Svalové zranění však bylo proti. Šéftrenér mládeže ve Vyškově a zároveň hrající asistent kouče Miloslava Machálka Valdemar Horváth sledoval utkání Rostexu v Šardicích pouze z lavičky náhradníků.

Pohled na své spoluhráče a zároveň svěřence nebyl hlavně v prvním poločase dvakrát příjemný. „Domácím jsme výhru nabídli vlastními chybami,“ řekl Horváth. „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Minulý týden jsme navíc kvůli zranění přišli o tři hráče ze základní sestavy. Proti silnému soupeři to má na jeho hřišti každý mančaft těžké,“ doplnil.

Horváth na angažmá v Šardicích, které skončilo sestupem do krajského přeboru, stále rád vzpomíná. „Určitě. K záchraně chybělo málo. Do Šardic jsem přišel, kdy měl tým devět bodů. Nakonec jsme jich uhráli pětatřicet. Tehdy padaly z divize tři mužstva. Kousíček nám chyběl,“ vzpomíná Horváth.

Současná situace Vyškova by se té šardické dala přirovnat. Rostex se po devatenácti kolech krčí se čtrnácti body na předposledním místě. „No tak určitě. Hodně nám ublížil podzim. A i když to zrovna v Šardicích není vidět, tým jsme v zimě dobře doplnili. Každý týden se snažíme urvat body, abychom přežili,“ tvrdí Horváth.

Bývalý trenér Poštorné a HFK Olomouc se i ve svých čtyřiatřiceti letech vyrovná mnohem mladším spoluhráčům v pohybu a fotbalových dovednostech. Jeho zkušenosti by se mohli Vyškovu na jaře ještě hodit. Po sezoně však zkušený matador nespíše pověsí kopačky na hřebík. „V létě skončím. Trénuji mladší dorost, pomáhám s přípravkami. Chci mít čas na trénink a své děti,“ uzavírá krátké povídání Horváth.