Podolan a spol. prohrávali v dramatickém utkání už 0:2, ale zásluhou přesných zásahů Klimka a Macka dokázali dovést zápas až do penalt, které rozhodl ve čtvrté sérii Vlastimil Klimek. Favorizované Kapacity, vítěz Letocha Cupu, skončily v Kozojídkách stejně jako před rokem třetí, když v boji o bronz přehrály domácí tým Naše Kójky 4:2.

Finále bylo důstojným vyvrcholením populárního klání, kterého se letos zúčastnilo čtyřiadvacet týmů. Roli favoritů potvrdili Hanebný pancharti, Slavoj Rohatec i Kapacity. Trojici silných týmů v semifinále doplnily Naše Kójky.

Z triumfu se nakonec radovali hráči Blatnice a Kněždubu, kteří vytvořili sehraný tým, jenž v boji o postup do finále zastavil spanilou jízdu Kapacit, a pak v závěrečném duelu o zlato zdolali i Rohatec. Obě klíčová střetnutí rozhodli Hanebný pancharti až v penaltové loterii.

Hrdinou byl hlavně brankář a kapitán družstva Zdeněk Podolan, který nejenže v semifinále a finále zneškodnil po jednom penaltovém pokusu, ale navíc v obou zápasech skóroval. „Já jsem si na penalty věřil a kluci podle toho, jak pokutové kopy kopali, asi taky. Nemám problém pokutové kopy zahrávat ani chytat," usmíval se Zdeněk Podolan.

Lídr vítězného týmu si prvenství na Šrahůlkově memoriálu užíval. „Pro mě je to srdeční záležitost. Do Kozojídek to mám kousek, potkám tady spoustu skvělých lidí. Uspořádání je naprosto fantastické. Všichni jsme si to skvěle užili," prohlásil Podolan. Ten dal tým dohromady po jarním zápase Kněždubu s Blatnicí. „Po utkání jsme se v hospodě domluvili a vyšlo to," radoval se bývalý brankář Šardic a Zlína, který mužstvo pojmenoval po známém filmu Quentina Tarantina. „Když jsem byl na Novém Zélandu, tak jsme tam měli pouliční ligu, které trvala tři měsíce. V našem týmu byli kluci z celého světa, pojmenovali jsme ho Inglourious Basterds. Mně se ten název docela líbí, takže jsem to tak nechal i tady," uvedl Podolan, jak přišel k netradičnímu, ale stylovému názvu Hanebný pancharti.

Ti sice přišli v semifinále proti Kapacitám v nastaveném čase o těsný náskok, ale nakonec hlavního favorita odklidili z cesty. „Rohatec byl fotbalovější než Kapacity. Ty si proti nám žádnou vyloženou šanci nevytvořily," řekl Podolan, který výhru oslavil se spoluhráči přímo na hřišti v Kozojídkách. „Zůstáváme tady a budeme slavit. Ale zábavu si jistě užijí i ti, kdo turnaj nevyhráli," správně předpokládal zkušený gólman.

Poražení finalisté druhé místo brali. S pohárem a cenami ale krátce po turnaji odjeli do Hodonína, kde letošní ročník dlouho rozebírali. „Druhé místo bereme. Je pro nás úspěchem. Na Letocha Cupu nám to nevyšlo, teď jsme brzké vyřazení napravili a došli až do finále. Podržel nás brankář Mačuda, který si taky zasloužil cenu pro nejlepšího gólmana. Ale dobře hrál celý tým," pronesl kapitán Slavoje Rohatec Roman Filip.

Ten se ve finále dopustil zbytečné chyby, po které soupeř vyrovnal na 2:2. „Druhý gól nás asi položil. Zbytek zápasu jsme totiž dohráli na remízu," řekl Filip.

Hráči v modrých dresech v Kozojídkách ani jednou neprohráli. Přesto nakonec brali pouze stříbro. „Letocha Cup je fyzicky náročnější, hraje se na něm více zápasů. Dostat se až do finále stojí značné úsilí. V Kozojídkách mi to ale vyhovuje víc," pravil Filip.

Kapacity byly na Veselsku rovněž téměř stoprocentní. Čadu a spol. ovšem po roce znovu zradila nejsilnější zbraň, pokutové kopy. „Jsme spokojení. Dostali jsme se na bednu, ale chtěli jsme uhrát víc. V Kozojídkách je to pro nás zakleté. Celý den nám to vycházelo. Prohráli jsme jen na penalty s Blatnicí," litoval lídr Kapacit Miroslav Čada.

Kapacity tak další trofej do bohaté sbírky nepřidaly. „Ve Vacenovicích je více kvalitnějších týmů, v Kozojídkách je zase lepší povrch a dá se na něm hrát fotbal. Není to takové nakopávaní jako na Letocha Cupu," srovnal oba oblíbené turnaje Čada.

Zatímco před týdnem Kapacity braly deset tisíc korun, v sobotu se musely spokojit s pohárem a dalšími cenami. Přesto borci v růžovém z Kozojídek neutíkali.

Večerní zábavu si hráči ze Bzence či Skoronic užili. „Budeme mít postavené stany. Chceme utratit šest tisíc korun. Zbytek si necháme na nové trenky. Dovezli jsme si s sebou šedesát ovocných piv a osm litrů kořalky, takže to možná ani nepropijeme," pronesl Čada.

Se skupinou Street69 pařili i členové týmu Naše Kójky. Domácí celek vedený nejlepším střelcem, Ondřejem Březinou, zaskočil některé protivníky a nakonec skončil čtvrtý. „Sice jsme pomýšleli na medaili, ale postup do semifinále je pro nás velký úspěch," prohlásil Březina.

Zatímco Naše Kójky a Salay Team se dostaly mezi osm nejlepších, Půllitři skončili již v základní skupině. Loňští vítězové nestačili na Kameňákov, Salay Team, Promile ani Fešáky.

„Je za tím několik faktorů. Tím prvním je to, že vždycky jsme mívali pravidelné kamarádské soustředění v hospodě, které letos nebylo. Druhou chybou bylo, že jsme se nesešli v té partě jako dřív. Letos nám scházeli zranění Michal Lipčík s Lagou a Sládečkem. Bohužel nám nepomohl ani střelec Adam Pollák, kterému to vůbec nepadalo. Takže pokud ho příští rok zavoláme, bude hrát asi obranu," uvedl člen Půllitrů Tomáš Podolan.

Fotbalisté se v obci na Veselsku po roce opět perfektně bavili. Tradiční klání všem účastníkům i fanouškům zpříjemnilo vystoupení mažoretek a členek aerobiku.

Největší aplaus sklidil mistr české republiky ve freestyle fotbale, Petr Karásek, který svým uměním a technickými finesami zaskočil většinu okresních hráčů. Oblíbený turnaj zakončila večerní zábava se skupinou Street69 a DJ QBass.

Memoriál Páji Šrahůlka 2014

Finále: Hanebný pancharti – Slavoj Rohatec 2:2 (1:2), 4:3 na penalty (pokutové kopy: Podolan 1:0, Sviták 1:1, Macko 2:1, Kolařík 2:2, Vyskočil 3:2, Mačuda 3:3, Klimek 4:3, Vanda nedal).

O 3. místo: Kapacity – Naše Kójky 4:2. Semifinále: Hanebný pancharti – Kapacity 1:1, 3:1 na penalty. Slavoj Rohatec – Naše Kójky 1:0. Čtvrtfinále: Hanebný pancharti – Chlapi s vidlema 2:1, Salay Team – Naše Kójky 0:1, Rohatec – Hyppíci 1:1, 3:2 na penalty, Kapacity – Banditi 5:2. Osmifinále: Hanebný pancharti – Kameňákov 5:0, Salay Team – FC Profiprint 3:2, Naše Kójky – Benfika 4:2, Promile – Chlapi s vidlema 2:5, Rohatec – Popelnice 4:0, Kapacity – KEN Zarazice 3:0, Banditi – Džonci 1:0, Hyppíci – Dream Team 6:1.

Nejlepší brankář: Zdeněk Podolan (Hanebný pancharti).

Nejlepší hráč: Tomáš Páleník (Slavoj Rohatec).

Nejlepší střelec: Ondřej Březina (Kozojídky) – 11 branek.