Domácí vyrukovali na silného protivníka s bývalým druholigistou René Bábíčkem, který by měl dres Mogulu oblékat celou příští sezonu. „Je to vynikající hráč. Držel celou naši obranu. Určitě pro nás bude velkým přínosem,“ řekl kouč Vacenovic Petr Kopl.

Další velkou zbraní olejářů je nádherný pažit. Zatímco Ratíškovice hrály ve Veselí na nevyhovujícím tréninkovém hřišti, Mogul i díky výbornému hospodáři Janu Chvostalovi odehrál většinu přípravných zápasů v domácím prostředí. „Ve Vacenovicích je teď nejlepší tráva na okrese,“ nechal se slyšet kustod Vracova Jiří Grufík.

Na kvalitním povrchu se hrál ve středu zajímavý fotbal. V prvním poločase byli domácí překvapivě lepším týmem. Mogul do zaslouženého vedení poslal Radek Příkazský. Vracov odpověděl střelou do tyče. Více toho hosté v úvodní části nepředvedli.

Vracov byl po změně stran lepším týmem, ale do vyložené šance se nedostal. Naopak domácí mohli z brejků přidat další branky. Tvrdou ránu Jiřího Grufíka vyrazil Vinca, který ještě v první půli nahradil zraněného Buzaye. Vedení Mogulu nepojistil ani Václav Bařák. Střelu Miroslava Chvátala zase vytěsnil na roh pozorný Vinca.

„S výkonem i výsledkem jsem spokojený. Kluci proti silnému soupeři předvedli dobrý fotbal. Věřím, že si pohodu přeneseme i do mistrovských zápasů,“ pravil Kopl.

Mogul patří mezi okresní týmy, které se nepřihlásily do krajského poháru. „Rozhodli jsme se tak po zkušenostech z minulých ročníků. V přípravném zápase můžeme vyzkoušet více hráčů,“ uvedl Kopl.

SK Mogul Vacenovice – FC Vracov 1:0 (1:0)
Branka: 12. Radek Příkazský
Rozhodčí: Igor Zima
Vacenovice: Jaštík (79. Hanzalík) – L. Chvátal, R. Bábíček, Šťastný, Macek (46. M. Chvátal) – V. Bařák, T. Vacenovský, R. Příkazský, M. Příkazský (72. Školař) – J. Grufík, Křižka (56. J. Kotásek)