Blahůšek je po Ševelovi a Brunclíkovi třetím letošním trenérem posledního celku 1.B třídy. Jeho cíl lze zformulovat do jediného slova: Záchrana.

Jak dlouho jste se nad nabídkou Dubňan rozmýšlel?
Vedení Baníku mě oslovilo před třemi týdny. Teprve v pondělí jsme se na schůzi výkonného výboru definitivně domluvili. Příští pondělí máme ještě sezení, na kterém dořešíme maličkosti.

Věříte, že Dubňany dokážete v nejnižší krajské soutěži udržet?
Těžké to bude určitě, ale kdybych si nevěřil, že to zvládnu, nebo že pro to udělám maximum, tak bych do toho nešel. Chci se pokusit Baníku pomoct. Vím, že situace Dubňan není jednoduchá, ale na druhou stranu není ani co ztratit. Dubňany jsou poslední, takže se buď zachráníme, nebo sestoupíme do okresu. To by ale byla pro město i oddíl velká škoda. V Dubňanech je nádherný areál, perfektní hala, výborná tráva a nová umělka. Navíc je o fotbal v Dubňanech mezi příznivci zájem. Na fotbal chodí tři sta lidí.

Dubňany jsou po podzimu se sedmi body poslední. Někteří skeptici se již smiřují se sestupem. Je záchrana reálná?
Situace je těžká, ale určitě šance na záchranu je. Sice přesně neznám tabulku, ale ztráta na nejbližší soupeře není velká. Vedení klubu i město chtějí pro záchranu soutěže udělat všechno.

Znáte hráčský kádr Dubňan?
Znám tak šest hráčů. Párkrát jsem Dubňany v minulosti viděl, ale tým je hodně omlazený. Znám Dohnálka, Horného. Do přípravy by se měl zapojit brankář Lupač. Myslím, že se z hráči rychle seznámím a že mezi námi nebudou žádné problémy.

Baník trápila hlavně střelecké produktivita. Třináct vstřelených gólů ve třinácti zápasech není pro útočníky dobrá vizitka.
Návrat z Kostic přislíbil Pavel Šalša. Útočník jeho kvalit Dubňanům chyběl. Šalša je schopný dát za půl sezony deset branek. Pokud mužstvo nedává branky, nemůže pravidelně bodovat.

Budeme mít k ruce nějakého asistenta?
Zůstává vedoucí mužstva. Tým naposledy vedl Miroslav Brunclík. Určitě se s ním spojím. Potřebuji od něho informace o hráčích i problémech mužstva. Byl bych rád, kdyby s námi jel i na soustředění.

Budete žádat po vedení klubu posily?
Vedení mě ujistilo, že hráči, kteří byli na podzim na hostování, by se měli vrátit zpátky. Žádný z těchto hráčů by neměl být uvolněn. S vedením jsme se o posílení samozřejmě bavili. Vedení by rádo přivedlo dva hráče z vyšší soutěže. Ale v dnešní době je hrozně těžké nějaké posily sehnat. Okolní týmy mají podobné starosti jako Dubňany. Ze sousedních týmů nám nikdo hráče nepustí. Situace na hodonínském okrese je špatná. Většina týmů hraje v krajských soutěžích o záchranu.

Dubňany mají i béčko. Dáte šanci i hráčům z vlastní rezervy?
Šanci určitě dostanou všichni. V přípravě chci vyzkoušet alespoň dvacet hráčů. V dorostu jsou údajně talentovaní kluci. Kdo se neprosadí, půjde do béčka.

Trénoval jste v Rohatci a naposledy Ratíškovice. Měl jste po odchodu z Baníku nějaké nabídky?
Před půlrokem mě kontaktovaly Milotice. Ale přednost nakonec dostal Roman Neduchal.

Kdy odstartuje Baníku zimní příprava?
Trénovat začínáme 5. ledna. O jedenáct dní později startuje v Dubňanech zimní turnaj. V plánu máme i soustředění na Mlýnkách.