Fotbalové hřiště s umělou trávou třetí generace v pátek slavnostně otevřeli přestřižením pásky asistent reprezentačního trenéra František Komňacký, bývalý internacionál Miroslav Kadlec, starosta Kyjova František Lukl, předseda 1. FC Kyjov Antonín Kuchař a zástupce dodavatele Arko technology.

Na vše dohlíželi i předseda ČSTV Miroslav Běťák, předseda okresního fotbalového svazu Petr Kotásek, zástupci fotbalového oddílu a další hosté. Na Slovácko naopak nedorazil Radek Drulák.

„Jsem hrozně rád, že se v Kyjově podařilo postavit tak krásné dílo. Věřím, že nová tráva pomůže vychovávat mladé sportovce a fotbalisty, kterým se podaří vrátit kyjovský fotbal tam, kde bychom ho rádi viděli. Je to krásný vánoční dárek pro fotbalistyy Kyjova i okolí,“ uvedl v proslovu Krantišek Komňacký.

Vybudování nejmodernějšího povrchu, který splňuje nároky FIFA, přišlo téměř na osmnáct milionů korun. Devět milionů získal klub z dotace od ministerstva financí, podobnou částku pak uhradil Kyjov z vlastních zdrojů.

Po Šardicích, Mutěnicích a Dubňanech tak vyrostla na Hodonínsku další umělka. Ta nahradila nevyhovující tréninkové hřiště. Umělou trávu pokřtili úvodním zápasem starší žáci a dorostenci domácího oddílu.