Starý Poddvorov – Strážnice 2:2 (2:2)

Branky: 27. a 30. Petr Štipský – 24. a 32. Tomáš Lípa. Rozhodčí: Vinklárek Diváci: 150.

Nedělní souboj Starého Poddvorova se Strážnicí se změnil na duel domácího záložníka Petra Štipského s hostujícím kanonýrem Tomášem Lípem. Oba hráči zaznamenali po dvou gólech, další branky ale nepadly, proto utkání skončilo spravedlivou remízou. „Výsledek odpovídá dění na trávníku. Oba týmy hrály poměrně uvolněně," řekl dlouholetý hlasatel Starého Poddvorova Josef Polášek.

V úvodní čtvrthodině měli navrch domácí, kteří si do patnácté minuty vypracovali dvě vyložené šance. Nejprve po centru Žurovce zleva pálil nekrytý Bařina vysoko nad. Vzápětí šel sám na

gólmana Pížu Štipský, který strážnickému brankáři udělal kličku a zakončoval do odkryté branky, ale jeden z vracejících se hostujících obránců míč odvrátil do bezpečí. Góly začaly padat až později. Skóre otevřel Lípa. Nejlepší střelec okresního přeboru se trefil hlavou po rohovém kopu. Starý Poddvorov ale výsledek rychle otočil. Vyrovnání zařídil Štipský, který následně dokonal i obrat. Osmiminutovou gólovou smršť utnul Lípa, který srovnal na 2:2. Pak přestřelka ustala, tempo opadlo a až do přestávky se ni nestalo.

Po změně stran se obě mužstva snažila zápas rozhodnout, diváci už ale žádné branky neviděli. Střely končily většinou mimo, slibné příležitosti i centry pochytali brankáři Beneš s Pížou. Domácí byli nakonec rádi,že udrželi jarní neporazitelnost, hráči Jiskry už se připravují na podzimní bitvy v nejnižší krajské soutěži.

Svatobořice – FC Vracov 2:1 (0:1)

Branky: 53. Luděk Toman, 86. David Lunga – 42. Šimon Loprais. Rozhodčí: Rotter. Diváci: 80.

Vracov nebodoval ani v desátém jarním utkání a v okresním přeboru dál čeká na výhru od 7. listopadu 2015, kdy doma zdolal KEN Veselí nad Moravou 3:1. Od té doby sbírá tým vedený hrajícími trenéry Bronislavem Chovancem a Jiřím Kudlíkem mladším samé porážky. V sobotu dopoledne předposlední tým tabulky neuspěl ani na hřišti ve Svatobořicích, kde i přes sympatický výkon padl 1:2.

„Naše výhra je zasloužená, ale soupeř byl v prvním poločase lepší. Zato my jsme hráli tragicky," řekl svatobořický jednatel Kamil Maršálek.

Favorizovaný Spartak se na další tři body nadřel víc, než před víkendovým utkáním čekal. Hosté byli v prvním poločase lepším týmem, z několika šancí ale vytěžili jediný gól. Vracov poslal do zaslouženého vedení dorostenec Šimon Loprais, který ve 42. minutě otevřel brankový účet průměrného okresního duelu. Loprais mohl dát v první půli ještě jeden gól, ale proti výbornému brankáři Dvořákovi stejně jako další forvard Ivo Mezihorák neuspěl. Výkon Spartaku zůstal především v prvním poločase za očekáváním. Jedinou příležitost domácího týmu v úvodní části měl Petr Hajný. Ten ovšem mířil pouze do břevna. Jinak domácí příliš nebezpeční nebyli.

Svatobořice se probraly až po přestávce. Domácím pomohla poločasová přestávka i domluva kouče Svozila. Spartak se ve druhé půli zlepšil a začal protivníka přehrávat. Výsledkem byla vyrovnávací trefa Tomana v 53. minutě. Svatobořice měly za nerozhodného stavu navrch. Střelecké trápení ukončil až střídající David Lunga. Třiadvacetiletý fotbalista v 86. minutě završil obrat a zajistil Spartaku povinné tři body. Vracovští tak znovu odcházeli z trávníku se svěšenými hlavami a poražení. Svatobořice si jedenáctou letošní výhrou pojistili sedmou pozici, Vracov je předposlední.

Moravany – Ždánice 1:1 (0:0)

Branky: 50. Marek Bařina – 58. Vojtěch Kopeček. Rozhodčí: Zámečník. Diváci: 80.

Souboj Moravan se Ždánicemi přinesl průměrný fotbal a spravedlivou remízu 1:1. Na vedoucí trefu domácího stopera Marka Bařiny odpověděl Vojtěch Kopeček. Diváci kromě dvou branek viděli i dvě neproměněné penalty. Nejprve zahodil pokutový kop František Snášel, pak neuspěl ani Martin Měsíček.

Ždánice se na konci sezony potýkají s velkou marodkou a výrazně oslabení přijely i do Moravan, kde hostů scházeli Horňák, Klíč, Ždánský, Strmiska a Čadílek. V základní sestavě Kova se tak objevil nedoléčený útočník Snášel nebo veterán František Markus. Na ždánické lavičce byli pouze dorostenci, kteří z utkání ve Vacenovicích přijeli do Moravan až v průběhu prvního poločasu.

Necelá stovka diváků viděla pouze slabý fotbalový odvar. Ždánice mohly jít do vedení, ale Snášela penaltu nařízenou za faul Ficka na Markuse neproměnil. Brankář Moravan Strmiska proti nepříliš prudké a umístěné střele dobře zasáhl. Na druhé straně po nedovoleném zákroku Kopečka na Bařinu dostali stejnou výhodu i domácí, ale Měsíček vůbec netrefil soupeřovu branku. Oba týmy několikrát zahrozily i ze hry. Ránu Marčíka z borku vyrazil pozorný Martin Ruban, tečovaný centr Radka Rubana vytěsnil pohotový Strmiska na roh.

Střelci se probrali až po přestávce. Nejprve poslal Moravany do vedení kapitán Bařina, který se trefil nohou po rohu, pak udeřili i hosté. Střela Kopečka mezi dvěma zadáky Slavoje skončila až v síti. Kovo nakonec mohlo i vyhrát, ale Kopeček tentokrát mířil těsně vedle. Moravany hrozily hlavně po standardních situacích a dlouhých nákopech, hlavičky zadáků Klimeše a Bařiny ale nebyly přesné ani důrazné. Ze hry si Slavoj už nic pořádného nevypracoval. Vyrovnaný zápas nakonec skončil zaslouženou dělbou bodů.

SK Kostelec – SK Uhřice 1:3 (0:2)

Branky: 62. Lukáš Hořava vlastní – 5. Lukáš Hořava, 19. Lukáš Smílek, 63. Daniel Hroudný. Rozhodčí: Horňáček. Diváci: 100.

Uhřičtí fotbalisté si výhrou v Kostelci upevnili druhou příčku v tabulce, které může naftařům přinést i mimořádný postup do první B třídy. Svěřenci hrajícího kouče Tomáše Valihracha ve 24. kole zdolali Kostelec 3:1. Domácí na soupeře neměli.

Kostelec šel přitom do utkání se všemi oporami. „Po dlouhé době jsme byli kompletní, proto jsme očekávali, že zápas bude více dramatičtější," řekl předseda SK Kostelec Břetislav Junášek.

Aktivitu domácího celku otupil hned v 5. minutě Lukáš Hořava, který se ocitl sám před brankářem Šalamounem a první uhřickou šanci bezpečně proměnil. Hráče Kostelce inkasovaná branka srazila.

Další úder zasadil zaskočenému protivníkovi Lukáš Smílek. Naftaři se za stavu 2:0 uklidnili a dál hráli to, co potřebovali. „Herně to vypadalo, že je soupeř lepší pouze o něco, ale nebezpečnější byl o mnoho. Uhřický přechod do útoku naše obrana vůbec nestíhala," řekl Junášek.

Domácí kouč Svatopluk Macek sáhl za nepříznivého stavu kie dvojímu střídání. Zkušený trenér ještě před přestávkou stáhl ze hry Kvaltina a Radka Hochmana, místo nich šli na plac Ondřej Lochman s Mukenšnáblem. Ani změny v sestavě ale domácímu týmu nepomohly. Uhřice mohly jít do kabin s ještě výraznějším vedením, ale dvě střely zastavila konstrukce branky kostelecké svatyně. Domácí zahrozili hlavičkou Davida, který mířil pouze do rukou připraveného brankáře Mokrého.

Kontaktní gól dal Kostelec, který i po změně stran tahal za kratší konec, až v 62. minutě. Centr ze strany si do vlastní sítě nešťastně srazil Lukáš Hořava. Naději domácích na zvrat rychle utnul střídající Hroudný, který dal z protiútoku na 3:1 a bylo rozhodnuto. Zbytek utkání se dohrál pouze z povinnosti. „Vítězství soupeře bylo zcela zasloužené," uznal Junášek.

KEN Veselí nad Moravou – Mikulčice 3:3 (1:2)

Branky: 32. a 74. Adam Štůral, 87. Roman Tomeček – 29. Vlastimil Polák, 35. Filip Pochylý, 59. Michal Novák. Rozhodčí: Řičica. Diváci: 80.

Poslední Zarazice získaly první jarní bod. KEN, který v letošní sezoně ještě nevyhrál, remizoval s Mikulčicemi 3:3, když další porážku týmu z Veselí nad Moravou v 87. minutě odvrátil Roman Tomeček.

Zatímco hosté odjížděli domů zklamaní, Zarazičtí remízu brali. „Narazili jsme na vynikajícího soupeře. Hlavně záložní řada Mikulčicím fungovala velmi dobře. Hosté měli velmi rychlý přechod do útoku, do šancí se dostávali kolmými přihrávkami za naši obranu," pochválil protivníka známý veselský funkcionář Vojtěch Bártek.

První nebezpečná akce sice Baníku nevyšla, ale ve 29. minutě už se favorit radoval. Umístěnou ranou na zadní tyč se prezentoval Polák. Vzápětí se trefil i Filip Pochylý. Navrátilec v mikulčické sestavě se prosadil z druhé strany. I kapitánovi Baníku pomohla ke gólu konstrukce branky. Zatímco míč po Polákově střele se do sítě dostal odrazem do pravé tyče, Pochylému pomohla levé tyč. „Nebylo to štěstí. Oba hráči to tak chtěli zakončit. Vedení Mikulčic bylo zasloužené," řekl Bártek.

Ještě předtím ale udeřily i Zarazice. Po rohovém kopu Kunovjánka hlavou usměrnil balon do sítě nekrytý Štůral.

Baník byl i po přestávce lepší. Hosté i nadále diktovali tempo hry a byli nebezpečnější. Na 3:1 zvýšil po hodině hry Michal Novák, který zakončil další pohlednou akci Mikulčic. Hosté pak mohli svůj náskok ještě navýšit, ale další šance nevyužili. A tak přišel trest. Kunovjánek sice ještě příležitost nezužitkoval, ale v 74. minutě už se hráči KENu radovali. Po chybě obrany se k míči dostal neobsazený Štůral, který snížil na 3:2. Zarazice ožily a v 87. minutě nečekaně srovnaly. Dlouhý nákop obránce Tomečka ze čtyřiceti metrů zapadl přesně do vzdálenější šibenice. „Sice jsme na konci utkání měli i štěstí, ale za celé jaro jsme si podobný výsledek zasloužili," pronesl Bártek.

Nenkovice – Kozojídky 3:1 (1:0)

Branky: 3. Radim Stehno, 48. Matěj Zálešák, 74. Daniel Raus – 62. Jiří Vítek. Rozhodčí: Rybecký. Červená karta: 44. Roman Frelich (Nenkovice). Diváci: 90.

Nenkovice doma uspěly i v deseti. Sokol sice hrál celý druhý poločas bez vyloučeného Romana Frelicha, přesto nakonec získal v souboji s Kozojídky všechny body, když soupeře z Veselska přehrál 3:1. Vítěznou trefu obstaral ve 48. minutě Matěj Zálešák.

Poprvé Nenkovice zaskočily protivníka ve 3. minutě, kdy se z přímého kopu prosadil Radim Stehno. Jeho trefa z dvaadvaceti metrů před brankářem Garajem ještě skočila na drnu, takže překvapený gólman Kozojídek musel lovit balon ze sítě. Za stavu 1:0 byl k vidění vyrovnaný fotbal s šancemi na obou stranách. Tečovaná rána Stehna po rohovém kopu skončila na tyči, šanci Zálešáka zase zmařil pohotový Garaj. Na druhé straně se při šanci soupeře vyznamenal brankář Schöfr. Důležitý moment přišel ve 44. minutě, kdy byl po hrubém nesportovním chování na pokyn asistenta rozhodčího za úmyslné kopnutí protihráče ze strany do nohy Roman Frelich. I když k porušení pravidel došlo uvnitř nenkovické šestnáctky, zahrávaly Kozojídky pouze rohový kop, protože k incidentu došlo v přerušené hře. „Vyloučení bylo správné, i když napomínán měl být i hostující hráč," míní nenkovický jednatel František Kuchař.

Domácí však byli nebezpeční i v deseti. Druhý gól Nenkovice přidal Matěj Zálešák, který po dlouhém nákopu Davida Pospíšila a centru Hrabala parádně zvýšil na 2:0.

Celek z Veselska dlouhou přesilovku využil pouze jednou. V 62. minutě snížil Jiří Vítek. Kozojídky ale na zvrat neměly. Naopak bojující domácí stvrdili svůj triumf v 74. minutě, kdy na konečných 3:1 upravil Daniel Raus. Nenkovice mohly ve zbytku utkání přidat další góly, ale ránu Zálešáka vyrazil Garaj, který zneškodnil i trestný kop. Ve druhém poločase se na trávník vkradla i nervozita. Emoce přinesly několik zbytečně tvrdých zákroků, vyloučení ale nepřibyli.

Dolní Bojanovice – Bzenec B 2:1 (0:0)

Branky: 46. Vladimír Blaha, 90+2. Petr Ficek – 59. Robert Janás. Rozhodčí: Moder. Červená karta: 64. Martin Veselý (Dolní Bojanovice). Diváci: 120.

Nečekaně dramatické bylo nedělní střetnutí v Dolních Bojanovicích, kam přijela bzenecká rezerva. Béčko Slovanu odehrálo celý duel pouze v deseti hráčích, nakonec si domů málem odvezlo bod. V nastaveném čase si ale dal hostující obránce Petr Ficek vlastní gól a bylo rozhodnuto.

Dolní Bojanovice se ale na další výhru nadřely víc, než čekaly a hlavně první půlí se spíše protrápily.

Domácí měli v úvodní části herně navrch. Kombinace ale brzdily nepřesnosti,v za­končení scházel dolnobojanovickým fotbalistům patřičný důraz. Navíc několikrát dobře zasáhl výborně chytající gólman Rachvala, kterého jednou zastoupil i spoluhráč, když vykopl balon z brankové čáry.

Čekání na první gól utnul až Vladimír Blaha, který si pohrál s hostující obranou i brankářem a krátce po změně stran poslal domácí tým do vedení. Bzenecká rezerva poctivě bránila. Směrem dopředu příliš nebezpečná nebyla. Hosté spoléhali na dlouhé nákopy a rychlé protiútoky. V 59. minutě béčko Slovanu nečekaně srovnalo. Po trestném kopu se trefil Robert Janás.

Vzápětí přišla pro Dolní Bojanovice další komplikace. Obránce Martin Veselý totiž fauloval a po druhé žluté kartě musel ze hřiště. Domácím vyloučení šestadvacetiletého beka paradoxně pomohlo. Dolní Bojanovice v hektickém závěru protivníka zmáčkly a vytvořily si spoustu standardních situací. Hosté dlouho odolávali, až přišla 92. minuta, kdy si dal Ficek po hlavičce Půlkrábka nešťastný vlastní gól. „Znovu se potvrdilo, že nám nesedí hra do plných. I proti nekompletnímu soupeři jsme se těžko prosazovali. Šancí jsme si vytvořili dost, ale úspěšnost byla špatná. Jsem moc rád, že se nám podařilo utkání dotáhnout do vítězného konce a na jaře doma konečně vyhrát," uvedl domácí brankář Jan Bílík.