Spíše zklamání než radost nabízely fotbalové celky z Hodonínska působící v krajském přeboru.

Velká nad Veličkou, Hodonín, Ratíškovice i Kyjov se po polovině soutěže nachází v dolní polovině tabulky. Přísnější měřítko snese snad pouze celek z Horňácka. Naopak Kyjovští dopadli až na studené dno krajského suterénu.

„Cestu nahoru budou mít hodně těžkou,“ říká Josef Polášek, jenž se fotbalu v hodonínském okrese věnuje dlouhou řádku let. Že by šlo ale o zklamání, odmítá. Pohled na tabulku je podle něj aktuálním odrazem výkonnosti.

„Postavení Kyjova jsem však nečekal ani ve zlém snu,“ konstatuje. „Body získává horko těžko. Troufám si říct, že je to jeden z favoritů na sestup.“ Více šancí na záchranu naopak vidí u Ratíškovic. Ty jsou sice o stupínek výš, ale cíl mají stejný: záchrana. V podobném duchu se na druhou polovinu sezony připravují také Hodonínští. Nováček soutěže se po bídném začátku vydrápal na dvanáctou příčku.

„Úroveň fotbalu šla celkově dolů. Vidím to i v divizi nebo třetí lize. Dříve jsme na devadesát procent viděli zajímavé utkání. Dnes je to spíš bojovná holomajzna,“ dodává Polášek.