Právě běžela sedmašedesátý minuta, když Gašparík poslal po pěkné kombinaci míč před branku, Michal Filo balon netrefil a nabíhající Helísek přízemní střelou k tyči překonal brankáře hostí Penksu. „Z prvního gólu jsem měl velkou radost. Ani jsem nevěděl, jak se mám radovat. Kluci se mi smáli,“ řekl odchovanec Strážnice.

Na Jihozápadě Slovenska vládne pohoda. DAC po rozpačitém úvodu neprohrál už sedm zápasů v řadě, brankář Kováč neinkasoval témě tři sta minut. „Nálada je super. Po čtvrtém kole jsme měli nula bodů, ale zvedli jsme se a v tabulce jsme se posunuli nahoru,“ informoval Helísek. „Každopádně chceme ještě výš. Máme fazonu, tak snad nám to vydrží,“ pokračoval.

Technicky skvěle vybavený fotbalista si v základní sestavě Dunajské Stredy pronajal pravou stranu zálohy. Kouč Miluláš Radványi musí být s Helískovými výkony spokojený. „Kouč mi dává důvěru a já se mu ji snažím oplácet,“ pravil drobný středopolař.

V týmu Dunajské Stredy zůstal po odchodu řady českých hráčů sám. Ne na dlouho. Vedení slovenského klubu přivedlo brněnského brankáře Nahodila a útočníka Lukáše Matůše, se kterým hrával Helísek už v Kunovicích. „Jinak v základní sestavě nastupují většinou Slováci. Kluci z Afriky tam pořád jsou, ale moc nehrají,“ říká Helísek.

Dunajská Streda je po čtrnácti kolech sedmá. Na čtvrtým Slovan ztrácí dva body. „Nikdo nám žádný cíl nedal, ale hlavně nechceme mít problémy se záchranou,“ uvedl Helísek.

Slovenský fotbal ani po účasti národního týmu na mistrovství světa nebo postupu Žiliny do hlavní fáze ligy mistrů žádnou přehnanou euforii neprožívá. „Diváků moc nechodí, ale u nás bývají pravidelně čtyřtisícové návštěvy,“ tvrdí Helísek, který si nemůže atmosféru na domácím stadionu vynachválit. „Je to něco podobného jako na Bohemce, když hrávala v Ďolíčku. Podobnou atmosféru zažívám poprvé,“ nebojí se srovnání bývalý hráč Bystřice pod Hostýnem a Mutěnic. Helísek si nestěžuje ani na úroveň nejvyšší slovenské fotbalové soutěže. „Spoluhráč Jaroslav Hílek, který hrával za České Budějovice říká, že je to stejné jako v Česku,“ pronesl Helísek.

Ten nezapomíná sledovat ani své bývalé týmy. „Fotbal na Hodonínsku mě pořád zajímá. Snažím se mít přehled, výsledky si vždycky najdu,“ řekl. Informace shání i u známých a kamarádů. „V kontaktu jsem s Daliborem Koštuříkem. Vím, že se mu daří a je nejlepším střelcem soutěže,“ usmívá se Helísek. Tomu v létě končí smlouva. Co bude dál, to oblíbený fotbalista zatím neřeší. „Po sezoně se rozhodnu. Zatím mám dost času na přemýšlení,“ uzavřel povídání Helísek.

David Helísek

Datum narození: 4.9.1982

Post: záložník

Číslo dresu: 19

Váha: 71 kg

Výška: 170 cm

Kariéra: Sokol Radějov, Strážnice, Baník Ostrava, Bystřice pod Hostýnem, Kunovice, Mutěnice, DAC Dunajská Streda