„Myslím, že máme stejné návyky. Samozřejmě každý na jiné úrovni. Většinou zakončuji po centru do vápna," říká Kasala v rozhovoru pro Hodonínský deník. Pětadvacetiletý fotbalista v posledním utkání s Moravským Krumlovem protáhl obdivuhodnou střeleckou sérii, když skóroval ve všech jedenácti mistrovských zápasech. Trefa proti celku ze Znojemska byla už jeho osmnáctou v sezoně a šestou vítěznou.

Čím to je, že se vám letos tak neskutečně střelecky daří?

Řekl bych, že to souvisí i s přibývajícím věkem. Gólové situace nyní už neřeším tak složitě jako dřív. Druhou důležitou věcí je i kapitánská páska, která mě táhne dopředu.

Pamatujete si v kariéře období, kdy vám to tak šlo?

Co si tak matně vzpomínám, gólové období jsem měl v Šardicích ve starších žácích.

Dával jste branky hned od malička, nebo jste se střelcem stal až postupem času?

V žákovských kategoriích ve Bzenci jsem hrával spíše stopera nebo v záloze. Až přestupem do Šardic se ze mě stal kovaný útočník.

Jaký je typický gól Petra Kasaly?

V televizi se snažím sledovat zápasy Davida Lafaty. Soustředím se hlavně na jeho pohyb. Myslím, že máme stejné návyky. Samozřejmě každý na jiné úrovni. Většinou zakončuji po centru do vápna.

Pokud se nepletu, v mužích jste hrával pouze za Bzenec. Dostal jste v minulosti i nějaké nabídky na přestup či hostování?

V Šardicích jsem prošel od starších žáků až po starší dorost, ale pak jsem se vrátil zpět do Bzence. Tady jsem zatím žádnou nabídku nedostal.

Vyšší soutěž vás neláká? Třeba Hodonínu by se střelec jako vy hodil…

Divize jako soutěž mě moc neláká, protože bych řekl, že není moc odlišná od krajského přeboru.

Letos hrajete ve výborné formě. Mrzelo vás hodně, že jste nebyl nominován do amatérské reprezentace jižní Moravy?

Nedával jsem to na sobě příliš znát, ale každopádně mi to nebylo jedno. Mohla to být pro mě dobrá zkušenost a možná i vrchol kariéry. Nicméně trenéři a lidi kolem výběru nominovali hráče, kteří dokázali postoupit až na závěrečný turnaj a o to šlo.

Myslíte si, že máte šanci se dostat na závěrečný evropský šampionát amatérských výběrů?

Nominace se bude skládat hlavně z kluků, kteří si to vybojovali. Kvůli tomu si už moc šancí nedávám.

Letos se nedaří pouze vám, ale celému týmu. Jak velký vliv má na současné výsledky Slovanu kouč Hrotek?

Ríša má neuvěřitelné množství zkušeností z ligových angažmá. Tréninkové jednotky, které absolvoval jako hráč, se snaží předat i nám, což se mu daří a odráží se to pak ve výsledcích.

Nebýt zbytečných ztrát, klidně jste mohli mít ještě více bodů.

Podle mě jsme mohli mít tak o tři body více. Mrzí mě hlavně zbytečné ztráty se Spartou Brno, kde jsme vlastní chybou přišli o remízu až v devadesáté minutě, a za zápas v Kuřimi. Tam jsme nešťastně ztratili těsný náskok v samotném závěru. Ale takový je fotbal.

Jaké ambice letos Bzenec vůbec má?

O ambicích jsme se v kabině nebavili, ale určitě mohu mluvit za celý tým, když řeknu, že bychom se chtěli umístit do pátého místa.

Co říkáte na letošní ročník krajského přeboru? Je podle vás kvalitnější oproti předchozím sezonám, nebo šla jeho úroveň spíše dolů?

Letošní ročník je každopádně kvalitnější než předchozí, protože se v soutěži sešly výborné brněnské mančafty, které mají velkou sílu.

Společně s Dubňany jste jedinými zástupci Hodonínska v nejvyšší krajské soutěži. Nechybí vám v přeboru více okresních týmů?

Pro diváky jsou derby určitě lákavější, ale kdybych měl mluvit za sebe, tak jsem rád, že jich letos tolik nebude. Většina těchto zápasů totiž nebývá moc fotbalově pohledná a navíc jsou zbytečně nervózní.

Jste rád, že dvakrát odložené utkání s Bosonohami se hraje až na konci podzimní části?

Myslím, že utkání s Bosonohami se teď naposledy mohlo odehrát, ale rozhodčí byli jiného názoru. Každopádně jsem rád, že odpadla předehrávka jarního kola a můžeme tedy zápas odehrát v tomhle termínu.

Co vůbec říkáte na vložená středeční kola? Máte s nimi třeba kvůli práci velké problémy, nebo vás zaměstnavatel bez problémů pouští?

Podle mého názoru jsou vložená kola velmi zbytečná. Mnoho hráčů nedostává v práci volno a to má vliv na samotné zápasy. Naštěstí já v tomhle problémy nemám, zaměstnavatel je vstřícný a na fotbal mě pouští. Samozřejmě si to musím zase nadělat (smích).

Za pár týdnů končí první polovina sezony. Vy patříte mezi hráče, kteří v zimě nezahálejí, ale pravidelně hrají futsal nebo nastupují v Kyjovské halové lize. Budete i letos oblékat dres Kapacit?

Každým dnem očekávám nominaci od Miry Čady nebo Adama Patáka, ale zatím marně (smích). Snad o mě budou mít ještě zájem (smích).