Mogul, který předvedl asi nejlepší výkon v sezoně, poslal do vedení Jiří Grufík. Domácí se vyrovnání dočkali v 87. minutě. Diskutabilní penaltu proměnil mazák Konštanda

Olejáří cítí po pátém letošním derby velkou křivdu. Hráčům, vedení klubu ani fanouškům Vacenovic se nelíbil výkon hlavního rozhodčího Rudolfa Volfa. Kyjovský sudí podle nich rozhodoval utkání tendečně. „Na tribuně byl přítomný delegát Jiří Trnka, tak jsem velice zvědavý, jak výkon hlavního rozhodčího Volfa ohodnotí. Protože to, co se dělo v posledních pěti minutách na trávníku, nemá obdoby ani v nejnižších soutěžích,“ zlobil se na oficiálních stránkách klubu gólmana Mogulu Marek Jaštík.

Trenér Vacenovic Petr Kopl volil diplomatičtější slova. „Podle mě rozhodčí nařídil penaltu velmi přísně. Byl to běžný souboj v pokutovém území, kterých je pokaždé během zápasu spousta. V prvním poločase navíc mohl sudí odpískat pokutový kop proti Rohatci za ruku jednoho z domácích hráčů. Protesty nám bohužel nepomohou, výsledek už nikdo nezmění, i když nás hlavní rozhodčí poškodil,“ řekl kouč Mogulu.

Fotbalisté Vacenovic začali aktivně, vytvořili si velké množství standardních situací a rohových kopů. Sladký poprvé hlavou prodloužil na zadní tyč, kde tísněný Miroslav Chvátal ve skluzu přestřelil poloprázdnou bránu. Chvíli na to Sladkého hlavičku efektně vyrazil Flíček na roh. Únik Jiřího Grufíka zase zastavil domácí Konečný v pokutovém území, když ve skluzu zasáhl míč jednoznačně rukou. To vše bez povšimnutí hlavního rozhodčího Volfa. Rohatec se v prvním poločase trápil a téměř neohrozil branku Mogulu.

„První poločas byl soupeř jasně lepší. Druhá půle už byal z naší strany o něco lepší. Pořádně jsme začali hrát až patnáct minut před koncem,“ uvedl domácí kouč Marek Antoš.

Hosté se gólu dočkali v 53. minutě, kdy se po chybě Netíka prosadil Jiří Grufík. Úvodní branka vnesla na trávník nervozitu. „Gólman domácích Flíček se nejdříve prošel po nohách hráčů slavících na zemi gól a poté umyslně nakopl ze dvou metrů míčem Milana Příkazského. To vše před očima hlavního arbitra Volfa, který to nechal bez povšimnutí,“ pronesl Jaštík.

Další vzrušení přinesl souboj Kotáska s Bidmonem u rohového praporku domácích. „Kotásek se snažil vykopnout míč před hlavičkujícím Bidmonem a nešetrně jej zasáhl do tváře. Na což Bidmon reagoval tak, že nejdříve upadl, pak vystartoval na Kotáska a srazil jej k zemi. Snad všude ve střední Evropě je za takové chování červená karta, podle sudího Volfa je to žlutá pro oba aktéry a za slovní urážky ukázal pouze jeden žlutý kartonek i Flíčkovi,“ popsal další nepříjemný incident vacenovický brankář.

Rohatec se snažil v závěru o vyrovnání, ale přes dobře hrající obranu Vacenovic se nemohl dostat. Mogul mohl svůj těsný náskok několikrát pojistit, ale šance Miroslava Chvátala a lob Grufíka gólem neskončily.

Klíčový a hodně diskutovaný moment přišel v 85. minutě. Matůšek si na penaltě zpracoval míč, obtočil se kolem hostujícího zadáka Šťastného a vystřelil vedle branky.

Sudí Volf k velkému údivu hostujících hráčů odpískal Šťastnému nedovolený zákrok a nařídil penaltu. Konštanda poslal míč z penalty do šibenice a bylo vyrovnáno. „To ještě nebylo od sudího Volfa vše. Jakoby chtěl domácí dotlačit ke třem bodům a začal pískat každý kontakt poblíž pokutového území ve prospěch Slavoje. Hlavně okamžik v nastaveném čase mluví za vše. Libor Chvátal vypíchne dva metry před vápnem míč útočníkovi Rohatce a Vacenovský jej odkopává do bezpečí. Sudí Volf opět píská a dokonce vytahuje žlutou kartu,“ popsal dění na trávníku Jaštík. To už rozzlobení olejáři nevydrželi a doslova se vrhli na rozhodčího. Ten s úsměvem na rtech odpískal konec zápasu.

„Na Vacenovice to z nějakého důvodu neumíme. Máme z nich nějaký komplex,“ řekl Antoš. „Mogul má devět bodů. Z toho čtyři uhrál s námi,“ kroutil hlavou rohatecký kouč. „Musím ale uznat, že Vacenovice u nás hrály výborně. My jsme doma uhráli cenný bod,“ řekl Antoš. Ten je rád, že okresního rivala na jaře nepotká.