„Hlavním cílem pro příští sezonu je sehnat dva útočníky, kteří posunou ofenzivní sílu mužstva úplně někam jinam. Obranu i záložní řadu máme dobrou. Navíc v těchto řadách máme konkurenci," uvedl Matůšek.

Ten dělá pro posílení týmu maximum. „Chceme útok vylepšit. Máme vytipovány dva hráče, se kterými jsme již domluvení. Jejich příchody jsou zatím v jednání. Pokud to vyjde, bude to dobré," pronesl Matůšek, který chce v týmu udržet i zkušeného Luďka Urbánka. „Tlačíme na něj, aby ještě s fotbalem nekončil. Uděláme všechno proto, aby zůstal a hrál dál. Přece jenom je to velká osobnost nejen mikulčického fotbalu. Jeho zkušenosti se nám budou v krajské soutěži hodit," řekl trenér Baníku. Podle jeho slov si čtyřicetiletý fotbalista vzal týden na rozmyšlenou.

Hostování naopak končí Rehákovi. Ostatní hráči by měli oblékat dres Baníku i nadále. „Kádr zůstane stejný," prohlásil zkušený trenér. Matůšek se těší především na návrat Šimka se Zábranským. „ Pro nás je důležité, aby se dlouhodobí marodi uzdravili a vrátili do mužstva," řekl.

Kouč Baníku totiž nechce být v první B třída pouze do počtu. „O záchranu hrát nechceme. Já si myslím, že mužstvo má kvality na to, aby hrálo v horní polovině tabulky," míní Matůšek. „Pokud budeme dávat branky, tak můžeme čeřit vodu. Tlak i šance si umíme vytvořit, horší je to s koncovkou, která nás sráží," přidává.

Matuškova parta ale na novou sezonu ještě nemyslí. V Mikulčicích si totiž zatím užívají oslavy z návratu do krajské soutěže. „Předseda OFS Hodonín Petr Kotásek nám předal pohár, nechali jsme si vyrobit postupová trika, které jsme darovali i fanouškům. Na hřišti teklo šampaňské," popisoval oslavy Matůšek.

Pozadu nezůstali ani představitelé Mikulčic. „Starosta nám koupil sele a místostarosta zase zaplatil sud piva," chlubil se Matůšek.

Hlavní oslavy však budou až příští sobotu, kdy jdou hráči a realizační tým společně s manželkami a přítelkyněmi do sklepa. „Bude to důstojné zakončení oslav," věří Matůšek.