Ani jeden ze tří bývalých kapitánů už v týmu není. Nejprve se Marek přestěhoval do Strážnice a nyní působí v Radějově, tvůrce hry Radek odešel před sezonou do rakouského Ruppertalu a v polovině probíhající sezony přerušil fotbalovou kariéru i třetí nositel jména Příkazský, Milan.

„Hlavním důvodem je změna zaměstnání. Pracuji ve stavební firmě a jezdím na desetidenní turnusy do Čech. Nestíhal bych tréninky ani zápasy, tak jsem se rozhodl kariéru přerušit,“ vysvětlil své rozhodnutí Milan Příkazský.

O definitivním konci kariéry však zatím neuvažuje. „Fotbal mně chybí, to je pravda. Pokud bude zájem ze strany Mogulu, čas a zdraví dovolí, moc rád bych to ještě zkusil,“ přiznal bývalý záložník Mogulu, který na svůj mateřský tým nezanevřel. „Když budu doma, tak si určitě přijdu zatrénovat nebo se podívat na zápas,“ uvedl „Palec“.

Hráč, který podstatnou část kariéry strávil v rodných Vacenovicích, oblékl i dres Milotic, Dubňan či Vracova. „Líbilo se mi všude. V každém klubu byla super parta,“ sdělil Příkazský, který největší úspěch zažil se svým mateřským oddílem. „Nejvíce si cením postupu do krajského přeboru,“ řekl Příkazský.

Mezi jeho oblíbené trenéry patří současný lodivod Vracova Karel Lejsal. A co oblíbení spoluhráči? „Já bych nerad někoho vyzdvihoval, ale co se týče fotbalovosti, tak na tom byli určitě nejlíp Radek Příkazský, Miroslav Sladký a Aleš Vybíral,“ myslí si Příkazský, který to v mládí zkoušel i ve slavném pražském klubu. „Bylo to ve třinácti letech. Známý fanoušek Vacenovic František Kučera byl ve fanklubu Sparty Praha a doporučil mě do výběru. Ten probíhal tak, že se doporučení hráči rozdělili do dvou týmů a sehráli proti sobě modelový zápas. Trenéři si pak nejlepší hráče ve Spartě nechali. Já jsem je asi svým výkonem nepřesvědčil,“ vzpomíná s úsměvem na zážitek z mládí.

Vacenovice se po podzimu nachází na pátém místě. Bývalý kapitán věří, že jeho spoluhráči současné postavení udrží. „Doufám a věřím, že to kluci zvládnou. I když jaro bývá vždycky těžší,“ myslí si Příkazský.

Ten v závěru povídání nezapomíná ani na věrné fanoušky. „Je pěkné, že ve Vacenovicích chodí na fotbal tolik diváků. Musí být ale trpěliví a chápaví. Měli by si uvědomit, že to hrajeme pro zábavu a z vlastní vůle. Nejsme profesionálové a taky žádné hvězdy,“ uzavřel debatu Příkazský.