Zápas o důležité body a zlepšení nálady vyšel lépe hostům, kteří opět ukázali, že v umí v těžkých chvílích pořádně zabrat. Vacenovice na těžkém terénu nijak nezářily, ale poctivým výkonem především v defenzivě dokázaly eliminovat silné zbraně protivníka a nakonec urvat cennou výhru 2:1. „Jsme šťastní, že se nám konečně podařilo zvítězit. Byl to těžký a hodně tvrdý zápas rozkouskovaný častými fauly. My jsme ale byli disciplinovanější a šťastnější," uvedl cestou k autu kouč Mogulu Zdeněk Bobot.

Zkušený trenér musel být s přístupem a bojovností svých svěřenců spokojený. Fotbalisté Vacenovic dali do nedělního střetnutí opravdu všechno. Někteří z nich dohráli duel s bolístky a sebezapřením. „Pro diváka to nebyl příliš pohledný fotbal. Ale fanoušci asi nemohli jiné utkání ani čekat. Postavení obou mužstev v tabulce dávalo tušit urputný boj o každý metr hřiště, což se později potvrdilo," pronesl Bobot.

Ten své hráče před nedělním utkáním upozorňoval na hlavní zbraň Milotic. A paradoxně hned po první standardní situaci hosté inkasovali. Centr hrajícího kouče Vybírala se dostal až k důraznému Hofrovi, který zblízka překonal bezmocného Jaštíka.

Agro se po vedoucí brance nepochopitelně zatáhlo a čekalo, s čím přijde soupeř. Vacenovice si díky aktivní hře vybojovaly spoustu standardních situací. A po jedné z nich olejáři zaslouženě vyrovnali. Po dlouhém nákopu Grufíka z poloviny hřiště a hlavičce Sladkého se k odraženému míči dostal neobsazený Nedvěd, který zblízka uklidil balon do sítě.

Po čtvrt hodině hry se tak v Miloticích začínalo za nerozhodného stavu 1:1 od začátku. „Od druhé minuty jsme si nic nevytvořili. Přizpůsobili jsme se hře soupeře a pouze jsme nakopávali dlouhé balony dopředu. Hostům jsme v první půli dovolili kopat spoustu standardních situací. Díky tomu jsme ho dostali do hry," řekl milotický trenér Petr Vybíral, který měl pouze částečně pravdu.

Agro se sice těžko prosazovalo přes pozornou obranu protivníka, ale šance v první půli mělo. Hlavička kapitána Habáně po rohu Hofra skončila jen těsně vedle a technickou střelu Michala Antoše gólman Jaštík jen s námahou vyrazil do zámezí. Pak odvrátil míč z brankové čáry dobře postavený Zdeněk Grufík.

Vacenovice ale postupem času převzaly iniciativu a začaly se čím dál častěji dostávat na dostřel gólmana Jankoviče. Jeho pozornost dvakrát vyzkoušel hostující kapitán Sladký.

I ve druhém poločase byla k vidění spousta ostrých soubojů a zbytečných faulů. Jestliže v úvodní části bylo k vidění alespoň několik povedených fotbalových momentů, druhá půle se změnila na urputný boj ve středu hřiště.

Milotice mohly skórovat krátce po změně stran. S trestným kopem Habáně si Jaštík poradil. Mogul dlouho čekal na vhodný okamžik ke skórování, který přišel až po hodině hry. Po rohovém kopu Příkazského se parádně hlavou prosadil Nedvěd.

Olejáři se po druhé brance zklidnili a ve zbytku utkání poctivě hlídali těsný náskok. Zato Agro se bez zraněného Vybírala utápělo v nepřesnostech a zbytečných ztrátách. Milotice se sice snažily skóre otočit, ale v poli jim to příliš nešlo. Domácím k vyrovnání nepomohlo ani pár standardních situací.

„Větší zklamání je z předvedeného výkonu než z výsledku, protože to, co jsme v derby předvedli, nemělo s fotbalem mnoho společného. Paradoxně nám ublížil gól, který jsme dali krátce po zahájení hry," prohlásil Vybíral.

I když se Milotičtí po utkání nepochopitelně zlobili na rozhodčích, Vybíral zůstal nad věcí. „Bylo to klasické derby. V první půli byl zápas oboustranně dost nervózní. My jsme si nebyli schopní dát pořádnou přihrávku. Terén kvalitě utkání taky nepřispěl," řekl nový kormidelník Agra.

Černé mraky a déšť, které se ve druhé půli objevily nad Miloticemi, nakonec přinesly štěstí hostům. Ti se díky první letošní výhře posunuli středu tabulky. „Vacenovice po druhé brance pouze kouskovaly hru, ležely a zdržovaly. My jsme si kromě několika pološancí nedokázali nic vytvořit. Ani bych neřekl, že to bylo dobývaní. Utkání jsme prostě dojeli na setrvačnost," pronesl Vybíral.

Ten v neděli postrádal Slováka Gergela a Zbyňka Antoše. „Na absence hráčů se nedá vymlouvat. Spíš mě mrzí individuální chyby, kterých se musíme v dalších zápasech vyvarovat," řekl Vybíral. „Nepochopím, že když na tréninku hrajeme na dvě branky, všichni kluci se nabízejí a chtějí kombinovat a pak přijde zápas a my se uchylujeme k dlouhým nakopávaným míčům," přidal.

Milotice zůstaly po čtvrtém kole předposlední. „Ve třech zápasech, které jsme výsledkově nezvládli, jsme měli na to, abychom v nich něco získali. Paradoxně s jednoznačně lepším Krumvířem jsme uhráli bod," dodal Vybíral.

1.B třída skupina C, 4. kolo

TJ Agro Milotice – SK Mogul Vacenovice 1:2 (1:1)

Branky: 2. Lukáš Hofr – 14. a 61. Zdeněk Nedvěd.

Rozhodčí: Lenfeld – Sedláček, Daněček (Lasovský).

Žluté karty: Jankovič, Šeďa, Knotek, Antoš – M. Chvátal, Grufík.

Diváci: 300.

Milotice: Jankovič – Knotek, Vybíral (51. Hroudný), Mikéska, Šeďa – Nedvědický (59. Nikl, 84. Vašulka), Zajíc, Habáň, Dobeš (75. Budík) – Hofr, M. Antoš.

Vacenovice: Jaštík – L. Chvátal, Šťastný, Grufík, M. Chvátal – Toman, Lunga (84. Krist), Sladký, Jakubíček – Příkazský, Nedvěd (90. Novotný).

Více informací k víkendovému šlágru najdete v úterním vydání týdeníku Slovácko.