Rodák ze Žďáru nad Sázavou toho na jaře moc nenahrál a navíc po utkání s HFK Olomouc z Opavy bez vysvětlení zmizel. Podle informací Deníku komunikuje údajně jednatřicetiletý útočník s trenérem jen pomocí SMS zpráv. „Aleš má osobní problémy,“ řekl trenér Josef Mazura. „Měl se objevit na tréninku, ale nepřišel,“ doplnil zkušený kouč.

Aleš Chmelíček se v problémech topil už v minulosti. Do Opavy přišel bývalý hráč Ratíškovic a Slovácka s nálepkou problémového hráče. Minulý čtvrtek měli ve slezském klubu ohledně Chmelíčkova případu schůzku starší hráči s trenérem.

„Stylem jakým Aleš své osobní problémy řeší, se mi nelíbí. Kdyby se nám v kabině svěřil, určitě bychom se k němu zády nepostavili,“ pravil kapitán Opavy Vladimír Čáp. „Každopádně fotbalista je to dobrý, což na podzim dokazoval,“ dodal jeden z nejzkušenějších hráčů opavského mužstva.

Opavská kabina Chmelíčka ještě úplně nezavrhla. „Dveře má stále otevřené. Čekáme jeho vysvětlení,“ řekl Čáp. Obdobně hovořil i trenér Josef Mazura: „Nad nikým hůl nelámu. Ale každopádně s jeho chováním se neztotožňuji.“

Řešení zkušeného útočníka nenadchlo ani generálního manažera Pavla Hadamczika. „Hráč Aleš Chmelíček má v klubu profesionální smlouvu, ze které vyplývají závazky a povinnosti jak jeho, tak klubu. V jeho případě budeme postupovat podle klubového disciplinárního řádu,“ komentoval situaci Pavel Hadamczik.

Redakce Opavského a Hlučínského deníku se snažila opakovaně kontaktovat i samotného Chmelíčka. Ten však telefon nezvedal a poté nereagoval ani na SMS zprávu.

Chmelíček začínal s fotbalem ve Žďáru nad Sázavou, v roce 1997 odešel do Sigmy Olomouc, odkud zamířil na hostování v Ratíškovicích, kde strávil další dva roky. Na Hanou se vrátil v červenci 2001. Do kádru se ale neprosadil a tak si vyzkoušel půlroční angažmá v Prostějově a v Mostě. V červnu 2002 byl uvolněn do Kunovic, poté hrál za HFK Olomouc. V lednu 2006 se vrátil do Olomouce. Po roce byl přeřazen do béčka, v létě odešel na hostování do Slovácka, které po třech letech vyměnil za Opavu.