„Nevím, jestli by se něco změnilo, kdybych hrál,“ brání se klíčový hráč Hodonína.

Hodonínský deník zvolil Spaziera nejlepším podzimním hráčem RSM. „Těší mě to,“ říká pětadvacetiletý obránce.

Podceňovaný tým přezimuje za vedoucím Vyškovem na druhém místě. „Je škoda, že jsme neskončili první,“ mrzí ho ztráta vedoucí pozice. O třetí lize se v kabině nováčka zatím nemluví. „Tak to se ještě uvidí, jestli budeme bojovat o postup,“ pravil Spazier.

Hodonín vstoupil do letošního ročníku výborně a od prvního kol se vyhříval v popředí tabulky. „Jako nováčka soutěže nás týmy vůbec neznaly. V mančaftu jsou dobří fotbalisty a většinu soupeřů jsme překvapili aktivní hrou,“ myslí si rodák z Velké nad Veličkou.

Ten zamířil do Hodonína ze Šardic. Stejným směrem putovali i Švrček, Kmeť a Šenk. „Rozdíl mezi oběma týmy je veliký. V Šardicích byli hráči, kteří už měli ve vyšších soutěžích něco odehráno. Navíc jsme už před sezonou byli považováni za favorita soutěže, kdežto v Hodoníně jsou samí mladí kluci. Nikdo nehrál žádnou vyšší soutěž,“ nabízí svůj pohled Spazier.

Toho do týmu divizního nováčka zlákal i náročný kouč Ondrůšek. „Trenér dal hře nějaký řád. Na kvalitních trénincích jsme se zaměřili na ofenzivní část, protože obranu máme celkem dobrou,“ uvedla opora RSM.

Bývalého hráče Slovácka potěšily i solidní návštěvy. „Předvádíme atraktivní fotbal a navíc se nám dařilo i výsledkově. Navíc se tam dlouho žádná vyšší soutěž nehrála,“ míní Spazier, který bude červený dres oblékat i na jaře. „Měl jsem jednu nabídku, ale určitě zůstávám v Hodoníně,“ tvrdí pětadvacetile­tý zadák.