Pátý ročník turnaje v malé kopané, který se každoročně koná v Kozojídkách na počest tragicky zemřelého Jaroslava Šrahůlka, přezdívaného Pája, nabídl tradiční scénář.

Půllitři v úvodním zápase určitě nepřipomínali favorita na vítězství. Ale postupem času se Šebesta a spol. rozehráli a svoji formu potvrdili těsnou výhrou v zajímavém finále. I čtvrté vítězství věnovali Půllitři svému zesnulému kamarádovi, který tragicky zemřel v devatenácti letech. „To je pro tebe,“ křičeli z pódia určeného pro vítěze. Krásné, dojemné a hlavně upřímné.

„Bylo pěkné, že to zase vyhráli pro něho,“ řekl organizátor turnaje Viktor Kolůch. „Pája byl vynikající kamarád a člověk. Odmalička hrál fotbal za Kozojídky a poté i za Hroznovou Lhotu. Byl velmi oblíbený pro svoji upřímnost, spontánnost a smysl pro humor. Měl rád lidi a lidé měli rádi jeho. Pája navždy zůstane žít v našich srdcích a vzpomínkách,“ uvedly oficiální stránky turnaje.

Finálový souboj nabídl zajímavý fotbal. Blíže k vítězství mělo Patako, ovšem dvě vyložené šance mladíka Březiny skončily trestuhodně nevyužity. Obhájce hrál disciplinovaně. Navíc dokázal po změně stran potrestat zaváhání soupeře. Jediný gól finále vstřelil ve druhém poločase Tomáš Podolan. „Měl jsme strach, abych trefil prázdnou branku. Proto jsem míč dvakrát zasekl,“ pravil finálový hrdina.

„Finále rozhodlo to, že jsem dal gól a měli jsme štěstí,“ smál se šťastný střelec. Podolan vyhrál turnaj již potřetí. „Letošní triumf byl asi nejtěžší,“ míní útočník Hroznové Lhoty. „Ráno jsme se sešli v hrozném stavu. Navíc nám oproti minulému roku chyběli Petr Laga s Michalem Lipčíkem. Nakonec nám pomohl Karel Machala,“ pokračoval. Nejtěžší bylo samozřejmě finále, které jsme nakonec zvládli," dodal.

Půllitři si další triumf užívali. „V Kozojídkách přivítáme východ sluníčka,“ předpovídal Podolan.

Hráči druhého týmu turnaje brali porážku s nadhledem. Patako ovšem letos bylo premiérovému triumfu hodně blízko. „Loni jsme nebyli tak silní. Letos jsme měli formu, navíc nás posílil Tomáš Randa. Ve finále jsme byli rovnocenným partnerem. Kdybychom dali góly, tak zápas vypadal úplně jinak,“ pronesl Roman Grabec.

Smolařem finále byl mladík Ondřej Březina. Syn starosty Kozojídek neproměnil v prvním poločase dvě stoprocentní příležitosti. „Ondřej je talentovaný kluk, ale chybí mu zkušenosti,“ uvědomoval si zkušený matador.

Grabec byl s turnajem ale spokojený. „V Kozojídkách je dobrý turnaj. Zajímavý program, kvalita mužstev stoupá. Vždyť se potkávají nejlepší týmy z Veselska,“ sdělil hráč Kněždubu. Ten se v jednom týmu setkal se čtyřmi hráči Tábora a bývalým ligovým obráncem Olomouce a Slovácka Tomášem Randou. „Tým dává dohromady starosta Kozojídek Otakar Březina,“ informuje Grabec.

Letos se v Kozojídkách představilo dvacet mančaftů. „Kapacita je optimální. Nejsme schopni pojmout více týmů. Chybí nám zázemí,“ přiznal Kolůch, který opět po roce nebyl spokojen s přístupem moderátora. „Pozvali jsme dva moderátory. Milan Šimáček to zvládl bravurně. Kolega Mojmír Maděrič mu pouze dvakrát sekundoval, což je trochu málo. Bohužel Maděričovi šmakovalo naše víno a kořalka,“ smál se Kolůch.

Ten společně se svými kolegy přichystal pro hráče i návštěvníky zajímavý doprovodný program. Vedle fotbalu se soutěžilo i v hodu pivním sudem, přetahování lanem v družstvech či střelbě na šampus zavěšený v brance. „Opět nechyběli ani tradiční mažoretky, aerobic team, latinskoamerické tance, grilované speciality a taneční zábava s hudebními skupinami Lord a Neutrál,“ uzavřel Kolůch.

Jen pro doplnění, nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Petr Schmeister z týmu Půllitři, cenu pro nejlepšího brankáře obdržel Milan Čech z Pataka. Nejlepším střelcem turnaje se stal Bronislav Otruba, který hájil barvy Vracova.

Memoriál Páji Šrahůlka 2010

Osmifinále:Taliáni – Švédové 3:2 na penalty, Royal – Jiřice 4:1, Škopci – Vracov 0:2, Půllitři – Vitaj 1:0, R. Polách – Morávia 6:0, Rytíři – Citov 0:3, Patako – New Star 2:1, Hyppíci – DPS 1:0

Čtvrtfinále: Taliáni – Royal 0:0 (1:3 na penalty), Vracov – Půllitři 0:3, R. Polách – Citov 1:2, Patako – Hyppíci 1:0

Semifinále: Royal – Půllitři 1:3, Citov – Patako 0:3

O 3. místo: Royal – Citov 3:1

Finále: Půllitři – Patako 1:0 (branka Tomáš Podolan)

Nejlepší hráč: Petr Schmeister (Půllitři)

Nejlepší brankář: Milan Čech (Patako)

Nejlepší střelec: Bronislav Otruba (Vracov)