„Jeho příchod je v jednání. Měl by k nám přijít na půlroční hostování,“ řekl jednatel klubu Petr Vlachovský.

Co stojí za příchodem kvalitního fotbalisty do celku okresního přeboru? „Tak známe se od vidění. Oslovili jsme ho během Kyjovské ligy. On chce hlavně dostudovat školu, a jelikož nebude stíhat tréninky, tak si chce aspoň někde zahrát,“ sdělil Vlachovský.

Na podzim to dlouho vypadalo, že by Moravany mohly pomýšlet na postup do vyšší soutěže. Tři závěrečná kola, ve kterých Slavoj uhrál pouhý bod, však vzala všem optimistům naději. Třetí místo ovšem není pro skromný klub z Kyjovska žádná potupa. „Chceme hrát s vlastními odchovanci v popředí tabulky. Věřím, že do pátého místa skončíme,“ řekl jeden z klíčových hráčů a zároveň jednatel klubu Petr Vlachovský.

Moravany se na jarní část sezony připravují v domácích podmínkách od 13. ledna. „V lednu jsme trénovali třikrát týdně, teď máme dva tréninky a zápas,“ sdělil Vlachovský. Moravany mají za sebou čtyři přípravné zápasy. Bohuslavice a Kostelec porazily shodně 3:0, se Ždánicemi se Slavoj rozešel smírně 1:1. Jedinou porážku si Moravanští připsali s Kněždubem, kterému podlehli 0:1.

Další událostí zimy je změna kouče. „Na jaře nás jako hlavní kouč povede Josef Dolan. Vedení klubu se s trenérem dohodlo na dalším pokračování,“ prozradil Vlachovský. Co stojí za výměnou trenéra? „Pavel Janča tým vedl podzimní část sezony, protože Josef Dolan, který mužstvo trénoval dvě sezony, měl zdravotní problémy a potřeboval pauzu. Janča tak půl roku vedl současně dorost i muže. Teď, když se trenér Dolan dal zdravotně do pořádku, tak Janča bude opět trénovat pouze dorost,“ vysvětlil situaci Vlachovský.

Staronový trenér Dolan bude mít k dispozici téměř totožný kádr jako jeho předchůdce. „Z dorostu byl přeřazený do áčka Otáhal, v průběhu podzimu se vrátil Baleš. Navíc s fotbalem opět začal Plechatý,“ dodal Vlachovský.

Moravany se naopak budou muset obejít bez dvojice brankářů. „Lukáš Zelinka je dlouhodobě zraněný a Tomáš Soukup s fotbalem skončil,“ podotkl Vlachovský.