Do třeskutého mrazu v sobotu dopoledne kromě známých tváří vyběhl také Radek Sasín. Bývalý hráč Slovácka a Břeclavi, který naposledy působil v Hlučíně, je první posilou ambiciózního slováckého celku. „Je to zkušený třetiligový fotbalista. Bude se nám hodit do ofenzivy. Může hrát v útoku i na pozici podhrotového hráče. Navíc je to kluk z Radějova, takže má k regionu vztah," upozorňuje asistent hodonínského kouče Vladimír Malár. Bývalý ligový kanonýr vedl sobotní trénink místo nemocného trenéra Komňackého. Známý kouč zůstal s chřipkou doma v posteli.

Sasín od žáků až po juniorku strávil ve Slovácku. Do ligového kádru se ale nedostal, a tak zkoušel štěstí jinde. Přes Břeclav a Hlučín se dostal až do Hodonína. „Chtěl jsem se vrátit domů. Hodonín má ambice postoupit do třetí ligy, což byl také jeden z důvodů mého návratu. Chci klubu pomoct naplnit jeho cíle," říká šestadvacetiletý útočník.

Další dobrou zprávou pro fanoušky je setrvání slovenského kanonýra Pavola Masaryka. Nejlepší divizní střelec, který na podzim zaznamenal šestnáct branek, si chtěl ještě zahrát nejvyšší soutěž, nakonec dál zůstává v Hodoníně. „S Pavlem jsme se v týdnu domluvili na dalším pokračování. Můžeme s ním počítat. Je to kvalitní hráč. Díky němu máme ofenzivu celkem vyřešenou," těší Malára.

Na zkoušku přijde také sedmadvacetiletý obránce Zdeněk Kučera. Odchovanec Jihlavy naposledy působil v zahraničí, ale v Česku pravidelně hraje malou kopanou. „Díky ní se zná s Ondřejem Paděrou," vysvětlil vedoucí hodonínského týmu Stanislav Urbánek.

Příští týden se k mužstvu připojí také mladý Ukrajinec Pavlo Dovhanyuk a hráči Lanžhota Lukáš Čambal s Filipem Palkovičem. „Už s námi čtrnáct dní trénovali na konci podzimu. Zaujali nás, ale chceme je vidět i v těžkých zápasech, takže si je do konce ledna vyzkoušíme, a pak se rozhodne, zda u nás zůstanou," řekl Malár.

Hodinový sobotní trénink absolvovalo čtrnáct hráčů do pole a brankáři Petráš s Kokešem. Své parťáky přijel pozdravit i špílmachr Tomáš Polách. Exligový záložník nedávnou podstoupil plánovanou operaci achillovky a neoblíbenou zimní přípravu zahájí později. „Trošku se to zkomplikovalo, takže musím chvilku vydržet," pravil lídr Hodonína.

Spoluhráčům ale příliš nezáviděl. Divizní fotbalisté pobíhali po umělém trávníku v třeskutém mrazu. Teploměr ukazoval minus čtrnáct stupňů, když hráči opouštěli vyhřátou kabinu. Trenér Malár ale svěřence v extrémní zimě raději šetřil. „O zrušení jsme neuvažovali, ale vzhledem k mrazivému počasí došlo trošku k úpravě. Trénink jsme zkrátili a zjednodušili. Závěrečný fotbal jsme raději vynechali úplně, aby nedošlo ke zbytečnému zranění," uvedl Komňackého asistent.

Divizní lídr se tak nejprve rozcvičil a pak si ve dvou skupinách zahrál bago. Po hodině se promrzlí borci vrátili zpět do vyhřáté kabiny. V příštím týdnu se však galejím nevyhnou. „Nejprve se zaměříme na nabírání fyzické kondice, vytrvalost a posilování. Umělou trávu budeme kombinovat s halou," informuje Malár.

První zatěžkávací zkouška přijde už ve středu, kdy se Hodonín od sedmnácti hodin postaví ligovému Slovácku. „Bude to příjemné zpestření přípravy," říká Malár. V sobotu dopoledne pak Šturma a spol. vyzvou sousední Mutěnice. Oba zápasy se hrají na umělé trávě v Dubňanech.

Dalšími soupeři Hodonína v zimní přípravě budou účastníci třetí ligy či divize. „Hrát budeme každou sobotu, možná v týdnu," hlásí kouč František Komňacký. „Chceme mít kvalitní soupeře. Abychom se po herní stránce dobře připravili," přidává. Mužstvo na přelomu ledna a února absolvuje také kondiční soustředění. Hodonínští fotbalisté se opět po roce vydají na Nemojanský mlýn, který se nachází poblíž Vyškova.