Že bude podzimním králem osmý tým minulého ročníku čekal na startu sezony asi málokdo. Jenže nenápadně pracující tým se vydrápal až na vrchol. Přesto se však nedá říct, že by soutěži vyloženě dominoval. Hodonínský deník Rovnost vystavil celkům okresního přeboru pololetní vysvědčení.

1. ŽAROŠICE. Zisk devětadvaceti bodů, nejvíce nastřílených branek (35), a nejlepší obrana (8). Žarošice nejsou na čele tabulky náhodou. Návrat do krajské soutěže nebude jednoduchý, ale v silách Žarošic určitě je. Známka: 1.

2. MIKULČICE. Doma stoprocentní, na soupeřově hřišti ztrácely hlavně v závěru podzimy. Parta kolem Luďka Urbánka překvapila, postup není utopie. Známka: 1 -.

3. VNOROVY. Po třech kolech bez výhry, pak zase vítězná série pěti utkání. Vnorovy jsou největším překvapením podzimu. Po přesvědčivých výhrách v Sudoměřicích a nad Žarošicemi právem. Známka: 1 -.

4. ŽDÁNICE. Nováček je ozdobou okresního přeboru. Jednadvacet bodů odpovídá síle kádru i předváděné hře. Tým střelecky táhl jedenáctigólový Snášel. Na jaře by Kovo mohlo trápit favority. Známka: 2.

5. SVATOBOŘICE. Série pěti zápasů bez porážky posunula Spartak do horní poloviny vyrovnané tabulky. Jinak hlavně v první polovině podzimu se Svatobořice trápily. Nedařilo se animačnímu střelci Hajnému. Známka: 2 -.

6. SUDOMĚŘICE. Šesté místo není nejhorší, ale od ambiciózního nováčka se čekalo víc. Tým složený s řady kvalitních hráčů doplatil hlavně na neproměňování šancí a místy i profesorský přístup. Sudoměřice měly hrát o postup. Známka: 3.

7. JEŽOV. Dvanáct bodů v posledních čtyřech zápasech vyhouplo Ježov do klidného středu tabulky. Mužstvo střelecky táhl tradiční střelec Exel. Pokus mu forma vydrží až do jara, čeká Ježov klidná sezona. Známka: 2 -.

8. RADĚJOV. Parádní vstup do sezony zajistil Radějovu klidnou zimu. Sokol se dlouho držel v popředí tabulky. Zlom nastal v devátém kole. Porážka 0:5 v Moravanech s týmem otřásla. O sestup hrát ale Radějov letos nebude. Známka: 2 -.

9. DAMBOŘICE. Výkony jako na houpačce se prezentovali v podzimní části fotbalisté Dambořic. Mladý tým v některých zápasech doplatil na individuální chyby a chabou střeleckou potenci. Otázkou zůstává, jak si naftaři povedou bez kouče Dvorského, který vyfasoval na konci sezony dvouletý trest. Známka: 3.

10. TVAROŽNÁ LHOTA. Poctivě střádali bodík po bodíku, až jich nakonec během podzimu nasbírali šestnáct. Zachráněni sice ještě nejsou, ale pokud na jaře navážou na podzimní výkony, tak mají vyhráno. Známka: 3.

11. MORAVANY. Mnozí odborníci je před sezonou pasovali do role favoritů. Moravany si přitom na první výhru musely počkat až do šestého kola. Slavoj doplatil hlavně na početnou marodku a hrubé chyby. Místo boje o postup je čekají záchranářské práce. Známka: 3 -.

12. HOVORANY. Největší zklamání podzimu. Loni bronzový tým na podzim vyhrál pouze třikrát. Pouhých deset bodů a třináct vstřelených branek je i na tak mladý tým málo. Pokud nedojde k posilnění, bude mít Zeman velké problémy. Známka: 4.

13. UHŘICE. V loňské sezoně se pohybovaly v klidném středu, na jaře je čeká tuhý boj o záchranu. Podzim Uhřicím vůbec nevyšel. Pochvalu snad zaslouží jen zkušený středopolař Tomáš Valihrach. Známka: 4.

14. ŽÁDOVICE. Jasný aspirant na sestup. Skromný klub vyhrál na podzim pouze jednou. Pokud nedojde k výraznému posílení, čeká Žádovice pád do třetí třídy. Známka: 4.