První poločas přinesl vyrovnaný fotbal s minimem vyložených šancí. „Hrálo se hlavně mezi šestnáctkami," řekl útočník Strážnice Marek Popelka. Oba týmy si v úvodní části vypracovali po jedné tutovce, ale skóre se do přestávky nezměnilo.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po změně stran. Strážnice i Vacenovice sestavu prostřídaly, takže prostor a šanci dostaly i méně vytížení hráči. Skóre otevřel Černoch, který se trefil po vyhraném souboji ve středu hřiště a povedené kolmici od spoluhráče. Hostující gólman Žigo neměl proti přízemní ráně nárok. Olejáři dokázali srovnat, když jednu ze tří vyložených šancí proměnil dorostenec Miléř.

Jiskra strhla vítězství na svoji stranu, když rozhodující trefě Pavla Harašty předcházel kuriózní moment. Gólman Žigo při rozehrávce od vlastní branky poslal míč směrem ke střídačkám, aby byl k dispozici na polovině hřiště, a šel pro druhý balon umístěný rovněž za vacenovickou svatyní. Nepřehlednou situaci vyřešil právě Harašta, který průměrný duel rozhodl.

Poslední tým nejnižší krajské soutěže měl ve zbytku utkání šance na vyrovnání, ale mladík Miléř ani Slovák Rehák slibné příležitosti neproměnili. Gólem neskončily ani střely Příkazského a Rupce. „Byl to vyrovnaný zápas. Tentokrát jsme nehráli nijak zvlášť dobře. Možná jsme byli na míči o něco lepší, ale žádná hitparáda to nebyla. Bylo to spíše bojovné utkání se spoustou chyb a nepřesností," řekl Popelka.

Strážnice porazila soupeře z vyšší soutěže i bez zraněného kanonýra Lípy. Domácím scházeli i Běloch s Tomečkem. Jiskra mohla svůj náskok ve druhé půli navýšit, ale v koncovce nebyla přesná.

Souboj dvou sousedních týmů přinesl průměrný fotbal a těsnou výhru Ratíškovic, které na umělé trávě v Dubňanech zdolali Milotice těsně 2:1. Na vedoucí gól Petra Holuba odpověděl ještě do přestávky Tomáš Vacenovský, rozhodující gól vstřelil ve druhém poločase Tomáš Kundrata.

Trenér Baníku Petr Kopl ani přes výhru s výkonem mužstva příliš spokojený nebyl. „Moc se mi to nelíbilo. Šance měly oba týmy, ale celkově to nebyla žádná sláva," uvedl jednašedesáti­letý kouč.

Celý zápas v ratíškovickém dresu odehrál Jaroslav Holeček. Zkušený záložník sice část přípravy absolvoval v Mutěnicích, ale po dohodě klubů by na jaře mohl hrát za Baník. Vedení Moravan ovšem požaduje hráčskou kompenzaci.

Naproti tomu Milotice nastoupily do sobotního utkání bez Šifela, účastníkovi nejnižší krajské soutěže scházeli i Snopek s Mikéskou. „Někteří kluci odpočívali, další měli na starosti přípravu večerního plesu," glosoval absence hráčů předseda milotického klubu Richard Dobeš.

Tým vedený hrajícím koučem Ladislavem Holubem zaskočil soupeře z vyšší soutěže v 17. minutě, kdy Doležala prostřelil ranou pod břevno Petr Holub.

Ratíškovice ovšem srovnaly poměrně brzy. Vyrovnání obstaral Vacenovský, který se trefil po přihrávce Korduly.

Baník měl v prvním poločase další tutovky, ale Bábíček se po návratu z Rakouska střelecky souží. Kromě něj byli v koncovce nepřesný i Kundrata. Na druhé straně zazdil slibnou příležitost mladík Vašulka.

Ten mohl skórovat i ve druhé půli, ale stejně jako Holub mířil nepřesně. Ratíškovice byly nebezpečnější, ale ve finální fázi se rovněž trápily. Bábíček, Kundrata ani střídající dorostenec Koudela nedokázali gólmana soupeře překonat. Rozhodnutí padlo až v 73. minutě, kdy dopravil balon do sítě Kundrata. Ve zbytku utkání se skóre nezměnilo, Baník tak těsný náskok uhájil, Milotice ale proti třetímu týmu první A třídy ostudu neudělaly. „Pro nás to byla dobrá příprava. Stejně jako proti Hovoranům jsme si dobře zahráli," dodal Dobeš.

Přípravný fotbal

Jiskra Strážnice – Mogul Vacenovice 2:1 (0:0), Jakub Černoch, Pavel Harašta – Martin Miléř. FK Baník Ratíškovice – FK Milotice 2:1 (1:1), 25. Tomáš Vacenovský, 73. Tomáš Kundrata – 17. Petr Holub. Staré Město – FC Kyjov 1919 1:5 (0:1), Svoboda – Dominik Kuchař 4, Jakub Rubík, FK Blatnice – Ostrožská Nová Ves 6:0 (3:0), Dušan Macko 3, Jaroslav Štefánek, David Vaněk, vlastní. Kněždub – Kozojídky 8:4, Vnorovy – KEN Veselí nad Moravou 1:3, Michal Kočiš – Adam Štůral 2, Michal Tobiáš, Nenkovice – Šitbořice 4:1 (1:1), Moravany – Žeravice 1:4 (0:1), Kovo Ždánice – Vícemilice 1:2 (0:0), Prušánky – Velké Bílovice B 5:3, Radějov – Suchov 5:0, Bačík 2, Březina, Šebesta, Šmach. Dubňany B – Moravská Nová Ves 1:3 (0:0), branka Dubňan: Igor Skřivánek. Vlkoš – Hrušky 2:0 (1:0), Stanislav Otépka, Marek Ingr. Líšeň C – Dambořice 4:2 (2:1), branky Dambořic: Petr Hovězák, Marek Matula. Nenkovice – Šitbořice 4:1 (1:0), branky Nenkovic: Lukáš Kludák, Matěj Zálešák, David Pospíšil, Jakub Mezihorák. Kostelec – Sobůlky 4:2 (1:2), branky Sobůlek: Kamil Špičák, Roman Buštík. Dambořice – Kobeřice 2:4 (1:3), branky Dambořic: Filip Suchánek, Marek Matula. Charvátská Nová Ves – Dolní Bojanovice 2:2 (0:1), branky Bojanovic: David Pazderka, Martin Bohun. Lužice – Rohatec B 3:3, Petrov – Čejč 3:2 (2:0).

Zápasy dorostu: Dubňany – Bzenec 3:3 (2:1), FC Veselí nad Moravou – Dolní Bojanovice 3:7 (1:1), Lužice – Lipov 7:2, Dambořice – Brumovice/ Krumvíř 3:1 (0:0),

Zápas žen: FC Nesyt Hodonín – Babice 6:1 (3:1), střelkyně Hodonína: Blahová 2, Kudláčová 2, Podrazilová, Maršálková.