Výhra Vacenovic byla zcela zasloužená, což po utkání přiznal i kouč Kněždubu Libor Grabec starší. „Soupeř byl lepší, sice rozhodující gól dal až za pět minut dvanáct, ale obě branky byly pěkné," řekl domácí trenér.

Kněždub ovšem začal šlágr lépe a po čtvrthodině hry se ujal vedení. Po standardní situaci Davida Grabce se hlavou trefil Libor Smištík. „Do té doby to spíš byla taková oťukávaná. Ani jeden z týmů nechtěl otevřít hru, protože spolu hrajeme už dost dlouho a známe se dobře, takže do prvního gólu to byla spíš šachová partie," pronesl Grabec starší.

Sokolu vedoucí branka spíše uškodila. Domácí se za stavu 1:0 zatáhli a přenechali iniciativu Vacenovicím, které měly ve zbytku první půle opticky navrch. Hosté byli aktivnější, ale do vyložených šancí se moc nedostávali. Výjimkou byla nepřesná střela Sladkého z deseti metrů a Petruchova hlavička do připraveného Podolana. Hosté nakonec dali v prvním poločase dva góly, ale sudí Blažek první trefu Knotka kvůli ruce správně neuznal. Bývalý hráč Hodonína a Bzence se dočkal až ve 35. minutě. Knotek využil nedůrazu domácích zadáků, narazil si balon s Petruchou a míč uklidil přesně k tyči.

Kněždub v úvodní části hrozil spíše po brejkových akcích. Po jedné z nich skončila tečovaná rána a po pohotovém zákroku gólmana Žiga na tyčce. „I s hostujícím trenérem Bezouškou jsme se shodli, že to byl zřejmě klíčový okamžik. Za stavu 2:0 by bylo možná po zápase," uvedl Grabec.

Sokol mohl inkasovat ve 44. minutě, ale David Grabec nebezpečí na poslední chvíli včas uhasil. Vacenovice i po přestávce byly důraznější a živější, za výhrou šly daleko víc než domácí, kteří měli za sebou náročný hodový program. „Většina kluků chodila v krojích a věnovala se i dalším věcem, takže toho od čtvrtka měla dost," prohlásil Grabec.

Hosté protivníka přehrávali a dostávali se i do šancí. Jakubíček ale stejně jako Slovák Rehák nebyli proti Podolanovi úspěšní, branku mazáka Radka Příkazského po Knotkově přihrávce hlavní arbitr na pokyn asistenta neuznal pro ofsajd.

Hráči Sokola odpovědělí příležitostí Marka Durny, který po centru Janíka překopl branku. V 80. minutě dostal balon do běhu Janík. Jeho ránu Žigo reflexivně vyrazil na roh. Vzápětí v koncovce selhal Milan Durna.

ŽIVOTNÍ TREFA

Rozhodnutí přinesla 86. minuta. Domácí stoper Ondřej Bíla přišel v rozehrávce o míč, který se dostal ke Sladkému a ten výstavní ranou, kdy se balon do šibenice zapíchl odrazem od břevna, nedělní šlágr rozhodl. „ Takový gól už v životě nedá. To by nechytil ani Petr Čech v době největší slávy," vysekl vacenovickému kapitánovi poklonu Grabec. Hosté už si těsný náskok zkušeně pohlídali.

Sokol se na odpověď nezmohl. „Proti Vacenovicím bych byl spokojený i s remízou. Klukům nemohu upřít snahu, ale hodový víkend je náročný. Bodu jsme byli blízko," řekl Grabec. Ten nebyl spokojený s defenzivou ani se hrou směrem dopředu. „Naše obrana v posledních zápasech málo komunikuje. Chybí nám syn Libor, bez něj vzadu děláme chyby, nejsme kompaktní," říká kněždubský kouč.

V neděli ovšem bylo nedostatků ve hře Sokola víc. „Poztráceli jsme spoustu balonů, míče nám odskakovaly, nedokázali jsme si kloudně přihrát, dobře jsme neřešili přečíslení ani finální fázi," dodal Grabec.

Trauben slavil hody i výhru nad Podivínem

Hroznová Lhota se pod vedením zkušených trenérů Jaroslava Bíly a Josefa Pavlici zvedá. Trauben v první B třídě bodoval v pátém utkání v řadě a v tabulce se přibližuje nejlepším týmům. Celek z Veselska doma na hody porazil Podivín 2:1, dvěma stovkám diváků nevadila ani neproměněná penalta kapitána Ondřeje Bíly.

„Hodový zápas dopadl tak, jak měl. Vyhráli jsme a získali tři body," radoval se dobře naladěný trenér Jaroslav Bíla.

Trauben nasměroval za vítězstvím zkušený stoper Kamil Schwarzbier, který se trefil po standardní situaci Bíly. Domácí měli v úvodní půlhodině další vyložené šance, ale útočník Jagoš dvě tutovky zahodil. „V zakončení jsme se opět trápili," řekl Bíla.

Podivín v první půli nijak nebezpečný nebyl. Hosté spíše bránili a soupeřovu obranu ohrožovali pouze dlouhými nákopy a brejkovými akcemi, které však končily daleko před domácí šestnáctkou. „Podivín si
v prvním poločase vytvořil jednu šanci, jinak neměl nic," řekl kouč Hroznové Lhoty.

Trauben svoji herní převahu zužitkoval i po změně stran. Petr Lipčík po hodině hry zvýšil na 2:0 a vypadalo to na jasnou záležitost. Slavoj ovšem po standardní situaci Dohnalem snížil a utkání zamotal. Vzápětí navíc špílmachr Bíla neproměnil pokutový kop. „Do té doby jsme hráli fotbal podle mých představ. Bohužel v závěru jsme se zbytečně trápili a strachovali o těsný náskok," prohlásil domácí trenér.

Hroznovka mohla za stavu 2:1 přidat třetí branku, ale střelecké trápení trvalo až do konce. „Na hody se má vyhrávat, což se taky stalo. Je to dobré," dodal s úsměvem Bíla, který v neděli postrádal zraněného kapitána Lagu. Stoprocentně fit nebyl zkušený záložník Ondřej Bíla ani další domácí hráči. „Ale zvládli jsme to," oddechl si trenér Hroznové Lhoty.