Uhřice měly skvělý vstup do zápasu a už ve 12. minutě vedly 2:0. Skóre otevřel Petr Sychra, který se trefil po centru Neumanna ze strany. Zaskočení hosté zanedlouho inkasovali dlouhý gól. Po faulu na aktivního Neumanna zahrával na hranici šestnáctky Tomáš Valihrach trestný kop. Hrající kouč Uhřic k překvapení všech a po domluvě se Sychrou zahrál standardní situaci netradičně po zemi. Balon se díky teči přes bránící hráče dostal až za záda bezmocného gólmana Podolana. „Po vyloučení Smílka v Hroznové Lhotě jsme měli obavu, jak se s jeho absencí kluci vypořádají. Mužstvo ho však dokázalo nahradit," řekl uhřický předseda Petr Meduna.

Domácí se i za stavu 2:0 spoléhali na útočníka Neumanna, který hýřil pohybem i aktivitou. Zadáky Kněždubu ovšem zaměstnávali i další domácí uhřičtí hráči. Sokol ale taky pouze nebránil. Hosté byli častěji u míče, ale přes pozornou defenzivu protivníka se na malém prostoru dostávali dost složitě. Vedoucí tým soutěže byl za svoji aktivitu odměněn ve 25. minutě, kdy přetažený centr z pravé strany uklidil do sítě neobsazený Janík.

Stovka diváků se fotbalem dobře bavila. Domácí fanoušky v závěru prvního poločasu potěšil výborný Neumann, který zakončil povedenou spolupráci Mikšíka se Sychrou a těsně před odchodem do kabin upravil na 3:1.

Nedělní duel ovlivnila situace z 51. minuty. Hostující Martin Durna za kopnutí soupeře zezadu do lýtka v nepřerušené hře mimo souboj o míč uviděl červenou kartu a Kněždub zbytek utkání dohrával o deseti. Hostující kouč Libor Grabec přeskupil řady, ani změny v sestavě ale hostům k dalším bodům nepomohly. „Hosté se od té chvíle k naší brance pořádně nedostali," konstatoval Meduna.

Uhřice v početní výhodě mohly své vedení několikrát pojistit, ale v koncovce se soužily. Po dlouhém autu Hořavy hlavičkoval Sychra, výborný Podolan ale dobře zasáhl. Po rohu Rotrekla a tečované střele Zemana pálil do připraveného gólmana Sychra. Následně ve výhodné pozici pálil nepřesně Mikšík. S trestný kopem Valihracha ze čtyřiceti metrů si poradil pozorný Podolan.

Domácí tým odpor soupeře definitivně zlomil v 74. minutě. Pěnčík na polovině hřiště vybojoval míč pro Mikšíka, který svůj samostatný únik zakončil přesně. Za stavu 4:1 bylo rozhodnuto.

Dobře hrající Uhřice mohly dát ještě více branek, ale domácí další žádnou akci ani šanci již nezužitkovali, za výhru 4:1 však byli rádi. „Doufám, že jsme si nějaké branky nechali i do Křepic, kde chceme potvrdit dobrý výkon i pěkný výsledek," dodal Meduna.

Strážnice brala doma pouze bod

Souboj dvou okresních rivalů Strážnice a Žarošic v nejnižší krajské fotbalové soutěži přinesl dělbu bodů a remízu 1:1. Oba góly padly v prvním poločase. Na vedoucí branku hostujícího Jakuba Chromého, který se prosadil v 11. minutě, odpověděl v závěru úvodní části Petr Bíla. Byla to premiérová trefa letní posily z Kněždubu v dresu Jiskry.

Nedělní střetnutí poznamenal těžký terén. Domácí se v prvním poločase se s stíženými podmínkami vypořádali lépe. Trvalá územní převaha v úvodu přinesla hlavně šanci Harašty. Jeho ránu hostující gólman Holub reflexivně vyrazil.

Na druhé straně nečekaně udeřily Žarošice. Po nenápadné akci se za pomoci soupeřových zadáků prosadil Jakub Chromý. Jiskra i po inkasovaném gólu dál útočila. Ve 25. minutě Holubovu pozornost vyzkoušel Lípa. Jeho tvrdá rána odstartovala pětiminutový nápor, závar uvnitř žarošické šestnáctky přinesly střely i dorážky, hosté ale dál odolávali. Strážnice se prosadila až ve 42. minutě, kdy střelecké trápení utnul Petr Bíla, který se po trestném kopu prosadil povedenou ranou k tyči.

Vyrovnání ale Jiskru nenakoplo. Domácí naopak po přestávce upustili od své aktivity a zbytkem zápasu se spíše protrápili. Jiskra ve druhém poločase pustila Žarošice do hry, ale ani jeden z týmů neměl výrazně navrch. Strážnice zahrozila střelou kanonýra Lípy, hosté odpověděli stříleným centrem Frýborta, který pozorný Píža vyrazil na roh.

Skóre 1:1 se už nezměnilo. „Z výsledku jsem zklamaný. Myslím, že remíza je pro nás ztráta, protože v prvním poločase jsme měli jasnou převahu. Na druhé straně jsme se na konci strachovali i o ten bod, který Žarošice u nás vydřely," prohlásil strážnický jednatel Lubomír Botek. Zkušený funkcionář přiznal, že na těžkém terénu byl k vidění spíše bojovný než pohledný fotbal. „Hrálo se hlavně mezi šestnáctkami. Kombinační hra nám nešla," dodal Botek. Strážnice i Žarošice zůstaly ve spodku tabulky.

Hovorany doma podlehly Charvátské Nové Vsi

Hovoranům to doma nejde. Celek z Hodonínska před vlastním publikem neuspěl s Podivínem, Vacenovicemi, Kněždubem a naposledy ani s Charvátskou Novou Vsí, které v 10. kole podlehl 0:2 v tabulce klesl na předposlední místo. Nováčkovi soutěže další výhru vystřelili Martin Očovan s Markem Beránkem.

Vyrovnaný nedělní duel, který sledovala stovka diváků, rozhodla lepší koncovka hostujících hráčů. „Soupeř měl v první půli opticky více ze hry, ale stejně jako my hrál pouze po vápno. Žádná gólová šance tam nebyla," řekl předseda FK Hovorany Vlastimil Podivínský.

Domácí tým byl po přestávce lepším týmem, ale aktivitu Hovoran utnul Očovan, který tečovanou dalekonosnou ranou z pětatřiceti metrů překonal Grmolce. Celek z Břeclavska jinak příliš nebezpečný nebyl. Hovorany mohly skóre srovnat, ale ránu Martina Ivana po rohu vyrazil brankář Elsner.

Celek z Hodonínska za nepříznivého stavu 0:1 otevřel hru, ani hra na tři útočníka Hovoranům vyrovnání nepřinesla. Charvátská Nová Ves dobře bránila a v poslední minutě podruhé udeřila. Na konečných 2:0 upravil střídající Marek Beránek. „Jsme zklamaní. Ve druhém poločase jsme byli výrazně lepší, bohužel slavila úspěch defenzivní taktika soupeře," dodal Podivínský.