Vacenovice nezačaly proti okresnímu rivalovi vůbec špatně a v úvodních dvaceti minutách byly dokonce častěji u míče. Baník, který nastoupil bez Petra Kotáska, Holečka, Petrů a Blahy, udeřil hned ze své první vážnější šance.

Centr ze strany se dostal až ke Koplovi, který prostrčil přistrčil míč na osamoceného Brezinu, a ten se tvrdou ranou z pěti metrů nemýlil. Olejáři po obdržené brance začali zmatkovat, což v pohodě hrajícímu Baníku vyhovovalo.

Nejdřív se dostal do šance Tomáš Voříšek, jeho střelu pozorný gólman Jaštík vyrazil pouze k Brezinovi, který byl faulován. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil kapitán Ratíškovic Milan Koplík. Hráči Vacenovic si v první půli vážnější šanci nevytvořili. Za zmínku stojí snad jen slabá střela Michala Jakubíčka.

Úvod druhé půle patřil Ratíškovicím. Sérii šanci zlikvidoval pozorný brankář Hanzalík. Pak se osmělil i Mohul. Milan Příkazský trefil v 52. minutě hlavou tyč a z dorážky trestuhodně minul odkrytou brankou.

Na druhé straně selhal ve vyložené šanci výtečně hrající Kundrata. Třetí branky se Baník dočkal dvacet minut před koncem. Na konci rychlého protiútoku byl Peter Kováč.

Vacenovicím se podařilo v závěru rušného derby snížit, penaltový zákrok na Radka Příkazského potrestal Václav Bařák.

"Utkání se muselo divákům líbit. I když nám chybělo několik stabilních hráčů, podali jsme proti Vacenovicím dobrý výkon. Potěšil mě hlavně Tomáš Kundrata, který si na netradičním postup pravého obránce vedl velmi dobře. Výhra nás těší, ale nijak ji nepřeceňujeme. O body se bude hrát až na jaře," uvedl vedoucí ratíškovického mužstva Stanislav Vacenovský.

V úvodním sobotním zápase prohrálo domácí béčko s Hlbokým 1:3. Slovenský tým poslal do vedení v 8. minutě Levák. Druhý gól mohl přidat Peter Morávek. Jeho patička skončila na tyči. Rezerva Dubňan vyrovnala po půlhodině hry, kdy se z dvaceti metrů do šibenice trefil mazák Skřivánek.

Ve druhé půli už střílel pouze Samuel Dóža. Slovenský bombarďák nejprve v 52. minutě vrátil vedení na stranu Hlboké a dvě minuty před koncem zápasu upravil z pokutového kopu na konečných 3:1.