Na tradičním derby se fotbaloví fanoušci rozhodně nenudili. Už v prvním poločase viděli čtyři góly, po přestávce přibyli další dva a domácí Kyjov vyhrál nad hosty z Ratíškovic 4:2.

„Jsme rádi, že jsme zase vyhráli. Konečně jsme proměnili alespoň padesát procent všech šancí. Výsledek je asi spravedlivý,“ řekl domácí kouč Alexandr Hrabal.

Jeho tým měl parádní vstup do utkání. Na těžkém terénu se už v 6. minutě gólově prosadil Přikryl, který chytře přeloboval brankáře Mačudu. Atraktivní a hodně útočný fotbal pokračoval za nepříjemného deště i nadále. Petra Kotáska vychytal v jasné šanci domácí gólman Kůřil. Na druhé straně vyzkoušeli Mačudovu pozornost Spáčil s Přikrylem.

Domácí útočník hýřil pohybem a spoluhráči jej zásobovali přesnými přihrávkami. Stejně jako ve 32. minutě, kdy Přikryl po přihrávce Vaculy zblízka překonal Mačudu podruhé.

Ratíškovice se snažily a brankou Tomáše Voříška na chvilku oživily naději na zvrat. Definitivní uklidnění přinesla na stranu Kyjova třetí branka, kterou vstřelil po přihrávce Becka obránce nikým nekrytý zadák Maniatis.

„První poločase jsme byli jasně lepší,“ pravil Hrabal. „Hráli jsme bez zájmu, pohybu i důrazu. Přístup k derby byl velmi špatný,“ lamentoval hostující trenér Milan Bidmon. „Když dostaneme za poločas tři branky, tak to o něčem svědčí. Jenom si něco vykládat, to nestačí,“ pokračoval nazlobený kouč.

Bidmon už měl ve 46. minutě vyčerpánu kvótu pro střídání. Zraněného Dohnálka nahradil v průběhu první půle Kadlčík, o poločasové přestávce zůstaly v kabině Tomáš Voříšek s Řezáčem. Nečekané stáhnutí klíčového útočníka Baníku nechápala většina hostujících příznivců. „Jsem zklamaný s přístupem některých hráčů. Včera mě naštval Svoboda, teď zase Voříšek,“ pravil Bidmon.

Ten Voříška ze hry nestáhl, mladý útočník odmítl po hádce se spoluhráči do druhé půle nastoupit. „Je to v jeho hlavě. Kdyby nám chtěl pomoct, tak nám pomůže. Sbalil se a odešel. Pokud nechce hrát za Ratíškovice, tak ať nehraje,“ zlobil se Bidmon.

Absence Voříška si všiml i domácí lodivod. „Byl jsem překvapený a také klidnější, protože Voříšek dokazoval svoje kvality a svým důrazem a pohybem nám dělal problémy. Soupeř po jeho odchodu ztratil třicet procent úderné síly,“ pronesl Hrabal.

Ve druhém poločase se Kyjov soustředil spíše na obranu, Baník už neměl morální síly na zvrat. Čtvrtý gól domácích vstřelil patnáct minut před koncem dobře hrající Vacula. Hosté stačili pouze korigovat, v 85. minutě snížil po centru Blahy hlavou Petrů. „Dvěma hrubkami jsme Ratíškovice zbytečně pustili do hry. Výkon ve druhém poločase už byl špatný. Musíme se zamyslet nad některými věci,“ řekl Hrabal.

V závěru byl po druhé žluté kartě vyloučen mladý obránce Lukáš Koplík.

Radost musel mít i šéf klubu Marek Fric, který ve středu oslavil pětatřicáté narozeniny. Domácí příznivce potěšil i chutný guláš, který na kyjovském stadionu servíroval starosta František Lukl.

FC Kyjov 1919 – FK Baník Ratíškovice 4:2 (2:1)

Branky: 6. a 32. Přikryl, 40. Maniatis, 75. Vacula – 35. T. Voříšek, 85. Petrů

Rozhodčí: Kulíšek – Ostrovský, Štipský (Kundelius)

Žluté karty: Kučera, Kroutilík – Řezáč, L. Koplík, Mačuda

Červená karta: L. Koplík (Ratíškovice)

Diváci: 300

Kyjov: Kůřil – Strmiska, Rezek, Lošťák, Maniatis – Beck, Randa, Spáčil, Vacula (76. Kovařík) – Přikryl (83. L. Možíš), Kučera (76. Kroutilík).

Ratíškovice: Mačuda – Petrů, M. Koplík, Řezáč (46. Machala), L. Koplík – T. Voříšek (46. B. Blaha), P. Kotásek, T. Kotásek, Ňorek – Bábíček, Dohnálek (26. Kadlčík).