Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Útočník Štefánek pomohl fotbalistům Veselí nad Moravou k druhému bodu

Veselí nad Moravou – Čekání na první výhru se nepříjemně protahuje. Fotbalisté FC Veselí nad Moravou po postupu do krajského přeboru nezvládli ani anglický týden. Po středeční porážce 0:2 v Bosonohách brali doma v sobotu s Moravským Krumlovem po remíze 2:2 pouze bod. Hosté hráli od 50. minuty bez vyloučeného Tomáše Bittnera.

27.8.2017

Útočník Jaroslav Štefánek (na snímku) přišel do Veselí nad Moravou ze sousední Blatnice. V novém týmu začal remízou 2:2.Foto: Deník / Kopl Libor

Veselanům k první výhře nepomohl ani útočník Jaroslav Štefánek. Osmadvacetiletý univerzál posílil nováčka krajského přeboru ze sousední Blatnice. Gól při své premiéře ale nedal. „Jsem ale rád, že máme hráče navíc,“ přiznal domácí trenér Richard Hrotek.

Veselanům znovu nevyšel začátek utkání. Už ve 3. minutě nákop z boku do domácí šestnáctky prošel až k nepokrytému Patriku Bognerovi, jenž balon uklidil mimo dosah brankáře Motyčky.

Domácí se po inkasovaném gólu snažili útočit, ale většina jejich akcí končila před pokutovým územím soupeře. Vyrovnání přinesla až dorážka Jocha, kterému po vysunutí za obranu naservíroval míč Vaďura. „V té chvíli to vypadalo, že bychom mohli výsledek otočit, ale znovu nás zlobila finální fáze. Nemohli jsme se dostat do pořádné šance,“ uvedl Hrotek.

Hosté ze Znojemska dobře bránili a hrozili dlouhými nakopávanými balony dopředu. Ve 43. minutě Bogner napálil odražený balon do šibenice a Moravský Krumlov zase vedl. „Za první poločas jsme si vyhrát nezasloužili. V krajském přeboru si nemůžeme dovolit takový servis, abychom soupeřům nabízeli vlastními chybami nebezpečné situace. Pokud toto nezlepšíme, tak budeme branky vždycky dostávat,“ říká Hrotek.

Krátce po změně stran by ale vyloučený Bittner a hosté šli do deseti. Veselští fotbalisté oslabeného protivníka zmáčkli. Trvalá převaha přinesla šance i střely, vyrovnání ale dlouho nepřicházelo. Rány Radmila a Štefánka zastavilo břevno. Domácí udeřili až po centru ze strany, který ještě přizvedl jeden z krumlovských hráčů. Jan Růžička osamocený na zadní tyči už měl snadnou úlohu. Hostující protesty nepomohly, podle sudího Kučery o ofsajd nešlo. Domácí se zase po jednom z trestných kopů dožadovali penalty za ruku hostujícího hráče ve zdi. „Některé momenty byly sporné, ale rozhodčí pískali dobře,“ tvrdí Hrotek.

Jeho tým až do konce zápasu věřil ve tři body, dlouhá přesilovka ale vytouženou první výhru nepřinesla. „Po přestávce jsme se ale zlepšili. Bohužel štěstí se odvrátilo od nás,“ povzdechl si Hrotek. Veselí je po čtyřech odehraných kolech předposlední. V sobotu dopoledne se představí v Komárově, kde vyzve domácí Spartu Brno.

Krajský přebor, 4. kolo

FC Veselí nad Moravou – FC Moravský Krumlov 2:2 (1:2)

Branky: 17. David Joch, 69. Jan Růžička – 3. a 43. Patrik Bogner

Rozhodčí: Kučera – Šišma, Horváth (Chromek)

Žluté karty: Suchánek – M. Bogner, Jursa, P. Bogner, Havelka

Červená karta: 50. Tomáš Bittner (Moravský Krumlov)

Diváci: 90

27.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Nejstarší obyvatelka Dolních Bojanovic na Hodonínsku, sedmadevadesátiletá Růžena Komosná, šla k volbám automaticky. Volí pravidelně.
4

Po volbách do kostela. Nejstarší obyvatelka Dolních Bojanovic měla jasno

Kotlíkové dotace: zbývá jen polovina peněz, lidé už zažádali o 63 milionů

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Celníci objevili dvě nelegální herny. Od začátku roku zabavili přes sto automatů

Blanensko – Víc než sto zadržených herních automatů a hotovost ve výši téměř padesát tisíc korun a padesát eur. To je výsledek kontrol, který od začátku roku provedla Celní správa v Jihomoravském kraji.