Zajímavý zápas poznamenala hlavně absence několika opor. Miloticím chyběli z různých důvodů Ivo Kundrata, Jozef Gergel, Ladislav Šťastný, Jiří Balous a Tomáš Kasan, Ratíškovice postrádaly útočné hráče Petra Kotáska, Lukáše Ńorka, Tomáše Voříška a Radima Kopla. Naopak dres Agra po operaci kolena poprvé navlékl kapitán Robin Habáň. Ani jeho návrat však Miloticím nepomohl. Agro na soupeřa z vyšší soutěže nestačilo, prtoi rozjetému Baníku nemělo v sobotu odpoledne nárok.

„Ratíškovice byly jednoznačně lepší. Náš výkon byl špatný. My jsme si za celý zápas nevytvořili žádnou šanci. Na druhé straně kluci alespoň vidí, jaký rozdíl mezi nimi je. Pokud nám někdo vypadne, máme problémy,“ řekl trenér Milotic Milan Bidmon.

Tomu hlavně chyběl kanonýr Kundrata. „Kluci si ověřili, kdo na to má a kdo ne,“ uvedl Bidmon. Ten ve středu odjíždí se svým týmem na kondiční soustředění na střední Slovensko. „Jedeme do Handlové. Budeme ubytovaní v malém penzionu. K dispozici budeme mít hřiště i bazén. Budeme tam od středy do neděle,“ hlásil zkušený kouč.

Bidmonův bývalý klub na soustředění nejde. Ratíškovice se na jarní boje připravují v domácích podmínkách. A zatím to vypadá, že dobře. V letošním roce zatíám nenašel Baník přemožitele. „Výsledky ale v žádném případě nepřeceňujeme,“ nelétá v oblacích trenér Ratíškovic Zdeněk Blaha.

Ten našel nedostatky i na sobotním utkání. „V úvodu zápasu jsme se trochu střelecky trápili, nevyužili jsme tři brankové příležitosti. Pak se třikrát prosadil Kundrata a z duelu se stala jednostranná záležitost,“ pronesl Blaha.

Toho potěšila střelecká produktivita i přístup k derby. „S výkonem mužstva jsem spokojený. Těší mě, že jsme si dokázali vypracovat šance a prosadit se i střelecky. Mužstvo je v pohodě,“ řekl Blaha.

Nečekaným debaklem skončilo úvodní utkámí čtvrtého kola zimního turnaje v Dubňanech. Fotbalisté Vacenovic se nedokázali vypořádat s absencí několika opor a bez Radka Příkazského, Sladkého, Jiřího Grufíka a Pavla Šťastného prohráli s domácím béčkem 0:6.

„To není špatný vtip, ale realita. Proti soupeři hrajícímu o tři třídy níž jsme předvedli naprosto katastrofální výkon, který by nesnesl měřítka ani té nejnižší soutěže co v České republice existuje. Je to v hlavách hráčů. Pokud nezačneme na hřišti makat jeden za druhého, tak nemůžeme uspět,“ uvedl na oficiálních stránkách klubu gólman Mogulu Marek Jaštík.

Nepříliš povedenou premiéru v dresu Vacenovic má za sebou Josef Anovčín, který je u olejářů na zkoušce z Lužic.V prvním poločase se hráči v mrazivém počasí trápili. Hlavně ze strany Vacenovic chyběl pohyb a větší aktivita směrem dopředu.

K vidění tak byl hodně nezáživný fotbal. Vacenovice sice měly menší územní převahu, více standartních situací a rohohových kopů, před brankou soupeře však bylo o poznání důraznější domácí béčko.

Dubňanskou rezervu, která je po podzimu na osmém místě třetí třídy skupiny A poslal do vedení Pavel Ševela, který se na velkém vápně opřel do skákajícího míče a z hraniuce šestnáctky ho poslal do šibenice. Pár minut před koncem úvodní části udeřila rezerva Baníku podruhé. Chybnou rozehrávku Mogulu vystihl jeden Marek Dohnálek, který za pomoci teče Vacenovského zvýšil na 2:0.

Ve druhém poločase už dubňanská rezerva za trávníku excelovalo. Oslabenému soupeři nastřílela další čtyři branky a po výborném výkonu si připsala cennou výhru 6:0. Nový kouč Vacenovic Jan Ševela tak měl po dalším bídném výkonu svého mužstva o čem přemýšlet.

Zimní turnaj Dubňany 2012
4. kolo: FK Baník Dubńany B – Mogul Vacenovice 6:0 (2:0)
Branky: Pavel Ševela 2, Marek Dohnálek, Josef Šimek, Josef Štastný, Igor Skřivánek
Rozhodčí: Vajdík – Štípský, Vašek
Diváci: 30
Vacenovice: Jaštík (46. Hanzalík) – Frolec, L. Chvátal, Vacenovský, Z. Grufík – V. Bařák, Jakubíček, M. Příkazský, Kotásek – Anovčín, Školař (Holeček, Novotný, M. Špaček).
Agro Milotice – FK Baník Ratíškovice 0:8 (0:3)
Branky: Tomáš Kundrata 3, Martin Brezina 3, Tomáš Svoboda, Michal Voříšek