Slovácko Slovácku. Tak zní nový projekt moravského ligového celku, jehož hlavním cílem je zaplnit tribuny městského stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti při každém domácím zápase dětmi a přilákat na ligová utkání fanoušky z celého regionu.

„Kyjov byl po návštěvě Veselí nad Moravou, akci V kroji na fotbal zdarma a fanzóně v Uherském Brodě již čtvrtou akcí projektu," upozornil mluvčí Slovácka František Uhříček.

Toho a zmiňovaného Petra Reinberka na kyjovské radnici přivítal místostarosta města Antonín Kuchař. „Panu místostarostovi byl ve zkratce představen projekt a chystaná fanzóna, Nezapomněli jsme ho však ani pozvat na nejbližší domácí utkání s Baníkem Ostrava, který se po reprezentační přestávce koná v sobotu sedmnáctého října," informoval Uhříček.

Kuchař, jenž je i členem výkonného výboru FC Kyjov 1919 a na domácí zápasy účastníka první A třídy dokonce vytváří zpravodaj, netradiční projekt podpořil. „Jde o další formu spolupráce města Kyjova a prvoligového klubu 1. FC Slovácko," prohlásil místostarosta královského města. „Již dříve jsme byli s oddílem v kontaktu a pomáhali si třeba v hostováních mladších hráčů. Navíc otec Petra Reinberka trénoval v Kyjově žáky, a tak jsme už některé zápasy Slovácka společně s ním navštívili. Rádi zavítáme do Uherského Hradiště znovu," potvrdil účast na zápase proti Baníku místostarosta Kuchař, jemuž Reinberk předal originální dres klubu.

Úterní dopoledne pak strávili zástupci ligového klubu v jedné z kyjovských mateřských škol v Nádražní ulici. Děti se od představitelů Slovácka dozvěděli informace o projektu

ligového klubu, seznámily se s novým projektem a poté vyzpovídaly obránce Petra Reinberka. „Zajímalo je, jestli jej jeho práce baví, kolik už dal gólů, nebo jestli ho baví ranní vstávání," uvedl Uhříček.

Ředitelka mateřské školy Iva Durnová zase na sebe a své kolegyně prozradila, že si o Slovácku celé dopoledne četly a informace předávaly dětem. „Chtěly jsme, aby kluci a holky věděli, co je čeká," usmála se Durnová.

Reinberk poté nejen dětem podepsal připravené kartičky a rozdal samolepky. Děti následně pozval na fanzónu, která se v Kyjově na městském stadionu uskuteční v pondělí 12. října. Začátek akce, která potrvá čtyři hodiny, je ve 14.00. „Fanzóna bude plná her a atrakcí. Scházet nebude ani skákací hrad. Její součástí bude také autogramiáda hráčů 1. FC Slovácko," dodal Uhříček. Příznivci si navíc za zvýhodněnou cenu mohou rovněž zakoupit slevový kupón, který kromě vstupenky obsahuje také cestu do Uherského Hradiště a zpět. Vouchery budou k dostání také v Městském informačním centru v Kyjově.