkovicím ukázaly svoji kvalitu. Koncovka ale patřila soupeři, který díky výhře 4:2 postoupil do finále.

Tým vedený trenérem Zdeňkem Sklenským si zlepšil náladu v souboji o třetí místo, ve kterém přehrál Lužice 3:0. „Turnaj jsme brali jako přípravu na nadcházející sezonu. Čtyři hráči jsou zranění, další dva na dovolené, takže jsme to odehráli bez šesti stabilních kluků a s několika dorostenci," pronesl dolnobojanovický lodivod, který byl spokojený hlavně se zápasem proti Čejkovicím. „Očekával jsem, že to soupeř otočí. Pro nás ale bylo hlavní, že si zahráli všichni," řekl Sklenský. „V zápase o bronz byl vidět mezi mužstvy rozdíl. I když se nikomu nechtělo příliš běhat, vyhráli jsme rozdílem třídy," přidal.

Druhý tým posledního ročníku třetí třídy skupiny A kádr v létě příliš nezmění. Do Čejče míří Patrik Bohun, k nám by naopak mohl přijít někdo z Mutěnic na hostování. Jinak ale mužstvo zůstane pohromadě," říká Sklenský.

Poslední skončily v Dolních Bojanovicích Lužice. Baník bude mít v nejnižší okresní soutěži pouze jeden tým, který povede v roli hlavního kouče Roman Číhal. Cílem Lužic zůstává návrat do třetí třídy.

„Chceme vytvořit v týmu zdravou konkurenci. Chceme mít v kádru dvacet hráčů. Jelikož áčko i béčko dohrávalo minulou sezonu v jedenácti lidech, jeden tým jsme odhlásili," pronesl Číhal.

Ten chce stavět hlavně na odchovancích. Jedinou novou tváří Lužic je Patrik Pospíšil, který přišel na přestup z Radějova. „Chceme hrát s domácími hráči. Zatím se nám to ale příliš nedaří," pravil kouč Baníku.

Číhalova parta oba nedělní duely prohrála. Zatímco Mikulčicím Lužice statečně vzdorovaly, zápas s Dolními Bojanovicemi příliš nezvládly. „První utkání bylo z naší strany slušné. Ve druhém poločase jsme dokonce byli lepší než soupeř, ale nedokážeme dávat góly, což nás trápí delší dobu. Dolní Bojanovice už byly jednoznačně lepší. Daly do toho utkání víc. Jinak turnaj hodnotím pozitivně," dodal Číhal.

Pohárový turnaj Dolní Bojanovice 2014

Semifinále: Baník Lužice – Baník Mikulčice 1:3 (1:2), vlastní – Josef Anovčin, Zdeněk Šebestík, Mario Sloboda. Dolní Bojanovice – 1. FC Čejkovice 2:4 (2:1), Vladimír Blaha, David Bohun – Lukáš Vacenovský 2, Tomáš Mayer z penalty, Pavel Sasínek z penalty.

O 3. místo: Baník Lužice – Dolní Bojanovice 0:3 (0:3), Vladimír Blaha, Martin Veselý, Aleš Řezáč.

Finále: Baník Mikulčice – 1. FC Čejkovice 2:1 (1:0), Pavel Šagát, Josef Anovčin – Jiří Šťavík.

Rozhodčí: Vinklárek, Veselý. Diváci: 250.